Czechia Ltd.

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Julo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Uto Máj 18, 2004 10:10 am
BydliskoCOLON London, Leyton

Re: Czech Us Out Ltd.

Poslať od Julo » Uto Máj 18, 2004 10:34 am

Ja odchádzam 18.6.2004 autobusom do Londýna cez agentúru Czechia Ltd. Nie sú najlacnejší, ale sľubujú toho dosť. Určite budem informovať čo všetko splnili. Zatiaľ im verím. Čo iné mi ostáva, keďže idem prvýkrát a ani nepoznám nikoho kdo má nejakú skúsenosť. Škoda, že nie je možné sa dostať k nejakým slušným recenziám konkrétnych agentúr, takže to skúsim aspoň za túto jednu napraviť.
Julo.

Julo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Re: Czech Us Out Ltd.

Poslať od Julo » Pon Máj 24, 2004 8:30 am

Tibor
Začiatkom mája som vykonával prieskum a anlalýzu rôznych agentúr a Czechia Ltd. som telefinicky a e-mailom kontaktoval niekedy okolo 10.5.

Vybavovať osobne (dá sa aj poštou ale trvá to dlhšie) v Blave som bol 17.5.2004 a teraz čakám na materiály od nich, ale už vtedy mi povedali konkrétny termín kurzu (potrebný resp. vhodný pre vybavenie účtu - škola, aspoň niektorá, to údajne garantuje) a tiež som si kúpil lístok a miestenku na autobus a zaplatil cestovné poistenie. Obšírnejšie som Ti to popísal do e-mailu ale orange mi ho vrátil ako nedoručiteľný.

Julo.

frantisek
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pon Máj 17, 2004 6:43 am
CONTACTCOLON

Czechia LTD.

Poslať od frantisek » Pon Máj 24, 2004 12:44 pm

Nafdar JULO,

tak ako si dopadol?
Si zatial spokojny s Czechia LTD?
Si spokojny s house share?
Ako a za ako dlho ti pomohli najst si pracu a potrebne vybvovacky?
Kedze aj my ideme cez Czechiu, co by si nam odporucal,naco sa mame pripravit haaa?

Julo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Re: Czechia LTD.

Poslať od Julo » Pon Máj 24, 2004 3:58 pm

frantisek píšeCOLONNafdar JULO,

tak ako si dopadol?
Si zatial spokojny s Czechia LTD?
Si spokojny s house share?
, ...
Odchádzam až 18.6. takže zatiaľ nič nové, ale určite sa ozvem. Aspoň dúfam.

Julo

jojo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Štv Apr 29, 2004 9:16 am

mam skusenost s czechiou

Poslať od jojo » Pon Jún 21, 2004 10:29 am

doporucujem aby ste si nekupovali od czechie balicky,
staci vam ubytko.
ak si myslite ze za vas vybavia vsetko (otvorenie uctu, najdenie prace...)sa mylite.

Pisem to z vlastnej skusenosti.

jojo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 26
RegistrovanýCOLON Štv Apr 29, 2004 9:16 am

Poslať od jojo » Str Jún 23, 2004 10:47 am

musim pozriet zmluvu, potom napisem,
ale co mi poskytli tak to je ubytovanie, ostatne nic.

pomoc s najdenim prace alebo otvorenim uctu, to nie.

chybu vidim skor v tom, ze tyzdenne prichadza vela ludi cez czechiu,
a dvaja alebo traja ludia nemozu stihat sa "starat" o tolko ludi.

Prave mi to dosvedcil aj dalsi znamy.

