Reenaktment v Anglicku (Londýne)

Všetko o zábave v Londýne a UK. Puby, kluby. Kultúrne aj športové vyžitie. Výlety.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Obrázok užívateľa
nuklik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Sep 10, 2011 9:12 pm
BydliskoCOLON walthamstow (na E17)

Reenaktment v Anglicku (Londýne)

Poslať od nuklik » Ned Sep 11, 2011 8:27 pm

Zdravím,
možno vám reenactment niečo hovorí. Áno to sú tí nadšenci účinkujúci v historických uniformách napríklad počas SNP, alebo počas výročí oslobodenia ČA. Ale je toho troška viac: je to posedenie s ľuďmi ktorých baví vojenská história, historické vozidlá, historické zbrane, dobový život alebo len tak. A hlavne dobrý koníček, ktorý sa dá pestovať, či už v GB alebo neskôr na Slovensku. Kluby vojenskej histórie sú od Sniny až po Malacky.

Na Slovensku som reenaktil od roku 2008 a poznám kluby Únie, ako aj Konfederácie. A niečo som už aj organizoval. Ak by bol záujem tak by sme sa dali dokopy a sústredili sa na nejaké historické obdobie. Poprípade sa zúčastnili nejakej tej akcie ako jednotka.

Fotoreportáž z minuloročnej Saharykde som si zabojoval ako soviet
http://www.youtube.com/watch?v=vAMPtw4e_H8

Video z cvičenia ktoré som zorganizoval pre asi 20 ľudí. V podstate je to natočené ako upútavka jedného filmára z STV KE v ktorej ukazuje aké efekty dokáže urobiť.
http://www.youtube.com/watch?v=jl9X_NlANZ8

Takže, ak máte pocit, že by vás to bavilo ozvite sa.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Reenaktment v Anglicku (Londýne)

Poslať od carfaxcat » Sob Sep 17, 2011 11:18 am

Priznam sa, ze viac oblubujem starsiu historiu. Taka bitka pri Naseby alebo Bosworth je pre mna to prave orechove. Robi este niekto nieco podobne?
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

Obrázok užívateľa
nuklik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Sob Sep 10, 2011 9:12 pm
BydliskoCOLON walthamstow (na E17)

Poslať od nuklik » Pon Sep 19, 2011 8:06 pm

Na Slovensku je cech historickeho šermu. Akcii je kopec. Ale ide o dost uzavrete skupiny. Druha vojna sa robi masovo so stovkami ucastnikov a po cely rok. Ak chces iba to 17. storocie tak to budes skor sukromnicit. A napriklad vacsina skol tu v Londyne sa venuje stredoveku, vychadzaju z najma talianskeho manualu Fiore. Dvojrucny, bastard, dyka, palica - myslim ze asi styri skoly to ucia priamo v Londyne.

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Poslať od carfaxcat » Pon Sep 19, 2011 11:27 pm

Medzi sermiarmi na SK som mala kopec priatelov, no neviem posudit, nakolko boli uzatvoreni, kedze som sa im do remesla nemienila miesat. Serm sa totiz nezlucuje s mojim hlavnym konickom, moje prsty by dost trpeli. Mohla by som sa akurat pozerat.
Pravidelne navstevy Londyna nemam v plane, teda okrem obcasneho hrania vo Fenton House. Pre mna by bolo zaujimavejsie, keby som nasla nieco v Midlands, East Anglia alebo v Home Counties. Nemusi to byt prave bojova situacia - moze to byt napr. farma, kde su ukazky zivota v roznych storociach (nieco podobne je v Stratforde, rodisku W.S.), bezne pracovne cinnosti ako varenie, tkanie, pestovanie urcitych plodin a podobne.

P.S. Nemam na mysli iba 17. storocie, mozno som prilis specifikovala bitkou pri Naseby. Pozrela by som si aj rimske legie, ukazky z The Wars of the Roses, Wars of Spanish Succession...
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

BUTTON_POST_REPLY