Práce v továrnách - balení CD

Všetko na tému práca v Londýne, práca v Anglicku alebo inde v UK.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
tyrol_gangster
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Štv Jún 30, 2005 8:12 pm

Práce v továrnách - balení CD

Poslať od tyrol_gangster » Štv Júl 07, 2005 11:33 am

Má někdo zkušenosti s touhle prací, kterou nabízí Student Agency zřejmě ve spolupráci s Czech Us Out? Vypadá to na docela zajímavou věc na rozjezd - poplatek 70 liber není zase tolik ne?

Maartin
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pon Júl 11, 2005 4:17 pm

práce v továrnách na balení CD

Poslať od Maartin » Pon Júl 11, 2005 4:27 pm

Má někdo zkušenosti s touhle prací, kterou nabízí Student Agency. Nabídka je sice mizerná, ale je to skoro jediná agentura, která nabízí práci dopředu. Podmínky jsou prasácký, ale na začátek alespoň něco. Už jsem se napálil s Agenturou Irsko, moc by jste mě pomohli, díky

tyrol_gangster
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od tyrol_gangster » Uto Júl 12, 2005 9:27 am

poslal jsem jim několik dotazů, mj. jaká je daň z těch 4,85 GBP a napsali mi:

"Zalezi, kolik dni odpracujete za tyden. 1 den = nulova dan, 2 dny = 2,5GBP, 3 dny = 12GBP atd. Cim vice pracujete, tim vetsi platite dan."

Je to OK ???

mike
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Štv Júl 14, 2005 3:07 pm

Poslať od mike » Štv Júl 14, 2005 3:19 pm

to fakt, tolko? lebo ja robim cez nich

tyrol_gangster
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od tyrol_gangster » Štv Júl 14, 2005 7:42 pm

mike: V TÉ TOVÁRNĚ ??? napiš mi prosím na tyrol_gangster(zavinac)seznam.cz chci to zkusit tak bych byl vděčnej za jakýkoliv info jaký to tam je.

speccyman
Member
Member
PríspevkyCOLON 53
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2004 11:02 pm
BydliskoCOLON Edgware, London
CONTACTCOLON

praca v tovarni

Poslať od speccyman » Pia Júl 15, 2005 8:16 am

tovaren vcera zhorela... myslim ze praca v nej je uz neaktualna http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/london/4682779.stm

mike
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od mike » Sob Júl 16, 2005 12:48 pm

to hej dokonaca zhorely az dve.ja somvcera robil v nejakej cdeckarni v enfielde a pred tym v terrysmithovi na heatrove.najblizsie budem mozno robit az v utorok v tej cdckrani alebo potom na wembley.sam neviem a ani oni.myslim ze v tej agenture maju chaos.robotu zozenu ale len 2-3 dni tyzdenne.ked sa snazis tak aj viac ale ide to kreditu lebu musis furt volat aby ti dali robotu.na zaciatok chcu 53£ za home office sice neviem na co chcu tie 3£.mne sa podarilo dohodnut ze mi ich zoberu z prvej vyplaty.dalej si zoberu(aspon mne tak povedali) ze si zoberu este 1 razovy poplatok cca 75£ z 2hej alebo 3tej vyplaty, ale kedze som budem v UK iba 2 mesiace tak ze vraj to bude menej.ono to zas nie az tak malo ked si zoberiate ze za den zarobite 50£, ak by bolo cisteho 4,15£(neviem ako je to stymi danami a poistnym) a ze robite 3 dni tyzdenne.dalej treba z niecoh aj zit, travel card,ubytko.A stresy ci budem zajtra robit alebo nie.a po takej 12hodinovke je aj clovek odst unaveny na to aby slapal aj nadruhy den.vyplatu davaju kazdy pondelok, 1. o tyzden neskor.nie je to vyhra ale ako sa hovori lepsie nieco ako nic. este som ale nedostal prvu vyplatu tak neviem kolko mi eeste strhnu za sek a kolko budem platit za jeho vybratie.inac ja som robil test z ANG a na zaklade neho mi do dvoch dni zavoali a dali mi pracu.takze som za sprostredkovanie nemusel nic platit.ale ze uz dalsich neberu lebo ich je vela.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Pon Júl 18, 2005 3:20 pm