Anjelik
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15
RegistrovanýCOLON Pon Máj 24, 2004 2:39 pm

Poslať od Anjelik » Štv Jún 24, 2004 8:37 am

Julo píšeCOLONOdchádzam až 18.6. takže zatiaľ nič nové, ale určite sa ozvem. Aspoň dúfam. Julo
ahoj,
predpokladám, že si už dorazil, tak ako to šlo, alebo ide?
Martina

Julo
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 15

Poslať od Julo » Ned Jún 27, 2004 8:25 pm

Anjelik píšeCOLON ahoj,
predpokladám, že si už dorazil, tak ako to šlo, alebo ide?
Martina
Ospravedlnujem sa vsetkym, ale clovek ked tu pride a chce nejako uspiet musi makat, takze som naozaj nemal cas sa ozvat. Verim ze sa to casom zmeni a budem mat moznost napisat podstatne viac. Je o com.
Takze to najpodstatnejsie.
Necakajte od Czechie ze nieco vybavi aleb urobi za Vas. Je tu mnoho, co som mal moznost sa stretnut - tak podstatna vacsina nespokojnych ludi. Neviem v com to je ale ja zatial nemam nejake extra negativne skusenosti. Ja som proste ocakaval iba ubytovanie, sprievod a pomoc pri hladani prace a vybavovani uctu. Zatial, az na skutocnost, ze v kancelarii v Blave mi tvrdili, ze skola Pro and Pro pomaha pri vybavovani uctu (nepravda - aspon pri 1-mesacnych kurzoch) sa moje ocakavania vcelku plnia.
Ale je tiez pravda, ze som vedel ze sa podmienky v poslednej dobe dost menia takze som to ocakaval tak na 50%. Kazdopadne par dni po doruceni materialov od czechie som kontaktoval kancelariu v Blave a dostal som odporucenie aby som si vzal vodicak a dva pasy.
Pomoc Czechie funguje v kratkosti nasledovne:
Na autobusovej stanici nas uz cakal Pavel-pracovnik czechie, ktory nam poradil pri vybavovani travel card a potom sme metrom cestovali na Walthamstow central, kde po nas prisla dodavka a osobne auto a rozviezli nas po domoch. Ubytovanie je dost spartanske. Napriklad mi byvame dvaja v izbe asi 2x3 metre a je dost problem s ulozenim veci pretoze i skrine su v zlom stave. Ale je tu super partia a tak sa to da nejako vydrzat.

V kancelaii maju 4 pocitace na ktorych mozete pisat CV a aj si ho na LJ vytlacit (pozor nemaju disketovu mechaniku, takze si pripravene materialy bud napalte na CD alebo poslite na e-mail, je vhodne si oskenovat aj vlasnu fotku) a tiez pouzivat zadarmo internet pocitace byvaju dost cast obsadene ale ked chvilu clovek pocka tak sa da. Ked ste tu tak cez pracovny den nemate rozhodne cas na nejake vysedavanie.

Ukazali nam job centrum kde sa da celkom slusne hladat praca a ked nieco najdete tak pracovnik czechie vam tam (ak nemate dobru anglinu-aj moj pripad) zavola a pripadne dohodne stretnutie.

Zaviedli nas do skoly. Pro and Pro je velmi lacna skola (okolo 3 600 Sk na mesiac) a tak ani nemozno ocakavat bohvie co, ale ucitel je super a tak isto mozeme vyuzivat asi 3 PC na internet pred, alebo po vyuke. Este jedna poznamka k AJ viacery ucitelia i studenti (rus, poliak, spanielka) z tejto skoly mi potvrdili ze ak mate aspon nejake zaklady AJ da sa na celkom slusnu uroven - intermediate (plynule hovorit i rozumiet) dostat za jeden maximalne dva mesiace avsak nesmiete byvat s krajanmi resp. treba zabudnut na maeterinsky jazyk. Bohuzial nemam vo svojom dome pre toto moc pochopenia a tak sa chcem po mesiaci (ma zaplatene) odstahovat do prostredia kde by som mohol co najviac komunikovat po anglicky. Ak ma niekto zaujem alebo typ tak sa ohlaste.

Poradili nam co a ako pri vybavovani uctov a dalsich dokumentov. K tomu prosim Vas doneste si vodicak, dva pasy a dajte niekomu blizkemu dispozicne pravo k uctu aby vam mohol zabezpecit posielanie vypisu na vasu adresu v Londine (OTP - banka udajne nerobi problemy). Tu sa az dozviete kde budete presne byvat vacsinou je to ina adresa ako vam pride v materialoch od czechie

Som tu tyzden a zatial pracu nemam. Czechia mi sice sprostredkovala pohovor na jeden celkom super job ale vysledky sa dozviem az v piatok tak mi drzte palce. Samozrejme je potrebne neustale hladat nove a nove prilezitosti a pokial clovek nema peniaze z prvej vyplaty v rukach nic tu nie je iste.

