Downgradovanie CV alebo sebaponižovanie

Ako najlepšie napísať životopis podľa štandardov v Británii? Ako má vyzerať anglické CV. Čo sa píše do sprievodného listu pre prácu v Anglicku. Ako má vyzerať cover letter.

ModerátoriCOLON jaro, katka f, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Jazzadelic
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Štv Apr 14, 2005 3:48 pm
BydliskoCOLON Bratislava

Downgradovanie CV alebo sebaponižovanie

Poslať od Jazzadelic » Uto Máj 31, 2005 11:26 am

Minule leto v Anglicku som sa stretol s nasledovnym problemom:
Mam menezerske skusenosti s riadenim mensich a strednych teamov. Popri studiu vysokejskoly som riaditel mensej spolocnosti s 8 zamestnancami, s ktorou dosahujem velmi dobre vysledky. Tak som to popravde aj do zivotopisu napisal.

Prisiel som na leto do Anglicka a hladal som si beznu pracu v kancelarii ako administrative clerk a pod., vsak na 3 letne mesiace som nemal chut na nejaku "poriadnu" poziciu. Predpokladal som, ze ked agentura uvidi, ze mam za sebou take a take skusenosti, tak by som urcite hravo zvladol bezne kancelarske ukony. Vacsina agentur ma ale poslala prec, ze som OVERQUALIFIED na ich poziciu a ze oni neobsadzuju menezerske pozicie. Aj ked som jasne komunikoval, ze mam zaujem o tu-ktoru konkretnu poziciu. Potom som vyhodil zo zivotopisu menezerske pozicie, nechal som tam nejakeho recepcneho, co som robil kedysi v USA a zrazu boli vsetci spokojni, aj pracu som si nasiel bez problemov.

Toto leto znova idem do Anglicka. Myslite si, ze by som mal zase "zaklamat" a downgradovat moj zivotopis, teda uviest len pozicie ako marketing executive, clerk, receptionist...a pod?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Máj 31, 2005 11:29 am

Ano, presne tak to funguje. Nedaju ti pracu, pre ktoru si overqualified, pretoze sa boja, ze tam nebudes spokojny a na druhy den uz neprides do prace, myslim si.

Vlani ti taktika fungovala, podla mna by mala aj teraz fungovat. Pokial fakt nechces kvalifikovany job, tak do CV zbytocne nedavaj veci, ktore by ti mohli uskodit.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Máj 31, 2005 1:10 pm

Ano, presne tak to funguje. Nedaju ti pracu, pre ktoru si overqualified, pretoze sa boja, ze tam nebudes spokojny a na druhy den uz neprides do prace, myslim si.

Vlani ti taktika fungovala, podla mna by mala aj teraz fungovat. Pokial fakt nechces kvalifikovany job, tak do CV zbytocne nedavaj veci, ktore by ti mohli uskodit.
Presne tak. Spot on!
A to iste plati pri hladani kvalifikovanej prace - v CV nemaju nekvalifikovane joby co robit. Je lepsie vysvetlit "dieru" dalsou kvalifikacou (jazykovy ci pocitacovy kurz), cestovanim atd.

Jazzadelic
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Štv Apr 14, 2005 3:48 pm
BydliskoCOLON Bratislava

Poslať od Jazzadelic » Str Jún 01, 2005 7:01 pm

Znamena to teda aj to, ze ak si hladam robotu ako office clerk mal by som mat pripravenu inu verziu CV ako ked idem na pohovor na poziciu bartender?

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Prisposobovanie CV

Poslať od andrea a. » Str Jún 01, 2005 7:14 pm

Jazzadelic píšeCOLONZnamena to teda aj to, ze ak si hladam robotu ako office clerk mal by som mat pripravenu inu verziu CV ako ked idem na pohovor na poziciu bartender?
***********BINGO!!!***********

sheila2
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Ned Dec 18, 2005 1:58 pm
BydliskoCOLON Slovensko

Poslať od sheila2 » Uto Feb 07, 2006 7:25 pm

Ahoj,

v súvislosti s touto témou by ma zaujímalo, či mi odporúčate do CV uviesť vysokú školu, ktorú som absolvovala... Zaujímam sa o nekvalifikovanú prácu...

Ďakujem za odpovede...

BUTTON_POST_REPLY