Skusenosti s otvorenim current account-u

Banky, bankové účty, presun financií na SK, otvorenie účtu v UK banke...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dunco
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pon Dec 15, 2008 5:08 pm
BydliskoCOLON CB

Skusenosti s otvorenim current account-u

Poslať od dunco » Pon Dec 15, 2008 5:49 pm

Zdravim,

viem, ze sa na tuto temu popisalo toho velmi vela, avsak vsetky prispevky su relativne stare, tak by som sa chcel podelit s cerstvymi informaciami, ktore som dnes pri zakladani uctu ziskal - pre pripad, ze sa najde niekto, kto by siel do UK v sucasnej ekonomickej situacii. :-)

Najvacsi strasiak bol podla prispevkov proof of address, ale ako sa ukazalo, je to velmi jednoduche. Priamo v brozurke pre bezny ucet v Barclays je napisane, ze ak ste v UK do 3 mesiacov, staci ako proof of address obciansky preukaz alebo vypis z SK uctu. Toto som neoveroval, ale skor ci neskor by ste mali narazit na pobocku, kde to uznaju, kedze by to mala byt oficialna politika banky. (http://www.personal.barclays.co.uk/BRC1 ... k&site=pfs)

Ja som v UK dlhsie nez 3 mesiace, tak som obciansky pouzit nemohol, ale ked som im ukazal dopis z JobCentra o prideleni NINo, tak to bolo v pohode. Myslim si, ze kazdy, kto chce mat v UK ucet, bude ten papier mat, kedze bude pracovat a asi tiez skor ci neskor to v nejakej pobocke uznaju. (Mne to uznali hned pri prvej navsteve prvej pobocky.)

dunco

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: Skusenosti s otvorenim current account-u

Poslať od kazisvet » Str Dec 17, 2008 4:20 pm

dunco píšeCOLONZdravim,

viem, ze sa na tuto temu popisalo toho velmi vela, avsak vsetky prispevky su relativne stare, tak by som sa chcel podelit s cerstvymi informaciami, ktore som dnes pri zakladani uctu ziskal - pre pripad, ze sa najde niekto, kto by siel do UK v sucasnej ekonomickej situacii. :-)

Najvacsi strasiak bol podla prispevkov proof of address, ale ako sa ukazalo, je to velmi jednoduche. Priamo v brozurke pre bezny ucet v Barclays je napisane, ze ak ste v UK do 3 mesiacov, staci ako proof of address obciansky preukaz alebo vypis z SK uctu. Toto som neoveroval, ale skor ci neskor by ste mali narazit na pobocku, kde to uznaju, kedze by to mala byt oficialna politika banky. (http://www.personal.barclays.co.uk/BRC1 ... k&site=pfs)

Ja som v UK dlhsie nez 3 mesiace, tak som obciansky pouzit nemohol, ale ked som im ukazal dopis z JobCentra o prideleni NINo, tak to bolo v pohode. Myslim si, ze kazdy, kto chce mat v UK ucet, bude ten papier mat, kedze bude pracovat a asi tiez skor ci neskor to v nejakej pobocke uznaju. (Mne to uznali hned pri prvej navsteve prvej pobocky.)

dunco
Ja by som vsetkym v UK, ktori zacinaju poradil jeden univerzalny proof of address. Pokiaľ vlastníte Sk vodičský preukaz, stačí si ho vymeniť za UK vodičák, stačí na to len vyplnenie jedného formuláru, priložiť foto, pas, sek alebo postal order (kupite na poste za cca 41 libier) na tusim 38 libier a do 2-3 tyzdnov mate UK proof of address ako vysity. A na DVLA, ktore vydava UK vodicay, vobec neoveruju vasu skutocnu adresu, t.j. kam si to date poslat, tam vam to uvedu vo vodicaku.
A potom si to u moute bezpaltne menit pri kazdom prestahovani.
UK driving licence je hadam jediny doklad, ktory maju anglani a uznavaju ho vsade, nie len v bankach.
Myslim, ze to za tych cca 40 libier kazdemu stoji, pretoze UK vodicakom sa preukazete uplne vsade.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

durike
Member
Member
PríspevkyCOLON 67
RegistrovanýCOLON Sob Jún 18, 2005 3:33 pm

Poslať od durike » Str Dec 17, 2008 7:32 pm

Presne tak.
Onehda som chodil po bankach ako idiot so vsetkymi moznymi dokumentmi ktore som mal, nepomohlo nic. Potom som si vodicak vymenil za anglicky a bolo po OKAMZITE problemoch.

qth
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 521
RegistrovanýCOLON Sob Mar 25, 2006 2:24 am
BydliskoCOLON Reading

Poslať od qth » Pia Dec 19, 2008 12:12 pm

kazisvet píšeCOLON Ja by som vsetkym v UK, ktori zacinaju poradil jeden univerzalny proof of address. Pokiaľ vlastníte Sk vodičský preukaz, stačí si ho vymeniť za UK vodičák...
Myslim, ze to za tych cca 40 libier kazdemu stoji, pretoze UK vodicakom sa preukazete uplne vsade.
Vymena vodicaku uz stoji 50 libier (mam ten pocit).

