Czech Us Out Ltd. !poraďte!

Pridajte vaše skúsenosti s českými, slovenskými ale aj britskými agentúrami. Nedovoľte, aby neseriózne agentúry oklamali viacej ľudí. A pochválte tie, ktoré vám pomohli.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
carix
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Ned Mar 16, 2008 11:46 pm

Czech Us Out Ltd. !poraďte!

Poslať od carix » Pon Mar 17, 2008 12:00 am

Zdravím,

Chystáme se s kamarádem vyrazit do Anglie za prací a jazykem a proto Vás co máte nějaké zkušenosti žádám o pomoc. Naše cesta začala bláhově tak že jsme dali každý 2000 agentuře (ani nevím jak se jmenuje, ale našli jsme ji na aupair.cz), přišel nám domu balík ve kterém bylo 2x pouze smlouva jinak slibovaná kniha a DVD jen 1 kus a navíc kniha měla potrhanou vazbu a DVD popraskaný obal, který nešel ani zavřít. Další rozčarování když jsme vyplňovali formuláře k přeložení životopisu a rejstříku trestů atd. a když jsme to spočetli tak přeložení dokumentů + dání na CD (každý dokument na jedno CD protože agentura enni schopná dát vše do jednoho a každé CD je příplatek 150 kč) by nás vyšlo na nějaké 3000. Takže jsem řekl že takový blázen už nejsem a s agenturou jsem skončil (mimochodem za celou dobu, asi mesic a pul, jsem se jim ani jednou nedovolal a volal jsem na 3 čísla). Vím že jsem udělal blbost ale nechme to být a jdeme dále.

Rozhodl jsem se tedy, že opravdu nejlepší cesta bude do Anglie vyjet a sehnat si práci až tam na vlastní pěst. Nicméně nejsem zas až tak velký dobrodruh a proto bych měl rád alespoň zařízené bydlení, aby se mi pak nestalo třeba že budu prvních pár nocí někde pod mostem. Takže jsem chvili hledal a vybiral a našel jsem agenturu Czech Us Out Ltd.
Ptám se Vás tedy je tato agentura schopná JEN zařídit pobyt v anglii, abych měl jistotu že až tam přijedu tak nebudu někde v parku ve spacáku ? Nemusí to být pobyt ani na rok stačí mi týden, dva a pak si klidně seženu něco svého.

Uvítám jakékoli názory, jen si prosím nechte připomínky typu, jsi blbec že si platil agentuře apod. za to už sem si zanadával sám dost ;)

Díky Tom

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158
RegistrovanýCOLON Ned Feb 17, 2008 4:34 am
BydliskoCOLON East Midlands

for carix...

Poslať od mikru » Pon Mar 17, 2008 1:34 am

Ahoj,
nenapsal jsi, na jak dlouho se do UK s kamaradem chystate a ani do jakeho mesta jedete. Ja bych se na agentury uplne vysral, skocil bych na internet a udelal toto:
1. v pripade, ze jedete jen na kratsi dobu, tak si zaplatil b&b [cena je cca 5o-8o liber na tyden vcetne billu a celkoveho zarizeni,takze pohoda].
2. v pripade, ze jedete na delsi dobu, tak postupovat jako v prvni pripade s tim, ze bych platil najem tydenne a ne mesicne a hledal si pronajem nejakeho sveho domu nebo flatu.
B&b najdes v kazdem meste, staci skocit na vyhledavac yahoo nebo treba google a neni problem. Vyjde te to urcite levneji nez platit nesmyslne poplatky agenturam a usetris si nervy...
Mirek

ps...navic budes bydlet v anglickem prostredi a to je pro tvoji vyuku jazyka urcite lepsi nez pres agenturu, ktera te ubytuje do domu plneho lidi CR/SR/PL.