Ja som robila cez Czech Us Out vo Wembley v tej tovarni na cd-cka do Vianoc minuleho roku aso 3 mesiace. Bola to dost hnusna robota, ked musite 12 hodin stat na nohach, cely den robit to iste a nesmiete sa pri praci ani rozpravat, hoci je to len mechanicka cinnost. Dost primitivne a clovek pri tom hlupne.
Prvy mesiac sme boli na contract, druhy mesiac sme museli byt self-employer a treti mesiac nam zasa zmluvu zmenili na contract. Teraz mam s tym self-employmentom problemy, lebo som uz na Inland Reveneu asi 3-krat zahlasila, ze tato cinnost bola ukoncena a oni mi znovu poslali sek na zaplatenie NIN.
Agentura tvrdila, ze vsetko nam pomoze vybavit, aj danove priznanie, ale ked som sa na nich obratila o pomoc, poslali ma na Inland Revenue. Vtedy som nevedela ani poriadne ceknut, tak vam poviem, ze to bolo dost hnusne.
Netvrdim, ze agentura je zla, ale mam pocit, ze prava ruka nevie, co robi lava.

Tot moja skusenost.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Str Júl 20, 2005 8:41 am

robotu zozenu ale len 2-3 dni tyzdenne.ked sa snazis tak aj viac ale ide to kreditu lebu musis furt volat aby ti dali robotu.na zaciatok chcu 53£ za home office sice neviem na co chcu tie 3£.mne sa podarilo dohodnut ze mi ich zoberu z prvej vyplaty.dalej si zoberu(aspon mne tak povedali) ze si zoberu este 1 razovy poplatok cca 75£ z 2hej alebo 3tej vyplaty, ale kedze som budem v UK iba 2 mesiace tak ze vraj to bude menej.ono to zas nie az tak malo ked si zoberiate ze za den zarobite 50£, ak by bolo cisteho 4,15£(neviem ako je to stymi danami a poistnym) a ze robite 3 dni tyzdenne.dalej treba z niecoh aj zit, travel card,ubytko.A stresy ci budem zajtra robit alebo nie.a po takej 12hodinovke je aj clovek odst unaveny na to aby slapal aj nadruhy den.vyplatu davaju kazdy pondelok, 1. o tyzden neskor.nie je to vyhra ale ako sa hovori lepsie nieco ako nic. este som ale nedostal prvu vyplatu tak neviem kolko mi eeste strhnu za sek a kolko budem platit za jeho vybratie.
Prepana - ved to je ako z doby nevolnikov, z casu ked SK nebolo v EU, ked sa Slovaci skryvali v malych smradlavych izbach a bali sa pozriet na policajta... Uz som ale v stadiu kedy prestavam vinit agentury a mam pocit ze si za tuto situaciu mozu ludia ktory su v nej sami!!

mike
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od mike » Str Júl 20, 2005 12:31 pm

uz som dostal 1. vyplatu.bolo to 186£ za 2 12hodinovky a 2 7hodinovky.po odcitani dani a podobnyhc hluposti mi dali sek na 161£, a po vybrati seku kde si beru 7% mi ostalo 145£.na ucet trva prevod 5 dni a nemam tolko casu a nie je to ani moj ucet.a to som bol este v tej lepsej polovici oproti ostatnym.tot vse.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Júl 20, 2005 12:50 pm

Mike, to je zhruba £3.80 cisteho na hodinu. V Londyne!!! Toto by si mali precitat a uvedomit vsetci, ktori sa tu chystaju, aby dostali kusok reality check este pred prichodom do UK.

Fakt tu nerastu bankovky na stromoch v parku.