Inac paradoxne moji spoluziaci (rus, portugalec, spanielka, poliaci) i ucitel AJ mi tvrdili, ze je velmi jdnoduche najst pracu (pravdepodobne nekvalifikovanu) v londyne na rozdiel od niektorych klientov czechie. Treba len byt vytrvaly a usilovny - hladat od dveri k dveram, ziadat a ziadat a ziadat a .... Ja zatial nemozem potvrdit ani vyvratit. Kazdopadne necakajte ze budete pracovat skor ako za dva tyzdne a to budetemat obrovske stastie ak to bude trvalejsi job. Na menej ako 3 mesiace nema vyznam ani uvazovat sem ist. Idealne je ak moze clovek ist na neurcito.
A pre pana jana zoberte si so sebou aspon £700-£800 pripadne este Visa (nie elektron) s nejakymi 10000 na ucte.
1.mesiac:
£220-ubytovanie
£75-depozit
£23,8x4=£95,2
£100-strava a ine
£20 tlf. SIMM
£38-vymena vodicaku
£50-home office
2.mesiac
£220-ubytovanie
£23,8x4=£95,2
£100-strava a ine (da sa celkom slusne / na urovni vysokoskolskych internatov / vyzit aj za podstatne menej)
£20 tlf. SIMM
Spocitajte si to uz sami. Je pravdepodobne ze si za ten cas nejaku brigadu najdete ale chodte na istotu zabezpeceny aspon na dva mesiace.

Inac je vhodne priniest nejaku tu flasticku na uvodne zoznamenie s obyvatelmi domu a tak isto aspon karton cigariet (prinajhorsiom sa da spenazit s minimalne 100% ziskom)

To by bolo velmi strucne vsetko stalo ma to skoro 2 hod v inet kaviarni co je £1, takze to mam u vas.

Zaver:
Este raz dosledne sa pripravte a zhanajte vsetky mozne uzitocne info nie az na poslednu chvilu.

Majte aspon zaklady AJ. nie je ani tak dolezita (v uvode) znalost gramatiky a bohata slovna zasoba ale radsej menej alebo malo ale plynule a pohotovo.

Necakajte ze Czechia bude vybavovat za vas, ale aspon mne zatial pomaha radou podla ocakavania.

Ak su tam nejake chyby tak sorac

Smrtic
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Dec 09, 2004 4:44 pm

mala otazka

Poslať od Smrtic » Štv Dec 09, 2004 4:54 pm

Zdravim ta Julo a samozrejme aj vsetkych ostatnych..
Uz asi mesiac vysedavam na nete a snayim sa najst niaku schopnu agenturu ktora by mi pomohla vycestovat do Anglicka za pracou.....
Asi jedina ktora ma realne zaujala je prave Czechia ltd s.r.o
Ale po precitani tvojich skusenosti s touto agenturou som teraz uplne popleteny....Chem sa ta realne opytat ci to ma zmysel davat im peniaze za sluzby ktore podla teba ani nedostanem??!!Nato aby som sa chytil a odisiel sam nato sa necitim a preto potrebujem realne riesenie..
Vie mi niekto poradit niaky realny kompromis???
za odpovede vopred dakujem!!!!!!!!!moc mi pomozu!!!!
este sa ozvem zatial sa majte..

Alexx
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Feb 21, 2005 7:26 pm

Czechia ltd s.r.o

Poslať od Alexx » Štv Feb 24, 2005 1:28 am

Na tuto agenturu je na nete dostatok informacii staci ist na google a zadat czechia. Hladat na tejto stranke realne info o agenture ktora tu ma najviac reklmy je podla mojho nazoru naivne.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103
RegistrovanýCOLON Pon Sep 20, 2004 9:45 am

Poslať od mavi » Uto Apr 12, 2005 4:21 pm

V podstate nechapem, preco niekto zaplati agenture ako Czechia rovnake peniaze za to, ze mu ani nenajdu robotu, len ponuknu nejake pochybne asistencne sluzby, ked moze zaplatit inej agenture az potom, ked mu najdu pracovne miesto.

