Czech Us Out Ltd.

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
opatja
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 27
RegistrovanýCOLON Uto Apr 06, 2004 9:44 am
BydliskoCOLON CAMBERWELL

Czech Us Out Ltd.

Poslať od opatja » Uto Máj 18, 2004 8:51 am

NO SAMOZREJME.....napriklad petr@czechusout nam slubil ubytko...vraj vsetko je easy, posle formulare....ostalo len pri mailoch a reciach to ze ma zbrzdil pri hladani ,co uz...dakujem....
..tak isto sa na mna nakontaktoval nejaky manik z VB vraj vie ako tazko je zacinat v Londyne....vraj pomoze....jasne ostalo len pri reciach...
takze je najlepsie spoliehat sa len na seba a nikomu neverit :twisted:

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Máj 24, 2004 2:39 pm

...

Poslať od Anjelik » Pon Máj 24, 2004 2:42 pm

Ahoj opatja,

zaujímalo by ma či si išla cez CzechUsOut do UK a čo sa stalo?
Vieš práve si mailujem so spomínanou osobou od nich a mne sa vcelku ich služby pozdávajú... :roll:

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Máj 24, 2004 2:39 pm

skúsenosť

Poslať od Anjelik » Str Máj 26, 2004 9:36 am

Má niekto skúsenosti s touto agentúrou?

A.

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Máj 03, 2004 7:00 pm
BydliskoCOLON London [Edgware]
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Štv Máj 27, 2004 11:00 pm

Opatja,
zrovna ten peter ponuka pracu pre zeny na tri mesiace, uviedol aj cislo, no tak na to mozem zabudnut... dik :o]

Lucia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 2:48 pm
BydliskoCOLON King's Cross,London

Ako to dopadlo s tou pracou cez Czech us out ?

Poslať od Lucia » Pia Jún 18, 2004 9:05 pm

Ahoj Zima, ako to dopadlo s tou pracou cez tuto agenturu, mas ju ? 8)

Lucia
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Str Apr 07, 2004 2:48 pm
BydliskoCOLON King's Cross,London

pre Anjelik

Poslať od Lucia » Uto Júl 20, 2004 2:24 pm

Ahoj, pokusim sa ti velmi strucne a co najviac objektivne opisat nasu skusenost s touto agenturou.

15.4. som poslala p. Klobukovi email ( asi vies, pdf. dokument s podpismi a tak ) so zavaznou objednovkou ich sluzieb pre seba a svojho priatela s tym ze si objednavame zakladny balik sluzieb, teda Start za 99 libier - podstatne pre nas bolo, ze nam ihned posle rezervaciu ubytovania a ze pre nas pridu autom na letisko, pretoze sme vedeli, ze poletime vecernym letom 14.5.04 a toto boli presne tie argumenty pre sme si CUO vybrali, p. Klobuk slubil ze nam ihned po obdrzani nasej objednavky posle confirmation letter o ubytovani.

Po tyzdni som ho urgovala a potom ho skutocne zaslal s tym,ze budeme byvat na Mill Hill. Poslala som mu znovu presny cas kedy priletime a na ktore letisko to bude.

Asi 4 dni pred odletom mu priatel poslal email, ze by sme chceli vediet nejake podrobnosti o ubytovani a tak. Na to nam na druhy den zavolal osobne a oznamil nam, ze nebudeme byvat na dohodnutej adrese a ze este ani nevie kde budeme byvat ( zdovodnil to tym, ze je po 1.5. strasny naval a nevedia co skor ) a ze na letisko pre nas nepride, pretoze oni na letisko Gatwick nechodia, ale tuto informaciu nam nepovedal ( ani na strankach toto nemaju upresnene) hned ako sme mu v 15.4 oznamili ze prideme prave na toto letisko ! Samozrejme, ze sme boli obaja hodne vytoceni a oznamili sme mu, ze so sluzbami tejto agentury vobec nie sme spokojni a ze cakame nejake promptne riesenie. Navrhol teda, ze pre nas pridu na stanicu Victoria kam sa mame dopravit z letiska sami a ze sa toto premietne do dohodnuteho poplatku takze nebudeme platit poplatok vo vyske 99 libier na osobu. S tymto sme suhlasili.

14.5. sme prileteli a na stanicu Victoria sme prisli svojpomocne, cakali nas tu zastupcovia CUO a odviezli nas na ubytovanie na Edgware.

15.5. sme mali stretnutie v ich kancelarii a nejako na svoj slub pozabudli a chceli nam nauctovat plnu sumu, aj ked nesplnili co sme od nich pozadovali a tak sme sa po kratkej debate dohodli na zaplateni poplatku v skratenej forme. Novy confirmation letter sme dostali az teraz, ale bez kompletneho post kodu, co nam dost sposobovalo problemy napr. v job centre ho nechceli akceptovat a tak sme sa museli zase vybrat do kancelarie CUO a ziadat novy confir. letter a napr. slubene CV v anglictine sme dostali asi az po tyzdni.