Okrem toho dunco otvoril ten account bez toho aby musel do proof of address investovat co len libru,
hoci osobne si myslim ze skuor mal stastie na pracovnika v banke.

mijak
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 92
RegistrovanýCOLON Štv Apr 26, 2007 11:28 pm
CONTACTCOLON

Poslať od mijak » Sob Dec 20, 2008 8:06 pm

Me uznali v Barclays jako proof of address potvrzeni od zamestnavatele s hlavickou firmy, moji mzdou a adresou. Ale jak jste napsali, spise to zalezi na konkretnim cloveku na koho narazite nez na politice banky jako takove...

elucka
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Jan 17, 2010 3:31 pm

Poslať od elucka » Štv Jan 21, 2010 4:04 pm

Ahojte, a po akom case si mozem vodicak vymenit?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Štv Jan 21, 2010 4:40 pm

Aj hned. Na poste si vypytas D1 form (vacsinou formulare maju pri okienku, teda nemusis vystat ziadnu frontu), vyplnis podla instrukcii, posles a o dva tyzdne mas nazad UK vodicak.

rena21pa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Nov 12, 2010 10:29 pm

Poslať od rena21pa » Pia Nov 12, 2010 10:47 pm

Zdravim, to je vsetko pekne co tu pisete o tom vodicaku aj o jeho vymene. Skutocne to mozete urobit hned ale pozor, citajte poriadne co vyplnujete.

Section 6 – Signing a photo
to verify identity (if necessary)
You must get someone reliable to sign the back of your photo if you are providing identity documents other than an up-to-date passport or UK travel document, UK Identity Card for Foreign Nationals/Residence Permit, or an EC or EEA identity card (with the exception of Sweden), as proof of your identity.
If you are providing one of the above, you do not need
to have your photo signed by anyone.
The person signing the photo must:
• have known you personally for at least 2 years within the UK;
• not be a relative;
• not be a person living at the same address; and
• not be a member of the Post Office® staff processing the application (if you choose to use the Premium Checking Service - see page 13 of INF1D).
Suitable people include:
• local business people or shopkeepers;
• librarians;
• professionally qualified people (for example,
lawyers, teachers or engineers);
• police officers;
• bank or building society staff;
• civil servants;
• ministers of religion;
• magistrates; or
• local councillors, Members of Parliament, Assembly Members, Members of the Scottish Parliament or Members of the European Parliament.
We will make checks on people who sign photocard driving licence applications.
You do not need someone to sign your photo if you are renewing the photo on your licence.
If you have come to live in the United Kingdom within the last two years and you cannot have your photo signed by someone who has known you for at least two years within the UK, you should take all the documents to your nearest DVLA local office. They will sign your photo and fill in section 6 of the application form. The DVLA local office will send your application and original identity documents to us at DVLA, Swansea.

takze ziadne posielanie postou a falsovanie overovatela tvojej identity ak si v anglicku len par dni, radsej osobne do najblizsieho office DVLA, tam ta overia a o par dni mas co potrebujes. vyhnes sa tak problemom na letiskach alebo trajektoch kde sa stale skuma tvoja travelingova historia. to co pisem je z vlastnej skusenosti, tak bud mudrejsi
Naposledy upravil 1 dňa rena21pa, celkovo upravené 0

rena21pa
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Pia Nov 12, 2010 10:29 pm

Poslať od rena21pa » Pia Nov 12, 2010 10:49 pm

Ten moj prispevok je pre tych ktori by chceli vyuzit formular na poste , samozrejme. vela zdaru

bibiana22
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12
RegistrovanýCOLON Ned Okt 24, 2010 9:34 pm

Poslať od bibiana22 » Sob Nov 13, 2010 9:58 pm

1) vsetci tu pisete o vymene slovenskeho vodicaku za UK, sa da vymennit aj naspat potom??

2) a obciansky nestaci ako doklad? Ak ma clovek uz ten europsky??

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Ned Nov 14, 2010 1:52 am

1. ano, da sa vymenit spatne
2. niekedy staci iba OP, niekedy musis mat aj proof of address - vtedy OP nemusi stacit, ak banka vyzaduje adresu v UK
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

bibiana22
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od bibiana22 » Ned Nov 14, 2010 2:12 pm

1) a vymiena sa tym istym sposobom predpokladam ako zo SVK na UK?