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103

Poslať od mavi » Str Apr 13, 2005 9:43 am

aha, tak sa musim opravit, bol som na ich stranke a zistil som, ze ponukaju aj konretne pracovne ponuky, predtym ponukali len asistencne sluzby.

rose
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Pon Apr 04, 2005 5:22 am

Poslať od rose » Uto Apr 26, 2005 12:21 pm

Ahojte vsetci. Mavi, pouc nas ktori sme este na Slovensku a daj nam tip na agenturu, ktora si berie poplatok az z prvej mzdy. Verim, ze nam to pomoze. Dakujem

mavi
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 103

Poslať od mavi » Uto Apr 26, 2005 4:51 pm

rose píšeCOLONAhojte vsetci. Mavi, pouc nas ktori sme este na Slovensku a daj nam tip na agenturu, ktora si berie poplatok az z prvej mzdy. Verim, ze nam to pomoze. Dakujem
priznam sa bez mucenia, ze neviem o takej slovenskej agenture, ktora berie peniaze z prvej mzdy, pokial viem, vsetky beru peniaze dopredu.

werty
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Uto Jún 07, 2005 10:36 pm

ubytko czechia plz piste :)

Poslať od werty » Uto Jún 07, 2005 10:49 pm

takze co si tak studujem czechiu, pre mna je podstatnou info, ze ked si zarezervujem ubytko, tak ho naozaj aj dostanem :)
pisete tu ze aj ludia co tam byvate ze??
lebo pre mna je najdolezitejsie ze ked tam pridem tak mi nezoberu peniaze a nenexaju ma na ulici :))
ako znie to ako smiech ale som sa trosku obaval takejto moznosti... s podobnymi vecami fakt nemam skusenosti...mohli by ste mi to niekto potvrdit??? (co najskor?)
velmi velmi pekne dakujem :)

zonixx
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pon Jún 28, 2004 3:59 pm

Poslať od zonixx » Str Jún 08, 2005 11:31 pm

moja skusenost bola... hm.. pozri sa, ubytovanie dostanes, aj ked to nebude bohvieco... 10 ludi a jedna kupelna.
Ale na ulici si ta nedovolia nechat.Bol som cez nich prvykrat :)
Vela stastia!!
Tommy

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Uto Okt 05, 2004 12:23 pm
BydliskoCOLON Croydon, Surrey

Poslať od martinv » Pia Júl 08, 2005 1:49 pm

Ohledne Czechie asi takhle:

- kupovat si jakykoliv balicek na pomoc s hledanim prace, jsou naprosto vyhozene penize. Ty penize se daji pouzit na zaplaceni najmu na dalsi mesic. Neznam nikoho, komu by Czechie sehnala rozumnou praci, ale znam ty, kterym nesehnala zadnou.

- jazykove pobyty pres Czechii nekupovat, pokud ten stejny kurz koupite v te stejne skole, tak vas vyjde vyrazne levneji nez pri sprostredkovani pres Czechii

- ubytovani sice bude, na ulici nezustanes, ale: s velkou pravdepodobnosti budes bydlet jinde, nez Ti rekli, treba to ani nebude zona 3 (muj pripad), na baraku vas nebude 9, jak slibuji, ale klidne 12 nebo 13. Prvni platba je predrazena (1000Kc poplatek, 25 liber poplatek, oba nevratne, 220 liber najem - normalne to je 175, plus depozit, ktery ale snad vrati). Na nasem baraku jsou sice dva zachody, ale skutecne pouzitelny je jen jeden. Pokoje nejdou zamykat, sprcha ma plesnivy strop. Nikdo z Czechie v zadnem pripade neuklizi spolecne prostory. Jen jednou za ctrnact dni prijde manik a poseka travnik.

