Nejake skusenosti s Lotty?

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Luc
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Jan 23, 2005 9:42 pm

Nejake skusenosti s Lotty?

Poslať od Luc » Ned Jan 23, 2005 9:52 pm

Caute, velmi rad by som sa dozvedel nieco viac o Lotty, na Vasom zozname je medzi Top agenturami, ale ja by som radsej chcel vediet nieco od tych skusenejsich. Chcem ist robit cez leto na farmu, no a ohladom toho este jedna otazocka...je to vazne take hrozne ako som pocul? (nenormalna drina-16 hod denne, otrasne byvanie etc etc.)

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Ned Jan 23, 2005 11:39 pm

Ahoj praca na farme je niekedy este strasnejsia ako si vies predstavit. Ja som bola na farme tiez cez vysokoskolske prazdniny no bolo to uz davno cez studenstku agenturu Kappa. Ale myslim si ze na farme nezalezi cez aku agenturu tam ides lebo i tak skoncis pri tom istom alebo picking alebo packing. A to vsetko je casto platene nie na hodinu ale ukolovo takze ak si chces nieco zarobit tak sa naozaj maka niekedy aj 12+hodin denne. A ubytko tiez nie je 4* hotel. No aj tak nikdy nezabudnem na tie srandy co sme tam zazili, na neprespane dni a casto aj tyzdne a na najlepsie chvile mojho studentskeho zivota. Takze smelo do toho, skusit sa musi vsetko.

xixao
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Jan 24, 2005 10:06 am
CONTACTCOLON

Poslať od xixao » Pon Jan 24, 2005 10:27 am

osobne som ju nevyskusal, ale par ludi, co poznam, bolo sklamanych z lotty - podmienky dohodnute na slovensku v uk neplatili (nizsi zarobok, viac hodin), a agentura mala "na salame": nepomohla ani nezohnala iny job.
praca na farme - zalezi od toho, co sa na tej farme pestuje. ked zbieras uhorky, paradajky, jahody a podobne, tvoj chrbat dostane zabrat. ale ak najdes fazule (stick beans), maliny, jablone (z jablk sa robi pivo typu cider), je to ovela lepsie. ubytko byva vo vlastnom stane, karavane (odporucam) alebo viacpostelovych izbach.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Jan 25, 2005 10:53 pm

Prave som nasla zaujimavy clanocek na tuto temu:

http://www.sarm.sk/index.cfm?module=art ... cleID=5168

bestfriend
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 109
RegistrovanýCOLON Ned Aug 08, 2004 6:35 pm
BydliskoCOLON London, Chingford Mount

Poslať od bestfriend » Str Jan 26, 2005 1:01 am

Pekna diskuze k tomu clanku. Vetsinou krajany nebo vychodoevropany moc nepotkavam, ale kdyz ano, tak jsou to mimoradni lide a je to prijemne setkani. Dnes jsem byl na seminari "Jak zacit podnikat v UK" a bylo mile, ze jsme tam meli zastoupeni i za vychodni Evropu a sice zajemce z Polska a take jednu puvabnou mladou damu ze Slovenska. Tak jsme si poprali hodne stesti a drzim jim vsem palce.

Ten pristup mistnich k lidem co nemluvi plynule anglicky... O Nemcich se casto rika jak jsou arogantni. Ale nikdy mi nezavesili telefon uprostred vety, kdyz jsem mel potize mluvit jejich jazykem. Zato tady mi to udelali uz vickrat.

Tech vselijakych potizi tu maji cizinci hodne a kdovi jestli mistni o tom vubec vedi? My si to rekneme mezi sebou, mezi ne tak uplne nevidime a oni mezi nas asi taky moc ne...

Oksey
Member
Member
PríspevkyCOLON 66
RegistrovanýCOLON Uto Sep 28, 2004 4:41 pm
BydliskoCOLON London <--> Madrid
CONTACTCOLON

Poslať od Oksey » Str Jan 26, 2005 11:02 am

Gina píšeCOLONPrave som nasla zaujimavy clanocek na tuto temu:

Ha-ha-ha.
Dobry clanok to fakt, ale najlepsia je ta Diskusia k tomu

:-)
Oksey :-)

mcbeal
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Pon Dec 06, 2004 3:04 pm
CONTACTCOLON

k tej agenture

Poslať od mcbeal » Str Jan 26, 2005 1:38 pm

Ahojte, som tu tyzden a je mi jasne, ze to za co platis a dohodnes na Slovensku tu v UK moc neplati....
Prisla som sem studovat anglinu cez student agency a urcite viem, ze tuto agenturu nikomu neodporucim...
A ak aj ano, tak urcite by som druhy krat neplatila vopred nejake ubytko a uz vobec nie stravu, pretoze tyzdenne som dala 40 libier za ranajky a nakoniec som hladna, lebo domaca nevari a nechodi na nakupy, takze co si nekupim nemam....a agentura? ze vraj sa budu snazit nejak to zlepsit, tak som zvedava ako... okrem toho som im zaplatila tyzdenne 80libier za izbu o 2x2.5metra kde skladuje domaca svoj nepotrebny nabytok, ak sa tomu da tak vobec povedat. Takze take sluzby nam ponukaju nase agentury.....som sklamana...

Bela
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Sob Sep 25, 2004 5:44 pm
BydliskoCOLON Galanta

lotty

Poslať od Bela » Str Jan 26, 2005 1:55 pm

Oksey píšeCOLON
Gina píšeCOLONPrave som nasla zaujimavy clanocek na tuto temu:

Ha-ha-ha.
Dobry clanok to fakt, ale najlepsia je ta Diskusia k tomu

:-)
Lotty podla www.upsvar.sk ukončila svoju činnosť v decembri 2004 ak sprostredkuje prácu tak len na čierno!

mrazik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Jan 30, 2005 9:12 pm
BydliskoCOLON zvolen
CONTACTCOLON

Re: Nejake skusenosti s Lotty?

Poslať od mrazik » Ned Jan 30, 2005 10:04 pm

caf dostal som sa nimi az do tel avivu a poviem ti keby tam nebol jeden skuseny chalan tak by se sa bud vratili alebo niekde zakapali. ak ides cez nich tak si daj pasku kamikadze lebo o tom je ta agentura. dalsie fakta ti poviem na michal_mraz@yahoo.com len tak medzi nami to chod radsej sam a mas pokoj

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Uto Sep 13, 2005 10:51 am

No na tej stránke Šarmu je to naozaj zaujímavá diskusia...Ja som bol pred niekoľkými rokmi s Lotty v Izraeli, na tom sa pani Elková skutočne pekne nabalila...Vtedy väčšina ľudí, ktorí leteli do Tel Avivu cez ČSA alebo Air Slovakia boli práve ľudia, ktorí išli pracovať na farmy cez Lotty. Lotty brala niekoľko tisíc (už si presne nepamätám koľko to bolo) za to, že dali človeku príručku, kde boli nejaké informácie o Izraeli a mapka, kde sa nachádza agentúra, ktorá nás napokon umiestnila na jednotlivé farmy. Lotty s tým nemali prakticky nijaké náklady (snáď len to vytlačenie tých "príručiek"), nemuseli s tou izraelskou agentúrou nič dohadovať, tam bolo vtedy toľko práce, že umiestnili každého...Nemali sme poistenie, farmári za nás neplatili dane, takže to bola vlastne ilegálna robota, ale keďže izraelské poľnohospodárstvo stálo a padalo práve na gastarbaitroch, tolerovalo sa to a zrejme nikto, kto pracoval na farme nemal problémy. Drvivá väčšina ľudí ale po pár dňoch, resp. týždňoch odišla z farmy a išli pracovať do reštaurácií a hotelov, kde mohli zarobiť oveľa viac, tam sa už ale robili razie a mnohí Slováci boli z Izraela deportovaní...
Druhýkrát som išiel, samozrejme, na vlastnú päsť, bez Lotty, veď mi stačilo len vedieť, kde sídli tá telavivská agentúra. Na letisku som stretol dvoch Slovákov, bratov, ktorí išli cez Lotty. Po anglicky nevedeli ani ceknúť, neviem si ani predstaviť čo by robili, keby ma tam nestretli...Takýchto ľudí boli určite desiatky, možno stovky...Keď sa v Izraeli začala intifáda, Slováci tam prestali chodiť a ja som si naivne myslel, že Lotty skončí...oni však pokračujú ďalej a zdá sa, že sa im darí...

monika.sv
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Jan 28, 2006 5:13 pm

