jazdit autom zo sk-spz v UK

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
jahoda1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4
RegistrovanýCOLON Pia Máj 24, 2013 8:35 pm

jazdit autom zo sk-spz v UK

Poslať od jahoda1 » Pia Máj 24, 2013 8:51 pm

Chcem sa spytat,niekoho,kto vie,ci mozme jazdit na aute so slovenskou spz v Anglicku?Na auto som prihlasena ja a manzel.Zijeme tu uz sest rokov a autom sme prisli iba pred mesiacom zo Slovenska.Mame dilemu,ci mozeme s nim jazdit v UK?Viem,ze ako turista sa to da na dobu 6 mesiacov.Lenze my tu mame prenajaty byt,platime council tax a vsetky mozne poplatky,ktore sa platia v UK,ak ma clovek vlastnu domacnost,takze ako turisti tu nezijeme a ak nas nahodou(dufam,ze nie) zastavia policajti,nemozem im tvrdit,ze som turista,ked sme tu riadne registrovany.S autom planujeme cestovat na SK v auguste.Dakujem.

bajka
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 345
RegistrovanýCOLON Pia Sep 10, 2004 3:14 pm

Re: jazdit autom zo sk-spz v UK

Poslať od bajka » Uto Máj 28, 2013 12:50 pm

Nemam nastudovane zakony, ale podla toho, co som citala v roznych forach, tak so slovenskou SPZ tu mozete jazdit len 6 mesiacov v roku. Vela ludi jazdi aj dlhsie a nic sa im nestalo. Znamy sa tesil, ze nemusi s ceskou SPZ platit pokuty. V akej situacii sa mozete dostat do problemov to neviem, ale urcite je dobre overit si, ako dlhy pobyt vam pokryva slovenska poistka, pre pripad nehody.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Jún 05, 2013 10:10 am

Nazor, ktory uviedla Bajka hore je nespravny.

Vozidlo so slovenskym ECV nemozete v UK pouzivat vobec, pokial nie ste turisti. Hrozia rozne problemy, od potahovaciek pri nahodnom zastaveni, cez zabavenie vozidla a nariadenie vyvozu (+zaplatenie odtahu a skladovania) az po velke problemy v pripade vaznejsej nehody. Prestudujte si toto forum.

Najjednoduchsie je kupit auto v UK je to podstatne lacnejsie.

jahoda1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od jahoda1 » Str Jún 05, 2013 4:24 pm

Xaxa,presne toto mi vraveli aj ostatni.No a kedze moj manzel je pedant,stravil hodiny na nete,kde hladal ako to tu vlastne funguje.To auto sa naozaj da pouzivat iba ked ste turista,po dobu 6.mesiacov.Ak vas nahodou zastavia policajti,a vy nebudete mat doklad(Eurotunnel,lod),kedy ste tu prisli,a ze ste naozaj turista,(popripade zamestnany na dobu urcitu max. na 6.mesiacov)mozu vam hned na mieste auto zabavit a dat ho zosrotovat(a to uplne vazne),vziat vam aj vodicsky.Kedze nase auto sme nekupili "za babku",bolo by skoda nechat ho znicit,preto sme to vyriesili tak,ze sme si kupili auto tuna v UK,ale s lavym riadenim a anglickou poznavacou znackou.Cize v pripade,ked pojdeme na SK,nebudeme mat problem si ho vziat a prepisat.Uz sme si zistili aj to,ze ked je volant na lavej strane,tak sa na SK da v pohode prepisat.Keby ze si kupime zasa s pravym riadenim,tak to auto tu ostava a peniaze, co sme donho vrazili,by sa nam nevratili.Preto sme to riesili takto.Mozno dobry napad aj pre tych,ktory si chcu kupit auto v UK a neskor sa planuju vratit naspat do SK. :-)

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Str Jún 05, 2013 10:00 pm

Cize v pripade,ked pojdeme na SK,nebudeme mat problem si ho vziat a prepisat.Uz sme si zistili aj to,ze ked je volant na lavej strane,tak sa na SK da v pohode prepisat.
Toto tiez nie je celkom presne. Zjednodusene povedane, na slovensku je mozne prihlasit len auto vyrobene pre EU trh, t.j. take na ktore mozete dostat certifikat konformity (CoC). Problem je, ze v UK je navlacenych vela LHD z blizkeho vychodu a z USA, kde CoC bude kamen urazu. Aj bez CoC sa da, ale je to podstatne problematickejsie a drahsie. Ja som takto chcel kupit BMW X5, ale kedze predavajuci nevedel na tento kus zariadit CoC tak z toho nic nebolo.
Keby ze si kupime zasa s pravym riadenim,tak to auto tu ostava a peniaze, co sme donho vrazili,by sa nam nevratili.Preto sme to riesili takto.Mozno dobry napad aj pre tych,ktory si chcu kupit auto v UK a neskor sa planuju vratit naspat do SK. :-)
Neviem co kupujete, ale vzhladom na neuveritelny rozdiel v cenach 3-10 ronych jazdeniek to proste nedava zmysel. Ani nehovorim o tom ze v UK sa absolutne neoplati prevadzkovat diesel a na slovensku zase benzinak, vid ceny paliv (resp. to odsuva navratnost do neurcita)

jahoda1
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 4

Poslať od jahoda1 » Štv Jún 06, 2013 7:31 pm

Auto je prvykrat zaregistrovane v Spanielsku,potom ho majitel previezol do UK.Vrazat donho som mysLela,opravy,lebo sme kupili starsie auto.Ohladom toho prepisu sme si volali na dopravny inspektorar do BA a tam nam povedali vsetko ohladom prepisu.No,dufam,ze to nebolo Iba bla bla a to auto sa nakoniec bude dat prepisat.Ak nie,tak potom porozmyslame co s nim.

BUTTON_POST_REPLY