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238
RegistrovanýCOLON Ned Aug 20, 2006 4:42 pm
BydliskoCOLON Hounslow, TW3

Poslať od def » Pon Mar 17, 2008 6:34 am

Jinak tydenni sazby mivaji prakticky vsechny hostely, takze i tam se da sehnat ubytovani. Z moji zkusenosti, ubytovani sezenes za den (houseshare, flatshare).

carix
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od carix » Pon Mar 17, 2008 9:50 am

Chtěli by jsme jet na rok (prodloužení se taky nebráním). Takže mám ještě 3 otázky:

1) Když teda pojedeme naholo a dejme tomu že do Nottinghamu máme alespoň 99% šanci, že hned ten den co přiletíme seženeme ubytování?

2) Když se nájem platí týdně dostává se v Anglii taky výplata týdně? někde jsem četl že ano

3) takováá otázka mimo :) Od kolika let se smí do baru, popř. pít alkohol v Anglii? (18 nebo 21)

Jinak moc děkuju za info

EDIT: Tak ještě jedna otázka. Kde myslíte, že je nejlepší pobývat a pracovat? (město) Někde, kde neni velká kriminalita a není to zapadákov a úplně nejképe je v dosahu Londýna (cca do hodiny a půl cesty třeba vlakem)

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238

Poslať od def » Pon Mar 17, 2008 11:36 am

1) sance tu je, pokud si dopredu prohlednes stranky typu gumtree apod. Osobne bych si na prvni dny sehnal ubytovani v hostelu (alespon budete mit kam dat bagaz), kdyby nahodou neco neklaplo.
2) najem se vetsinou plati mesicne, ale uvadi se cena na tyden. Pocitej s tim, ze budes potrebovat zaplatit deposit, ktery je cokoliv od dvou tydnu do dvou mesicu najmu
3) 18
4) no to je dost tezka otazka. Mozna by se Ti vyplatilo si sem na chvilku skocit, trochu to tu procestovat a pak uvidis. Kazdy ma jiny preference...

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238

Poslať od def » Pon Mar 17, 2008 11:38 am

carix píšeCOLON 2) Když se nájem platí týdně dostává se v Anglii taky výplata týdně? někde jsem četl že ano
Vyplata se plati ruzne - mensi platy se vetsinou vyplaci tydenne, vetsi mesicne, ale je to ruzny. Spis pocitej s mesicni vyplatou. Jinak alespon u me zatim platilo, ze se vyplata plati "na pul cesty". Tedy ze v polovine mesice dostanes vyplatu za dany mesic (aby to bylo uplne jasne, breznovou vyplatu dostanu zitra)

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pon Mar 17, 2008 11:41 am

carix píšeCOLONChtěli by jsme jet na rok (prodloužení se taky nebráním). Takže mám ještě 3 otázky:

1) Když teda pojedeme naholo a dejme tomu že do Nottinghamu máme alespoň 99% šanci, že hned ten den co přiletíme seženeme ubytování?
Sanca tu je samozrejme, ale kedze vecsina letov do EMA prilieta vecer, tak to
asi takzo budete zhanat ubytko o pol noci. Preto by bolo lepsie si zajednat
nejaky B&B (Bed & Breakfest) hotel na 2-3 dni (da sa zohnat uz za 25 na
osobu a noc), a pocas tych 2-3 dni najdete ubytko urcite. Alebo potom
ist na istotu a objednat si ubytko v nejakej CZE/SVK agenture na 1 mesiac po
ktorom si najdete nieco lepsie (toto je asi lepsie, lebo ubytko mate
zabezpecene uz pred odletom a mate nejaky cas na to aby ste zistili ako to tu
chodi a nasli si nieco lepsie (nemusite sa stresovat))
carix píšeCOLON 2) Když se nájem platí týdně dostává se v Anglii taky výplata týdně? někde jsem četl že ano
Zavisi to od toho aku robotu budete mat. Vascina manualnych prac je
vyplacana tyzdenne, takze predpoklad je ze budete vyplacany tyzdenne.
Inac ubytko sa sice casto uvasza ako xx libier za tyzden, ale plati sa na
mesiac dopredu.
carix píšeCOLON EDIT: Tak ještě jedna otázka. Kde myslíte, že je nejlepší pobývat a pracovat? (město) Někde, kde neni velká kriminalita a není to zapadákov a úplně nejképe je v dosahu Londýna (cca do hodiny a půl cesty třeba vlakem)
Ja osobne som byval v Lentone za Jubilee campus - velmi prijemna a ticha cast, neanglicka architektura (co ocenujem)
potom v Radforde - studentska cast, celkom rusna, stale v pohode (hoci trochu vyssia kriminalita)
teraz na konci Hyson Green (co je asi najhorsia cast z danych 3 ale osobne byvam v celkom kludnej ulici).