Nakupne centra Londyn agentura LOTTY pozor PODVOD,

Poslať od monika.sv » Pon Feb 13, 2006 3:09 pm

Chcem upozornit na agenturu Lotty a jej ponuku na pracu v nakupnych centrach v Londyne.Nie je to pravda.Sme tu a nikto tu v nakupnych centrach nepracuje ani nepracoval ani pracovat nebude.Maju tu anglickeho partnera ktory to tu ma asi vsetko nelegalne alebo aspon ubytovanie urcite.Na jeho adresu si nic nemozete vybavit lebo nie je legalna.On vam zozenie nanajvys robotu v McDonalde na 30 hodin tyzdenne ato vam tak staci na cestu, jedlo a jeho super ubytovanie na skrachovanej jahpdovej farme.Tych 13000,- co zaplatite Lotty je vyhodenych do vzduchu.Nikto na okoli uz s tymto ich partnerom nechce spolupracovat iba nejakych par McDonaldov a Burgerkingov.A ked sa obratite s problemom na Lotty tak vas odpisu a hotovo.Kazda co sme sem isli sme chceli pracovat v nakupvych centrach a nie vo fastfoodoch,DAVAJTE SI POZOR

ba99
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Mar 27, 2006 12:42 pm

Re: Nakupne centra Londyn agentura LOTTY pozor PODVOD,

Poslať od ba99 » Pon Mar 27, 2006 7:20 pm

Aj ja som tam bola. Ak ti mozem poradit odstahuj sa, ale nepovedz mu kam. A zmen si cislo bankoveho uctu, lebo urcite ti on pomahal otvorit ho. Ver mi, ze ma vsetko v svojom PC. Ja som odtial odisla a bohuzial vedel kam. Robil mi problemy s landlordom a kedze tam nepochodil, tak isiel do mojej prace s tym, aby ma prepustili, lebo som sibnuta. V banke zase povedal, ze som chora na hlavu. Musela som zmenit areu a teraz som na druhom konci a mam novu pracu a do blizkosti strawberry farm ma uz nikto nedostane. A este jedno. Neviem, ci byva s vami alebo nie ale davaj si velky pozor na jeho frajerku Mirku. Je to jeho bonzak.

Bambou
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Jún 27, 2005 1:17 pm

Chcete SKUTOCNE poznat LOTTY? CHCETE späť svoje peniaze?

Poslať od Bambou » Str Aug 09, 2006 2:17 pm

KLIKNITE SI A OZVITE SA!!!!!
www.lotty.szm.sk

lenidm
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Okt 02, 2006 9:39 pm

Lotty - nie

Poslať od lenidm » Pon Okt 02, 2006 10:01 pm

Lotty proste nie, ked nemusite, tak nie. Vyzera to akoby vsetko robili na kolene. O nicom.

gejsha
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Pon Sep 11, 2006 10:09 am

Poslať od gejsha » Str Okt 04, 2006 10:48 am

NIE LOTTY URCITE NIE, PRACOVALA SOM TAM DVA TYZDNE A VDAKA TOMU VIEM AKYM STYLOM ¨PRACUJU¨. NESLA BY SOM CEZ NICH ANI Z CENTRA DO DUBRAVKY, NIE NIE NIE!!!Nemaju zmluvy s ¨partnerskymi¨ agenturami a funguju na zaklade USTNEH DOHODY!!! niekedy ani na tej . Pozor na nich!

petrika
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 8
RegistrovanýCOLON Str Nov 29, 2006 1:51 pm

Re: Nejake skusenosti s Lotty?

Poslať od petrika » Str Nov 29, 2006 2:35 pm

ahoj radim ti radsej fakt s touto agenturou nevycestuj, pretoze aj ja s mojim priatelom sme isli cez nu do anglicka balit CD, a uplne ine podmienky nas tu cakali, a dokonca sme ani s tymi cedeckami nerobili, vlastne vobec sme nemali robotu, a vyhovarali sa na druhu partnersku agenturu cize Keywest agency, tak koho to je chyba sa uz urcite nedozvieme

Wrana
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 41
RegistrovanýCOLON Str Máj 30, 2007 7:33 pm

Poslať od Wrana » Ned Jún 24, 2007 2:50 am

xixao píšeCOLONosobne som ju nevyskusal, ale par ludi, co poznam, bolo sklamanych z lotty - podmienky dohodnute na slovensku v uk neplatili (nizsi zarobok, viac hodin), a agentura mala "na salame": nepomohla ani nezohnala iny job.
praca na farme - zalezi od toho, co sa na tej farme pestuje. ked zbieras uhorky, paradajky, jahody a podobne, tvoj chrbat dostane zabrat. ale ak najdes fazule (stick beans), maliny, jablone (z jablk sa robi pivo typu cider), je to ovela lepsie. ubytko byva vo vlastnom stane, karavane (odporucam) alebo viacpostelovych izbach.
:D cider neni pivo

BUTTON_POST_REPLY