Tak to jen, co me tu behem deseti minut napadlo:)

PS: Jeste me napadlo: Ano, Czechie vam zrejme poradi ohledne vyrizovani veci jako NINo, WRS, bankovni ucet. Fajn. Ale lidi, s kterejma budete bydlet to udelaj taky, navic lip a zadarmo. A radi (aspon ty co znam ja:). A hlavne: tyhle veci Vas budou zajimat jako posledni, nejdriv musite mit nejakou praci:)

mraky
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Máj 29, 2005 7:44 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mraky » Sob Júl 09, 2005 11:52 am

martinv píšeCOLON - ubytovani sice bude, na ulici nezustanes, ale: s velkou pravdepodobnosti budes bydlet jinde, nez Ti rekli, treba to ani nebude zona 3 (muj pripad), na baraku vas nebude 9, jak slibuji, ale klidne 12 nebo 13. Prvni platba je predrazena (1000Kc poplatek, 25 liber poplatek, oba nevratne, 220 liber najem - normalne to je 175, plus depozit, ktery ale snad vrati). Na nasem baraku jsou sice dva zachody, ale skutecne pouzitelny je jen jeden. Pokoje nejdou zamykat, sprcha ma plesnivy strop. Nikdo z Czechie v zadnem pripade neuklizi spolecne prostory. Jen jednou za ctrnact dni prijde manik a poseka travnik.

"Normalni" najem je na prvni mesic 220 liber a ne zadnych 175. S tou zmenou ubytovani je to blby. Ja mel bydlet na Walthamstow a bydlim v Ilfordu, coz je 4 zona misto 3.

Muj nazor, od Czechie brat jen ubytovani a to jen z toho duvodu, ze je tam spousta lidi, kteri vam pomohou.

BTW: jestli je v baraku 12 nebo 9 lidi je suma fuk, ne?

Jo a ja platil v Praze 1000Kc, ktery mi strhli z tech 220 liber. Pak jsem daval 60 liber vratnou zalohu, tak nevim co to po tobe vsechno chteli. Tech 1000Kc je samozrejme nevratnych, kdyz se strhavaji z najmu:-))

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od martinv » Sob Júl 09, 2005 6:34 pm

mraky píšeCOLON
martinv píšeCOLON - ubytovani sice bude, na ulici nezustanes, ale: s velkou pravdepodobnosti budes bydlet jinde, nez Ti rekli, treba to ani nebude zona 3 (muj pripad), na baraku vas nebude 9, jak slibuji, ale klidne 12 nebo 13. Prvni platba je predrazena (1000Kc poplatek, 25 liber poplatek, oba nevratne, 220 liber najem - normalne to je 175, plus depozit, ktery ale snad vrati). Na nasem baraku jsou sice dva zachody, ale skutecne pouzitelny je jen jeden. Pokoje nejdou zamykat, sprcha ma plesnivy strop. Nikdo z Czechie v zadnem pripade neuklizi spolecne prostory. Jen jednou za ctrnact dni prijde manik a poseka travnik.

"Normalni" najem je na prvni mesic 220 liber a ne zadnych 175. S tou zmenou ubytovani je to blby. Ja mel bydlet na Walthamstow a bydlim v Ilfordu, coz je 4 zona misto 3.

Muj nazor, od Czechie brat jen ubytovani a to jen z toho duvodu, ze je tam spousta lidi, kteri vam pomohou.

BTW: jestli je v baraku 12 nebo 9 lidi je suma fuk, ne?

Jo a ja platil v Praze 1000Kc, ktery mi strhli z tech 220 liber. Pak jsem daval 60 liber vratnou zalohu, tak nevim co to po tobe vsechno chteli. Tech 1000Kc je samozrejme nevratnych, kdyz se strhavaji z najmu:-))
Vzdyt to pisu:
prvni mesic 220 liber najem - normalne to je 175. (nebo ty snad platis normalne vic?)

Ja taky Ilford misto Walthamstow.

9 a 12 lidi se mi zda dost rozdil:) ale to je vec nazoru...