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Mar 17, 2008 12:25 pm

carix, ak pracujes na temp poste, tak si plateny kazdy tyzden. Pracovala som ako temp v administrative a bola som platena tyzdenne. S permanentnym miestom/kontraktom na dlhsi cas je to mesacne. V pondelok odovzdas (alebo niekto z tvojich manazerov) tvoj timesheet a vo stvrtok/piatok mas peniaze na ucte.

carix
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od carix » Pon Mar 17, 2008 2:59 pm

Dobra, dobra

a ještě prozatím poslední otázka. Co musí člověk všechno udělat v ČR aby mohl v klidu odletět (na rok). Tim myslím aby se po mně nesháněl pracovní úřad, pojišťovna, sociální a zdravotní atd atd.

Moc Vám všem děkuju za informace konečně mám alespoň trochu jasněji :)

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238

Poslať od def » Pon Mar 17, 2008 3:17 pm

Tak pokud mas stale platby v bance, tak si zarid, aby se Ti platili dal. Odhlas co muzes (ruzny pojisteni, splatky, clenstvi v klubech atd.), dej plnou moc nekomu duveryhodnemu (aby Te mohl eventuelne zastupovat).
Pracak ani socialka se po Tobe shanet nebudou, jen zdravotni pojistovna. Ale az budes mit NINo, nebo se zaregistrujes u doktora, tak jim budes moct poslat karticku + potvrzeni, ze jses pojisten jinde a mas uplny klid.
Mozna jeste dane by mohly byt problem, ale pokud jses zamestnanec, tak by to melo byt v poradku.

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158

for carix...

Poslať od mikru » Pon Mar 17, 2008 4:33 pm

Na East Midlands priletis s BMIbaby ve 15:2o UK casu. Na letisti stravis 4o minut. Do Nottinghamu cesta trva cca hodinku podle provozu.
Zrovna z Nottinghamu do Londyna to trva vlakem nebo autobusem 4 hodiny...
Jinak ti jeste poradim ohledne letenek: kdyz si je koupis na stredu, tak jsou nejlevnejsi...porovnej si na www.bmibaby.com ceny letenek a uvidis.
Ohledne vyberu mesta podle kriminality: kazde mesto ma svoje ,,spatne'' ctvrte a tem kdyz se vyhnes, tak ti tu bude dobre.
Alkohol v pubech od 18-ti let, ale napr. v Tescu mi nechteli rano po nocni prodat 4 plechovky piva, protoze se to muze v Tescu az od 1o:oo. Tak jsem zajel do Asdy - no problem.
Mirek

carix
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Re: for carix...

Poslať od carix » Pon Mar 17, 2008 8:40 pm

Z vasich nazoru, informaci a postrehu uz mam tedy nejak vyrysovano jak pojedeme nicmene porad me tizi rozhodnuti kam. Mám několik kandidátů:

Birmingham
Coventry
Nottingham
Leicester

Ale známá říkala že Leicester je prý špatný. Já osobně bych si nejraději vybral asi ten Nottingham. SIce mě trochu děsí, že za památkama Londýna pojedu 4 hodiny vlakem (ale zase nadruhou stranu když si to najdu na mapě tak mi to ukazuje že autem jsem tam za hodinu nebude teda ten vlak trochu přehnaný?). Mimochodem nemáte někdo zkušenosti a nebo alespoň z dochleu jak se bydlí v Sherwoodu ?