2) a co sa tyka OP plati to aj pre este tzv. ne-europsky? (este ten stary)? ci ten vobec neakceptuju?

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284

Poslať od carfaxcat » Ned Nov 14, 2010 4:12 pm

1. V podstate ano, ale presnu proceduru neviem - informuj sa na dopravnej policii, mozno je to aj tu niekde na fore spomenute.
2. Ak im ide o adresu v UK, tak ti okrem proof of address v UK neakceptuju nic ine. Musi to byt bud ucet na tvojej adrese v UK s tvojim menom (council tax, bills). V tom pripade nezalezi, ci je to novy alebo stary OP (hoci sa nepamatam, ako tieto preukazy vyzeraju). Mozno najdes pobocku nejakej banky, kde ti otvoria ucet aj bez proof of address.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

12345
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 20
RegistrovanýCOLON Uto Nov 20, 2007 11:10 pm

Poslať od 12345 » Štv Nov 18, 2010 10:47 pm

Presne tak rena21pa citaj poriadne:) davat podpisovat foto musis len ak neposles jedno z ID na zozname..
rena21pa píšeCOLON.... citajte poriadne co vyplnujete.

Section 6 – Signing a photo
to verify identity (if necessary)
You must get someone reliable to sign the back of your photo if you are providing identity documents other than an up-to-date passport or UK travel document, UK Identity Card for Foreign Nationals/Residence Permit, or an EC or EEA identity card (with the exception of Sweden), as proof of your identity.
If you are providing one of the above, you do not need
to have your photo signed by anyone.

The person signing the photo must:
• have known you personally for at least 2 years within the UK;
• not be a relative;
• not be a person living at the same address; and
• not be a member of the Post Office® staff processing the application (if you choose to use the Premium Checking Service - see page 13 of INF1D).
Suitable people include:
• local business people or shopkeepers;
• librarians;
• professionally qualified people (for example,
lawyers, teachers or engineers);
• police officers;
• bank or building society staff;
• civil servants;
• ministers of religion;
• magistrates; or
• local councillors, Members of Parliament, Assembly Members, Members of the Scottish Parliament or Members of the European Parliament.
We will make checks on people who sign photocard driving licence applications.
You do not need someone to sign your photo if you are renewing the photo on your licence.
If you have come to live in the United Kingdom within the last two years and you cannot have your photo signed by someone who has known you for at least two years within the UK, you should take all the documents to your nearest DVLA local office. They will sign your photo and fill in section 6 of the application form. The DVLA local office will send your application and original identity documents to us at DVLA, Swansea.

???takze ziadne posielanie postou a falsovanie overovatela tvojej identity ak si v anglicku len par dni???, radsej osobne do najblizsieho office DVLA, tam ta overia a o par dni mas co potrebujes. vyhnes sa tak problemom na letiskach alebo trajektoch kde sa stale skuma tvoja travelingova historia. to co pisem je z vlastnej skusenosti, tak bud mudrejsi

lair
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 351
RegistrovanýCOLON Ned Feb 13, 2005 10:38 pm
BydliskoCOLON Bexhill-on-Sea

Poslať od lair » Pia Nov 19, 2010 9:09 am

Slovensky vodicsky preukaz po vymene za anglicky posielaju anglicke urady na Slovensko.
Ked si chces po case zmenit anglicky vodicak na slovensky, tak ho najdes na dopravnom inspektorate v mieste tvojho bydliska na SK

bibiana22
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 12

Poslať od bibiana22 » Pia Nov 19, 2010 12:18 pm

lair píšeCOLONSlovensky vodicsky preukaz po vymene za anglicky posielaju anglicke urady na Slovensko.
Ked si chces po case zmenit anglicky vodicak na slovensky, tak ho najdes na dopravnom inspektorate v mieste tvojho bydliska na SK
Dakujem lair! Mas s tym vlastne skusenosti?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Uto Nov 23, 2010 9:54 am

bibiana22 píšeCOLON Dakujem lair! Mas s tym vlastne skusenosti?
No proste mu jenom ver, jen tak by to tu nepsal.

Proste pak prijdes doma na urad, reknes ze chces zpatky svuj ridicsky prukaz, oni zhodnoti jak jsi zestarla, jestli ta fotka co je na ridicaku je jeste vyhovujici, seberou ti anglickej ridicak a vydaji zase ten tvuj (kdyz fotka nebude jiz souhlasit tak ti vydaji novej)

BUTTON_POST_REPLY