Po mne chteli:
990 v Praze
25 liber nevratnou castku
50 liber depozit v Londyne (ted se to tusim uz zvedlo na 60)
a samozrejme najem 220

Mozna je to ted jinak, takhle to byvalo za meho mladi:)

mraky
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Máj 29, 2005 7:44 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mraky » Ned Júl 10, 2005 3:21 pm

To tvoje "normalni" muze mit daleko vice podob. Zalezi s kolika lidmi jsi na pokoji a zalezi jestli jsi v Ilfordu nebo ve Walthamstow. Takze ja zadne normalni neznam.

Abych tu jen tak netlachal, tak Czechia zapojuje zadarmo internet, takze alespon to.

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

Poslať od martinv » Ned Júl 10, 2005 5:10 pm

mraky píšeCOLONTo tvoje "normalni" muze mit daleko vice podob. Zalezi s kolika lidmi jsi na pokoji a zalezi jestli jsi v Ilfordu nebo ve Walthamstow. Takze ja zadne normalni neznam.

Abych tu jen tak netlachal, tak Czechia zapojuje zadarmo internet, takze alespon to.
No, nevim presne o co Ti jde, ale dobre: 175 je cena za double room pri platbe na mesic v Ilfordu. To ale nic nemeni na tom, ze za prvni mesicni platbu zaplatis o desitky liber vic.

Martinac
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Dec 19, 2005 1:56 pm

Špatné zkušenosti s Czechií

Poslať od Martinac » Pon Dec 19, 2005 4:16 pm

Letos jsem strávil měsíc v Londýně, původně jsem si myslel, že tam jedu pracovat.
Do Londýna jsem se rozhodl jet až poměrně pozdě před prázdninami (studuju AJ na VŠ), programy všech agentur, které garantují i práci už byly uzavřené. Rozhodl jsem se tedy pro Czechii - našel jsem jejich stránky na netu a připadaly mi profesionálně udělané a s dostatkem informací.

Navštívil jsem tedy kancelář této společnosti v Brně, kde jsem jejího pracovníka výslovně informoval, že bych chtěl v L. pracovat 2-3 měsíce (po dobu prázdnin). On mi samozřejmě tvrdil, že je to možné a že práce je k nalezení. Měl asi provizi za uzavření smlouvy. Jenom říkal, že si nemám moc vybírat a vzít první práci, kterou mi *najdou* (přesně takhle to vyznělo). Zaplatil jsem tedy za asistenční službu Standard 4,900 Kč.

Po příjezdu a poté, co jsem se dopravil do Walthamstow, jsme (já a spolužačka) byli vyzvednuti a odvezeni do kanceláře Czechie. První, co následovalo bylo, že od nás pracovník C. (nebudu jmenovat) vyinkasoval asi 280 liber. Poté nám oznámil, že dům, kde máme bydlet není ještě úplně zrekonstruovaný. Bylo to dost eufemisticky řečeno, když jsme tam přijeli, bylo ve spodní části domu, kde byla třeba kuchyně, staveniště. Postupně se přistěhovávali další lidé a nakonec nás v jednom domě bydlelo asi 12. Asi dva týdny jsme měli jeden záchod/koupelnu... V průběhu toho všeho se dům dostavoval, takže si asi dovedete představit, jak to tam vypadalo.

Orientation probíhalo o dva dny později. Kdyby mi řekli to stejné před odjezdem, nikam bych nejel. Potvrzeni o ubytování (C. vám ho sice údajně dá, ale není to ani zadarmo ani hned), registrace WRS - Workers Registration Schemes, vyřízení National Insurance Number (bez tohohle čísla vás většina pracovních agentur odmítne vůbec zaregistrovat), otevření bankovního účtu (další důležitá podmínka sine qua non).
Nejdůležitější je mít práci, všechny ostatní "služby" jsou nesmysly.