Sry že pořád otravuju, ale pro příště budou mít lidi jako já aspoň zase o něco víc informací :)

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158

for carix...

Poslať od mikru » Uto Mar 18, 2008 3:47 am

Na prohlednuti pamatek Londyna ti nebude stacit jedno odpoledne, takze otazku, jak to je daleko, bych neresil.
My jsme tam byli tyden a nestihli jsme skoro nic...
Ohledne vzdalenosti Nottingham - Londym autem za hodinu bych nesouhlasil. Ale nevim, co mas za auto, treba to je raketa :-].

Jinak si myslim, ze Nottingham je dobra volba, a kdyz jsi na pamatky, tak te urcite jak Nottingham, tak Midlands nezklame...

Mnoho stesti. Mirek

carix
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od carix » Uto Mar 18, 2008 9:33 am

Wow to je toho v Londyne tolik ? :) No já auto nemám žádné, ale v google mapách mi to ukázalo jako hodinu cesty. A s těmi památkami, když už tam jedu tak chci něco vidět nebdu přeci jen pořád makat :)

def
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 238

Poslať od def » Uto Mar 18, 2008 10:55 am

google maps lzou jako kdyz rude prave tiskne :-)))
Jinak loni tu byl muj bracha na navsteve, stravil tu vic jak tyden a stejne nestihl videt vsechno co chtel ...

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Str Mar 19, 2008 11:51 am

carix píšeCOLONWow to je toho v Londyne tolik ? :) No já auto nemám žádné, ale v google mapách mi to ukázalo jako hodinu cesty. A s těmi památkami, když už tam jedu tak chci něco vidět nebdu přeci jen pořád makat :)
Nottingham - Londyn je cca 2 hodiny autom. Ale medzi Lutonom a M25 sa robi nova dialnica a tam vzdy byvaju zapchy, takze treba ratat s tym ze cesta trva skuor 3 hodiny. Ale kedze auto nemas, tak to ta zatial trapit aj tak nemusi. Proste budes cestovat vlakom/autobusom. Vlakom cesta trva mam ten pocit ze 2 hodiny.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Mar 19, 2008 2:05 pm

qth píšeCOLON
carix píšeCOLONWow to je toho v Londyne tolik ? :) No já auto nemám žádné, ale v google mapách mi to ukázalo jako hodinu cesty. A s těmi památkami, když už tam jedu tak chci něco vidět nebdu přeci jen pořád makat :)
Nottingham - Londyn je cca 2 hodiny autom. Ale medzi Lutonom a M25 sa robi nova dialnica a tam vzdy byvaju zapchy, takze treba ratat s tym ze cesta trva skuor 3 hodiny. Ale kedze auto nemas, tak to ta zatial trapit aj tak nemusi. Proste budes cestovat vlakom/autobusom. Vlakom cesta trva mam ten pocit ze 2 hodiny.
2 hodiny su velmi optimisticke pre stopping services, bezne cestujem hodinu do Ketteringu, na Luton to mam dalsich 45 minut. Iba v pripade, ze vlak stoji medzi NG a LND St Pancras iba v Leicestri, tak tie dve hodiny su realne. Bus iba po Northampton (National Express) trva dve hodiny aj cosi. Ak su zapchy medzi MK a NN, tak urcite dlhsie.

mikru
Wannabe Expert
Wannabe Expert
PríspevkyCOLON 158

for qth...

Poslať od mikru » Str Mar 19, 2008 4:06 pm

Vlak do Londyna z Nottinghamu/Derby jede 4 hodiny!!!

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Str Mar 19, 2008 4:22 pm

z www.trainline.com:
Nottingham 7.07 - St Pancras 9.06

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Re: for qth...