Marcella
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 80
RegistrovanýCOLON Sob Aug 07, 2004 6:33 pm
BydliskoCOLON Tottenham, London
CONTACTCOLON

Poslať od Marcella » Str Júl 20, 2005 4:31 pm

Gina píšeCOLONPrepana - ved to je ako z doby nevolnikov, z casu ked SK nebolo v EU, ked sa Slovaci skryvali v malych smradlavych izbach a bali sa pozriet na policajta... Uz som ale v stadiu kedy prestavam vinit agentury a mam pocit ze si za tuto situaciu mozu ludia ktory su v nej sami!!
Tak to mas svatu pravdu. Vacsinou to ludia beru preto, lebo tam ani nie je potrebna velka znalost anglictiny, a ked zaplatia agenture za ubytovanie, cestu autobusom a sprostredkovanie prace, celkom pekny balik 3v1 a bez starosti. (To si myslia oni).
Ja som to robila len 3 mesiace (len som pracovala cez agenturu), lebo som si chcela zlepsit anlictinu, ale musim povedat, ze aj to malo som si skoro pokazila. V tovarni robili Indovia, ktori ziju v UK 10-13 rokov a ta ich anglictina, to vam poviem, to bol teda skvost:

Somebody is coming, somebody is working.
Tomu by rozumel uplny zaciatocnik, keby...
...keby sa tym nemyslelo to, ze ak nocny supervisor pojde kontrolovat, na com sa robi, my sa mame tvarit, ze nieco robime.

mike
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9

Poslať od mike » Štv Júl 21, 2005 3:28 pm

jaro píšeCOLONMike, to je zhruba £3.80 cisteho na hodinu. V Londyne!!! Toto by si mali precitat a uvedomit vsetci, ktori sa tu chystaju, aby dostali kusok reality check este pred prichodom do UK.

to je svata pravda.a ty co byvaju na ubytovni sa nemaju o nic lepsie.2 ja rovia 6 dni v tyzdni cca 8-10 hodin denne a dostali 180£.a to len preto lebo to nemali zdanene.teraz je to este tazsie.a zase nejake bomby prave na linkach ktore najviac potrebujem.

Dadka
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 143
RegistrovanýCOLON Str Okt 06, 2004 5:15 pm

Poslať od Dadka » Pia Júl 22, 2005 11:55 am

a zase nejake bomby prave na linkach ktore najviac potrebujem.
No tak to nie si sam. Ja uz naozaj rozmyslam o tom ze budem chodit do prace ponorkou alebo helikopterou. Ono to v tom centre nevyzera ruzovo a sediet vedla nejakych "potential bombers" s rupsakmi ktory akoze spia alebo medituju mi tiez nepripada dobry adrenalinovy sok kazde rano v spicke. No ako sa pise "My sa zastrasit nedame!"
Ja si myslim ze ludia na SR a najme ty bez anglictiny alebo len s min. anglictinou si to nanestastie stale myslia. A co je najhorsie este stale veria rozpravkam o vyspelom zapade.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Júl 22, 2005 10:20 pm

Konečne :) (teda konečne že máš ten pocit, nie konečne že si za to ľudia môžu sami).
Well, u know me - I am a little bit slow (a year or two behind my real age - but Searcher is helping out, should soon chat on or he will give me my money back).
:-).

KLINGER
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Uto Júl 31, 2007 11:16 am

Poslať od KLINGER » Str Aug 01, 2007 5:20 pm

Mike, to je zhruba £3.80 cisteho na hodinu. V Londyne!!! Toto by si mali precitat a uvedomit vsetci, ktori sa tu chystaju, aby dostali kusok reality check este pred prichodom do UK.
To my sme boli na tom lepsie. 2.8 libry na hodinu, den volna po 13 dnoch prace. Teda tie dve hodiny iba vtedy, ked sme makali denne 10 hodiniek, ak to bolo 12-14 hodiniek, bolo to este trosku menej. No nemam na kamosa s ktorym byvam teraz po tom vsetkom v jednom dome .... ani nie 2 libry za hodinu prace, sranda nie? O ubytovacich podmienkach radsej pomlcim.Teraz sa tomu iba pousmejem, vtedy by som anglanov asi zabil/cest vynimkam/.A to sa este zamestnavatelia vypytovali, preco odchadzamame.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Štv Aug 02, 2007 10:44 am

To predpokladam asi je cista hod mzda, ked z hrubej vam
je odratane ubytko, jedlo a ostatne naklady. Lebo inac
potom ma vasci vyznam ostat na SVK za aspon rovnaku
hod mzdu s mensimi zivotnymi nakladmi.

BUTTON_POST_REPLY