Proto jeden z hlavních důvodů, proč jsem si C. vybral, bylo to, že se chlubí velmi vysokým procentem klientů, kteří naleznou práci. "Pokud klient splňuje důležité předpoklady pro nalezení práce, jako je především jazyková vybavenost a praxe, pak se úspěšnost pohybuje okolo 90%." Tuto informaci, vytištěnou tučným písmem, můžete najít na stránkách Czechie, v jejich katalogu a referoval o ní i brněnský zaměstnanec C.. Chtěl bych vědět, zda C. může tuto informaci nějak doložit, já ji považuji za čirou lež. Upřímně řečeno jsem zvažoval, jestli nemám na C. podat trestní oznámení pro podvod. Nevím o nikom, komu by Ivan (job consultant) našel práci. Jedinou výjimkou je dívčina. které našel 2 hodiny rozdávání letáků denně. Za minimální mzdu samozřejmě. Po týdnu ji ovšem vyhodili a ona a její přítel (oba studenti VŠE) odjížděli spolu s námi po měsíci domů. Z našeho domu (12 lidí, všichni až na jednoho vysokoškoláci) našel práci pouze vyučený zedník (samozřejmě ne přes C. a samozřejmě ne legálně) a dívka, která dělala nejdříve servírku u Turka (na černo) - když mu vypršelo vízum, jestli tedy vůbec nějaké měl, odjel i s rodinou domů; pak šla dělat Au-pair jakýmsi Albáncům.

A to jsme práci opravdu hledali, někdy i 12 hodin denně. Inzeráty, úřad práce, pracovní agentury, chodily jsme i po obchodech/restauracích a ptali se, jestli někoho nepotřebují atd. Vzali bychom cokoliv. V agenturách nám často řekli, že nemáme bankovní účet, takže smůla. Když si ho má spolužačka chtěla vyřídit, byla tam nejdřív osobně, a řekli jí, že pošlou další formuláře poštou. Neposlali nic. Pak jsme se doslechli, že vyřízení účtu může trvat i měsíce. Zaměstnavatelé chtěli prakticky vždy zaměstnance na stálo nebo alespoň na půl roku. V prac. agenturách nám taky řekli, že nemají práci ani pro své už zaregistrované klienty a že máme přijít tak někdy v září říjnu, to prý se to už uvolní :) Pracovní místa byla doslova zapráskána Poláky a Slováky (těm se za tuhle formulaci omlouvám). Poláci měli své pracovní agentury, obchody... My jsme neměli nic, jen Czechii, která byla schopna bez mrknutí oka odrbat své klienty do mrtě.

Mezi zaměstnanci C. bylo mnoho slušných lidí, nebo se tak alespoň jevili, nebyl jsem schopen si to dát do souvislosti s mým celkovým přesvědčením o podvodnosti C. Upřímně řečeno, myslím si, že většina agentur není o nic lepší, anebo jsou to vyložení podvodníci. Jde jim jen o to vydělat a jestli vám poskytnou nějakou protihodnotu je jim celkem jedno. Mohl bych své zážitky popisovat dále, ale myslím, že pro představu to stačí.

Abych to shrnul, měsíc v Anglii mě stál 25,000 korun, spoustu nervů, ztraceného času a pořádného naštvání. Ale už možná nejsem ten naivní idiot, co jsem býval. Taky jsem pochopil, proč Marx napsal svůj Kapitál právě v Londýně. Asi tam taky byl s Czechií.

P.S. V podmínkách je dneska: "Pracovní poradenství alias služba "Job consultanta" - Job consultant je schopen Vám v průběhu několika dnů zajistit konkrétní nabídku a interview. (...) Pozor, nejedná se o garanci práce!" Ta poslední věta tam ale, když jsem letos před prázdninami odjížděl, nebyla.

martinv
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31

SIM karta zdarma

Poslať od martinv » Pia Feb 17, 2006 2:15 pm

Me hrozne dojala ta reklama na Czechii nebo Londyn.cz, nebo jak to jeste chce Krizan pojmenovat, na SIM kartu zdarma... Ale proc ne, ze.

Jen pro info - SIM karta se da sehnat v ruznych obchudcich za ceny pod dve libry.