Nakolko sme neboli spokojni so sluzbami a ubytovanim ( napr. na strankach uvadzaju ze v dome je k dispozii aj spolocna obyvacka, ona aj bola, ale len do casu kym z nej nespravili spalnu pre dalsich najomnikov a ani slubeny internet pristup sa nezrealizoval, napriek mnohonasobnym ubezpeceniam, ze ho sprevadzkuju a ze uz volali do BT a pod. ) nasli sme si po mesiaci ubytovanie sami.

Cez vsetky tieto negativne skusenosti pevne verim, ze to bola skor vynimka.

fuxoft
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Okt 17, 2004 3:52 am
CONTACTCOLON

CzechUsOut expanduje

Poslať od fuxoft » Ned Okt 17, 2004 4:08 am

Momentalne sa firma CzechUsOut dost dobre rozbehla a ponuka pracu v tovarnach ludom zo Slovenska a z Ciech a seriozne ludi plati (a nacas) ludia su spokojni... dufam ze tomu tak bude aj po novom roku... pan Klobouk sa skutocne snazi... minule som pocul, ze v jednej tovarni bolo zamestnanych 60 ludi... a aj ked ide o temporary staff mnohym to takto vyhovuje, lebo si mozu planovat svoje volno... Kamarat mi povedal ze by sa z nich mali stat self-employed (zivnostnici) people... chcel by vediet ci je to vyhodnejsie oproti sucastnemu stavu... nemate niekto nejake skusenosti ?

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Re: Vy krtkovia...

Poslať od Marcella » Uto Aug 09, 2005 9:54 am

wasco píšeCOLONTakze good luck s agenturami...bud zostante doma alebo sa nechajte okradat ak mate strach si nieco vybavit sami...hlavne sem nechodte bez anglictiny...
Musim s tebou len suhlasit. Ja som totizto mala skusenost s touto agenturou, ale len pracovnu.
Do Londyna som prisla sama (teda s mojim priatelom), ale nie cez nejaku agenturu. Anglictinu sme nemali ziadnu, lebo sme sa ju sem chceli prist naucit.
Po case, ked som vedela aspon nieco, ponukala na internete tato agentura pracu v tovarni na balenie cd, dvd a video kaziet vo Wembley. Kedze som ziadnu pracu nemala a doma som sa nudila, tak som to zobrala. Myslela som, ze sa mi anglictina zlepsi, ak budem nutena hovorit po anglicky. Opak vsak bol pravdou.
V tej tovarni robili sami Indovia, Pakistanci a Sri Lancania, ktori sice hovorili po anglicky, ale nie gramaticky spravne, takze to malo, co som vedela, som si skoro uplne pokazila. (O tom som pisala v teme viewtopic.php?p=7674&highlight=#7674 a viewtopic.php?p=7605&highlight=#7605).
Ja som robila pondelky, stredy, piatky a soboty len preto, lebo utorky a stvrtky som chodila do skoly a nedela bola jedinym dnom, kedy moj drahy mal volno, tak sme boli spolu. Ostani ludia mali pracu podla toho, ako sa pacili zamestnancovi agentury, ktory prideloval pracu. Niektori robili 7 dni v tyzdni (podotykam, ze sa robilo 12 hodin a pri praci sa stalo a ludia sa nesmeli ani len rozpravat), niektori 1, 2 a so stastim aj 3 dni do tyzdna, co im ledva pokrylo najom a stravu.
Ja som nastupila 22.9.04 na 3-mesacny kontrakt. 4.10.04 som uz zacala pracovat ako self-employed (bez mojho suhlasu a vedomia, nemusim pisat dalej, co by sa stalo, ak by som nesuhlasila... moja hlupost) a od 8.11.04 som zasa mala 3-mesacny kontrakt, pretoze tovaren nesuhlasila zamestnavat zivnostnikov. Slubovali, ze vsetko nam vybavia, aj danove priznanie nam urobia zadarmo. Pracu som ukoncila 23.12.04. Od noveho roku tam zeny pracovat nemohli (aj o tom som uz niekde pisala).
Takze som si vsetko pekne vybavila sama a uz s tym, chvalabohu, mam pokoj a rozhodne si uz nikdy nic nezacnem s niektorou s nasich agentur.
Uz to ani nepotrebujem. :D

hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33
RegistrovanýCOLON Uto Máj 10, 2005 3:06 pm
BydliskoCOLON Prešov(SR)--Dover/Kent(UK)

