National insurance number

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Denda
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Pia Júl 31, 2009 9:37 am

National insurance number

Poslať od Denda » Pia Júl 31, 2009 9:51 am

Dodry den,

som v Londyne 2 tyzdne. Minuly tyzden som si nasla pracu, takze momentalne pracujem. Pri vypisovani kontraktu (mam zmluvu, ale len skusobnu a to na 3 mesiace) odo mna chceli National insurance number, kedze som ho nemala, zasla som do job centra. Tam mi dali telefonne cislo, na ktore som zavolala a dohodla som si interview. Lenze dali mi ho na 13.augusta. Kedze som som studentka, chcem v Londyne ostat do konca augusta. Teraz vsak neviem, co mam robit. Prosim poradte.Ak pojdem na interview, national insurance number dostanem najskor koncom augusta, lenze moja vypovedna lehota v praci je 2 tyzdne, to znamena, ze vypoved musim dat predtym, ako budem mat toto cislo.Takze citala som na nete, ze moj zamestnavatel mi ma dat docasne Nat.insurance number.Je to tak? Taktiez som sa dopocula, ze pokial nemam national insurance number, dostanem mensiu vyplatu, je to pravda? Neviem, ci vobec mam chodit na to interview, a neviem, ci sa to vobec da zrusit.Taktiez by som sa chcela opytat, ci mi vratia dane pokial nemam national insurance number.Ak by som si ho vybavila, ale uz by som nepracovala, ani tak mi nevratia dane? Mozem pracovat aj bez national insurance number?Mam tu kamaratku, cize keby som to national insurance number dostala neskor,musela by to ona za mna nahlasit mojmu zamestnavatelovi (lenze potom uz u neho robit nebudem, kedze ja tu nebudem) Prosim poradte. Dakujem za odpoved.

ubeno
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 377
RegistrovanýCOLON Sob Nov 12, 2005 10:22 pm
BydliskoCOLON naspat v Bratislave

Re: National insurance number

Poslať od ubeno » Ned Aug 02, 2009 12:58 am

Privela otazok ;-)

Pokial nemas normalne NIN, zamestnavatel po dohode s IR pouzije nejake nahrande NIN pozostavajuce z tvojho datumu narodenia a neviem coho. Pravdepodobne ti pridelia aj iny TAX code na zaklade coho ti mozu strhavat vyssie dane, ale to je normalne - aj tak ti preplatok vratia. Na interview chod a NIN si normalne vybav. Zide sa ti ak by si sa sem vratila znovu. To ze medzitym ukoncis pracu je v pohode. Ak ti pridelia NIN skor ako odides, tak ho oznamis zamestnavatelovi, ak nie tak nie je co riesit - teda maximalne si to vybav cez kamosku aby ti vyzdvihla postu. O prepatok na dani mozes poziadat ked ukoncis pracu a pojdes domov. Neviem ci je na to nutne NIN, ale to neries - proste si ho vybav. Preplatok na dani ti vratia ak prehlasis ze uz neprides tento danovy rok pracovat do UK (do apr 2010). Je na to tlacivo - to ti posle IR ked poziadas o vratenie dani. Zabudol som nieco?

krtek
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 762
RegistrovanýCOLON Uto Aug 07, 2007 2:47 pm
BydliskoCOLON London HA2

Poslať od krtek » Pon Aug 03, 2009 6:00 pm

jen doplnim, na vraceni preplatku nepotrebujes Ni number (vlastni zkusenost).
temporary NI number zamestnavatel uz pravdepodobne vytvoril hned kdyz jsi nastoupila.
Plat musis dostavat stejny bez ohledu na NI. Muzes mit temporary tax code, v tom pripade budes platit vetsi dane, ale kdyz si zazadas pri odjezdu o vraceni preplatku tak ti to daji do poradku a penize vrati.
Takze bud v klidu, NI si zarid, vsechno ostatni je v poradku

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Pon Aug 10, 2009 11:27 am

Denda píšeCOLONDodry den,

Mozem pracovat aj bez national insurance number?Mam tu kamaratku, cize keby som to national insurance number dostala neskor,musela by to ona za mna nahlasit mojmu zamestnavatelovi (lenze potom uz u neho robit nebudem, kedze ja tu nebudem) Prosim poradte. Dakujem za odpoved.
Na to interview chod ak sa ti bude dat. Po prideleni NINo budes na veky vekov zaregistrovana v systeme a nestoji ta to nic, len jeden pohovor. Mozno to teraz uz nebudes potrebovat, ale NINo ti ostane na vzdy a ak sa niekedy este vratis do UK pracovat, budes mat zivot jednoduchsi. V principe je to pre britov nieco ako nase rodne cislo, na zaklade neho mas ovela lahsiu komunikaciu vo kazdom styku s uradmi, vratane vybavovania vratenia preplatku na dani, proste ta lahsie identifikuju.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

xxldzxx
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 10
RegistrovanýCOLON Pia Aug 21, 2009 3:48 pm

Poslať od xxldzxx » Ned Aug 23, 2009 1:31 pm

chcem sa opytat ci ma zaregistruje pracovna agentura (a mohol by som pracovat cez pracovnu agenturu) bez NIN? stacilo by im na zaciatok to docasne NIN vytvorene z datumu narodenia?

Tiez chel by osm si spravit CSCS, ale vyzaduju tam NIN, stacilo by tiez to docasne?

vdaka

BUTTON_POST_REPLY