Kubra
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 17
RegistrovanýCOLON Pon Okt 31, 2005 8:21 pm
BydliskoCOLON Nitra

Poslať od Kubra » Pon Feb 20, 2006 3:13 pm

caute. pridam aj ja moju skusenost. dlho som rozmyslala ci ist do londyna cez agenturu alebo len tak...nakoniec som agenturu obisla-a som rada. su to naozaj zbytocne vyhodene prachy. ja mam slabu anglinu, a aj tak som si uplne v pohode bez pomoci otvorila ucet, bola v job centre...atd. pracu som si nasla-tak ako vsetci vravia-chodit rozdavat zivotopisy,hladt pracu v job centre....hlavne to clovek nemoze vzdat, lebo je upne normalne ked si clovek najde pracu az po mesiaci.
a co sa tyka vyzsie spominanej agentury-tak som tam samozrejme po prichode do londyna bola pozriet,praca je len pre par ludi, vacsinou je tam kopa nespokojnych,bezradnych ludi....ktori marne cakaju na to, co im slubili. a ked niekto nahodou tu pracu cez nich zozenie, vacsinou je to vraj onicom brutalna praca v cd-ckarni.cize aj tak si clovek musi hladat nieco lepsie.
ak mozem poradit....kaslite na agentury...ak nieste lenivi a trochu sa posnazite, poradite si aj bez nich. pred cestou si vsak dobre precitajte tuto stranku! vela stastia!

Ladaczech
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Máj 04, 2006 10:06 am

Re: SIM karta zdarma

Poslať od Ladaczech » Štv Máj 04, 2006 10:12 am

Vazeny pane neznamy,
strasne me dojima pohled na nekoho kdo si leci sve komplexy neuspechu na anonymnim foru.. Proc taky nekdy nekdo neuzna, ze na to nema a agentura s tim nema co delat. Pokud mate jakekoliv dotazy k sluzbam agentury, tak vas rad uvitam ve sve kancelari v Brne, odkud jsem vas do Londyna vypravil. Preji pekny den...

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Štv Máj 04, 2006 1:09 pm

strasne me dojima pohled na nekoho kdo si leci sve komplexy neuspechu na anonymnim foru
Vazeny pane LadaCzech - nemyslim si ze si niekto lieci svoje komplexy na fore - tu sa iba zdielaju rady a skusenosti. A zial nie vsetky agentury su perfektne ale je pravda aj v tom ze zial nie vsetkym ludom sa da vyhoviet. A praca s ludmi je ta najnarocnejsia. Ale Vasa agentura by ako profesiolna agentura mala vediet ako brat kritiku a brat si znej ponaucenie. Ako profesionaly by ste mali vediet ze ked clovek za nieco plati - vyzaduje aj 100% service alebo product no nie??? Predstavte si ze si kupite plazmovu televiziu za £££ a potom zistite ze nefunguje. Predsa si ju nenechate len ako dobry invertar do obyvacky ale sa ju budete snazit i vymenit. Ak to nie je mozne a vase poziadavky ako zakaznika ktory zaplatil svoje peniaze nebudu splnene budete sa stazovat. Alebo nie????
Proc taky nekdy nekdo neuzna, ze na to nema a agentura s tim nema co delat.
Zial preco teda agentura nepovie candidatovi priamo ze praca je bez garancie a niekedy treba cakat az 2 mesiace zakial sa najde- alebo preco teda nepovite niekomu kto ma minimalnu anglictinu ze % uspesnosti najst mu pracu je minimalna.... ale miesto toho stale od nich beriete peniaze. Preco nemozete byt uprimny. Aspon sem ludia nepojdu s ruzovymi okuliarmi alebo verim tomu ze polovina z nich by za ten Vas program ani nezaplatila. Verim ze ste pomohli a budete pomahat mnohym ludom ale mali by ste aj acceptovat ze sa niekto "popalil" na Vasich sluzbach. Zijeme v demokraci aspon tu v Londyne takze ludia maju pravo povedat alebo napisat co si myslia. Ci je to pravda - to uz neni na mne aby som to posudila.

btw. Mala som tu cest skoro pracovat z vasou agenturou ako zastupca mojej byvalej spolocnosti minuly rok ale nastastie som to mojmu sefovi vyhovorila. Povedala by som ze skor zo zasady- a jednou z nich je ze candidate za pracu neplati. ( a viem ze teraz sa ma budete snazit opravit, ze su to admin poplatky ale koniec koncov to je discusia podobna tej o tom kto bol prvy - sliepka alebo vajce)

BUTTON_POST_REPLY