slovaci a cesi sa nikdy nepoucia

Poslať od hugo2004uk » Uto Aug 09, 2005 7:01 pm

Sovaci a Cesi sa nikdy nepoucia a stale daju zarabat velke peniaze agenturam.Kedze v UK agentura nemoze vyberat peniaze tak to robia aby to bolo akoze "legalne" nejake nezmyselne sluzby v baliku ako najdenie ubytovania pomoc pri hladani prace a tak dalej.Aj ked sa tu uz nolo tolko toho ze niesu seriozny stale ludia riskuju a myslia si ze prave im pomozu ,ale je to omyl je to iba biznis pre ludi co sa tym zivia,ako je je napr majitelka agentury czechia ltd podla toho co som cital je to ceska ktora sa vydala v UK a teraz naco bude niekde makat ked moze ryzovat na slovakoch a cechoch.A celkom jej to ide aj ked nejake to precento ma pracu aj dobre ubytovanie no je dost ludi co nemaju ani jednoo ani druhe.
Moja rada je zoberte si dost penazi cca 500 a viac najdite si hostel a mozete hladat pracu v pracovnych agenturach ktore su vsade a neberu ziadne peniaze.
A vyuzit sluzby v ceskej alebo slovenskej agenture ibked na pomoc pri otvoreni bank uctu ,home office a insuranc.Tak ked nemate dost penazi tak redsej robte na SR setrite a tak niekam sa trebte a nie potom plac ze nemate peniaze.Ved predsa nemoze ist niekto do sveta hladat stastie ked ma vo vrecku 100 alebo 200 libier.Tot vsio.

hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33

Reagoval som na to co aj tu bolo napisane ohladom agentur

Poslať od hugo2004uk » Uto Aug 09, 2005 8:27 pm

Bol to iba moj nazor.Aj na tejto stranke bolo napisane kto aku ma skusenost ohladom agentur.Aj sobne poznam ludi co vyuzili sluzby nemenovanych ceskych agentur v UK.Kazdopande si nemyslim ze to co som napisal bolo na skodu pre ludi co idu do ceskych-slovenskych agentur v UK pretoze tie pracuju na inom systeme ako tie anglicke.Maju rozne balicky a v balicku je vic sluzieb no klient dostane nie vstko ,ale potom uz nemoze reklamovat aj tak mu povedia ze uz nieco dostal za to za co zaplatitl.Urcite je dost spokojnych,ale aj nespokojnych co bojuju o prezitie vdaka velkym slubom.
A nemyslim si ze moj osobny nazor je na skodu ved ten co chce zaplatit takejto agenture tak zaplati.Nieje tu vela pozitivnrho pokia ide o nemenovane ceske agentury.
Vyjadrit svoj nazor neznamena vzdy kritizovat iba poradit ako neprist o peniaze,alebo spon nebyt sklamany.

hugo2004uk
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 33

Poslať od hugo2004uk » Uto Aug 09, 2005 11:07 pm

Je jasne ze treba chranit agentury sak aj maju reklamu ne tejto stranke.To nebola az taka zavadzjuca informacia ved aj na fore sa pise pokial niekto vie o nejakej informacii,niekom,alebo niecom k teme moze ju napisat. A ja poznam ludi co vyuzili sluzby xyz agentury.Mam to od nich aj na inych strankach sa pise o ageturach ktore maju reklamu na Londy.sk
Keby bolo to co som napisal uplne zavadzjuce neexistovali by ludia co neboli spokojny.
A poskodit? Koho agenturu no a co ved naberaju tolko ludi ze nemozu vsetkych na 100% uspokojit.
Ale to je jedno nech kazdy plati je mi to jedno potom nech neplacu kaslat na to.

Vláďa
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 139
RegistrovanýCOLON Uto Mar 01, 2005 1:27 am
BydliskoCOLON E14, London
CONTACTCOLON

Poslať od Vláďa » Str Aug 10, 2005 9:22 am

hugo2004uk píšeCOLONKeby bolo to co som napisal uplne zavadzjuce neexistovali by ludia co neboli spokojny.
A poskodit? Koho agenturu no a co ved naberaju tolko ludi ze nemozu vsetkych na 100% uspokojit.
Ale to je jedno nech kazdy plati je mi to jedno potom nech neplacu kaslat na to.
Povaha temer kazde spolecnosti je mit maximalni zisk za minimum nakladu.

Hodne lidi sem chodi bez jakychkoliv jazykovych znalosti. Trh je preplneny takovymi lidmi, takze i kdyby se agentury snazily jakkoliv, nemuzou jim zajistit dostatek prace a ze sve povahy se o to ani snazit nebudou.

Cetl jsem, ze vetsina lidi, kteri nyni prichazi jako imigranti do USA, se prilis vyse neposunou z pozice, kterou meli v zemi odkud prisli - drive to bylo snadnejsi, ale ted uz to tolik neplati. Myslim, ze to plati nejenom pro USA.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Aug 10, 2005 10:49 am

Vláďa píšeCOLONHodne lidi sem chodi bez jakychkoliv jazykovych znalosti. Trh je preplneny takovymi lidmi, takze i kdyby se agentury snazily jakkoliv, nemuzou jim zajistit dostatek prace...
Absolutne suhlasim. Dokonca vidim priamy suvis medzi urovnou znalosti jazyka a uspechu v novej krajine. Cim lepsie clovek vie po anglicky, tym lepsie sa mu v UK dari a tym rychlejsie postupuje od cleaning jobu k office jobu, od shared house room k vlastnemu domceku, od 15-rocneho vraku k novemu fajn auticku, atd.

BUTTON_POST_REPLY