Poslať od qth » Štv Mar 20, 2008 10:27 am

mikru píšeCOLONVlak do Londyna z Nottinghamu/Derby jede 4 hodiny!!!
Well niektorym to trva 4 hodiny a niektorym iba 2 (nie kazdy vlak stoji pri kazdej
druhej vrbe). Predsa len Londyn nie je az tak daleko a hoci anglicke zeleznice
nie su elektrifikovane (zvasca), tak vlakove supravy byvaju dost rychle. Keby mali ludia cestovat kazde rano 4 hodiny do prace (a dalsie 4 z prace) moc by ich to nebavilo. A pri tom v Nott byva kopec ludi pracujucich v Londyne.
Jediny problem co vidim je cena listku na vlak, ktora dost casto je vyssia ako
jazda autom. Ked sme boli s kolegom v Londyne u zakaznika, za spiatocny listok
(hoci v 1. triede) sme platili kazdy viac ako 100 libier (samozrejme ze zamestnavatel to preplatil). Na druhu stranu listky na niektore spoje, cez internet a v predstihu sa daju kupit aj za 9 libier (kamarat ma tak prisiel pozriet z londyna, jeho spoj siel (oficialne) mam ten pocit ze skoro 4 hodiny, plus dalsiu hodinu len tak stali v Derby)

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Poslať od ubeno » Štv Mar 20, 2008 1:05 pm

qth píšeCOLON
Well niektorym to trva 4 hodiny a niektorym iba 2 (nie kazdy vlak stoji pri kazdej
nie su elektrifikovane (zvasca), tak vlakove supravy byvaju dost rychle. Keby mali ludia cestovat kazde rano 4 hodiny do prace (a dalsie 4 z prace) moc by ich to nebavilo. A pri tom v Nott byva kopec ludi pracujucich v Londyne.
(hoci v 1. triede) sme platili kazdy viac ako 100 libier (samozrejme ze zamestnavatel to preplatil). Na druhu stranu listky na niektore spoje, cez internet a v predstihu sa daju kupit aj za 9 libier (kamarat ma tak prisiel pozriet z londyna, jeho spoj siel (oficialne) mam ten pocit ze skoro 4 hodiny, plus dalsiu hodinu len tak stali v Derby)
Ja pravidelne cestujem na sluzobky do Derby z Londyna. Spiatocny listok stoji okolo £120 (standard class, kupovany v den cesty rano pri okienku). Cesta trva priblizne 2h a Derby je tretia zastavka v poradi. Midland mainline.

Pre porovnanie, ked idem do Doveru co je (kusok blizsie k londynu) ale porovnatelne daleko, tak cesta trva cca 1hod 45 a listok ma stoji £25. SouthEast trains.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pia Mar 21, 2008 1:12 pm

ubeno píšeCOLON
qth píšeCOLON
Ja pravidelne cestujem na sluzobky do Derby z Londyna. Spiatocny listok stoji okolo £120 (standard class, kupovany v den cesty rano pri okienku). Cesta trva priblizne 2h a Derby je tretia zastavka v poradi. Midland mainline.

Pre porovnanie, ked idem do Doveru co je (kusok blizsie k londynu) ale porovnatelne daleko, tak cesta trva cca 1hod 45 a listok ma stoji £25. SouthEast trains.

hmm to pomali pre bussinessmanov je lacnejsie (ale najma rychlejsie) si kupit vrtulnik :)

carix
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6

Poslať od carix » Ned Mar 23, 2008 10:43 am

Tak Vás znovu zdravím :)

Už mám skoro vše naplánováno akorát mi zývá jedna věc. Vyjednal jsem si jakýsi pronájem v Nottinghamu, nicméně ten chlap mi to nechce pronajmout bez zchůzky. To znamená, že na první den bych potřeboval nějaký hotel/penzion ve kterém bych přespal. Ptám se Vás tedy jestli neznáte nějaký web, kde se podobné hotely/penziony shánějí (potřeboval bych místnost pro 2).

A taky se chci zeptat jestli je tu někdo kdo právě bydlí v Nottinghamu.

Díky a zatim Tom

BUTTON_POST_REPLY