Lekarske prehliadky v UK a antikoncepcia

Doktori v UK, zdravotná starostlivosť, sociálna politika, podpory a benefity, materská dovolenka, NI number...

ModerátoriCOLON Gina, jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22
RegistrovanýCOLON Štv Máj 06, 2004 7:23 am

Lekarske prehliadky v UK a antikoncepcia

Poslať od Halaszova Maria » Pon Júl 19, 2004 9:32 am

Ahoj, chcela by som sa opytat ako to je s prehliadkami v UK. Planujem si dat poistenie do zahranicia na rok no predpokladam, ze pocas toho casu
budem potrebovat nejake vysetrenie, ak nie ine tak mozno gynekologicke.
Dalsia moja otazka je, ci mate nejake info o tom ako sa da ziskat antikoncepcia a ci pripadna prehliadka u doktora je platena.
No a aby toho nebolo malo a nech to mam vsetko pokope, vdaka, ako je to ak chcem zostat po tom roku v UK s poistenim. Pojdem do nejakej poistovne a poziadam, aby som mohla byt ich klientom? Treba k tomu nejake zvlast dokumenty?
Dakujem vam velmi pekne. Cafte.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Júl 19, 2004 11:33 am

Antikoncepcia a s tym spojene prehliadky su zadarmo.

Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od Halaszova Maria » Uto Júl 20, 2004 9:27 am

Ahoj, vdaka za odpoved, este by som poprosila ak by niekto vedel odpovedat aj na tu druhu cast, tak mi to tam prosim vas napiste. Vdaka.

Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od Halaszova Maria » Uto Júl 20, 2004 12:36 pm

Ahoj Bomo, ale ten prvy rok ked este len budem mat poistenie do zahranicia my to strhavat nebudu mat z coho. Prave o to mi ide. Ci sa mam dat k nejakemu GP v okoli a opytat sa ho kolko to je aby ma poslal ku gynekologovi aby som mohla mat antikoncepciu, prip. len prehliadku alebo si ju mam radsej nechat posielat zo Slovenska?
Vdaka za info a za pomoc. REA

Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od Halaszova Maria » Uto Júl 20, 2004 1:41 pm

Ahoj, na ten prvy rok budem au-pair a poistenie chcem len nejake Union alebo Alianz do zahranicia. Do mojej poistovne co mam teraz karticku vratim.
Teraz ma tak nejako napadol aj ten novy formular co je odkedy sme v EU, myslim, ze E111 alebo take nieco :-). Mozno by si mi zo svojich skusenosti mohol poradit ako by sa mi to oplatilo najlepsie.
Kym som doteraz chodievala do zahranicia, mavala som len poistenie do zahranicia a nic sa mi nestalo take, ze by som potrebovala doktora, teda raz zasivanie rany ale to bolo myslim zadarmo ako ugency.
No ja sa po tom roku ako au-pair chystam v UK uz ostat. Ma to byt len rok na to aby som si porobila nejaky kurz na childcare a trosku sa lepsie rozhliadla.
Inak ked tak pozeram ty uz v UK musis byt riadne dlho lebo toho teda sakramensky vela vies. :-) Dik za tvoje rady. Su velmi napomocne. :-) REA

zima
Member
Member
PríspevkyCOLON 56
RegistrovanýCOLON Pon Máj 03, 2004 7:00 pm
BydliskoCOLON London [Edgware]
CONTACTCOLON

Poslať od zima » Uto Júl 20, 2004 2:26 pm

Bomo- antikoncepcia sa nedava na predpis, davaju ju priamo.

Som zaregistrovana ako au-pair u gp, mam nhs kartu a za osetrenie som este neplatila, iba fakt za predpis, aj to mi platili moji domaci [to este pred ziskanim karty nhs], ale vzadu na predpise su rozne moznosti ako si kto plati zdravotne a ak clovek zaskrkne ze je nhs tak sa neplati ani za recept. Nemam ziadne poistenie, akurat ale doma si platim normalne zdravotne, ale toto tu s tym nema nic spolocne!

Normalne si vo svojom obvode najdi "family planing" chod tam v pohode nepotrebujes zo sebou absolutne nic, nemusis mat ani gp-ho, oni ta zaregistruju a je to. Lieky sa vydavaju priamo tam po vysetreni.

Halaszova Maria
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 22

Poslať od Halaszova Maria » Str Júl 21, 2004 12:41 pm

Ahoj Bomo,

Máš ako au-pair normálnu legálnu zmluvu?

- na to existuje nejaka zmluva? Ja som nikdy ziadnu nemala. Nejdem cez agenturu, takze vtedy asi ziadna nie je. Ale ak mi vies v tom ohlade nejak poradit, budem ti vdacna.

Inak vdaka decka za vsetky vase odpovede, je to fakt velmi napomocne.
Ste super. Dakujem :-)

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Poslať od MartinaP » Str Júl 21, 2004 1:45 pm

Za antikoncepcne pilulky sa neplati any za recept, je to specialna kategoria na zadnej strane receptu.
Neviem o tom ani ze by sa davala priamo v lekarni alebo u lekara, jedine tzv. tabletka 'after', ako emergency sa da dostat v lekarni, ale viem ze sa chystaju zmenit zakon aby sa dali bezne antikoncepcne tabletky dostat aj v lekarnach bez receptu, mozno to uz preslo. Ale inak minimalne prva konzultacia u lekara, ktory odporuci typ antikoncepsie a zisti sdravotny stav(tlak atd), je asi nevyhnutna. To je tiez zadara (ved sme v EU a v UK su tieto procedury zadarmo) a nemusi to byt u gynekologa, urobi to GP.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Júl 27, 2004 3:06 am

Máš ako au-pair normálnu legálnu zmluvu?

- na to existuje nejaka zmluva? Ja som nikdy ziadnu nemala. Nejdem cez agenturu, takze vtedy asi ziadna nie je.
Hm... zmluva - dohoda. Staci list v ktorom mas detaily o tom co robis a ako robis. Niekedy sa tomu hovorilo aj pozyvaci list. Ja by som veru ani palec nezdvihla pre niekoho o kom nemam dohodnute terms of business.

Teraz k problemu - ako au-pair mas pravo na NHS, aj bez toho aby si platila nejake odvody, kedze au-pair je specialna kategoria pod imigracnym zakomom. Staci sa zaregistrovat s lokalnym GP ako si to uz hore popisali. Gynekologovia ako taky pod pojmom pouzivanym na SK v UK neexistuju - zakladne vysetrenia, predpisy antikoncepcie atd robia GPs, resp. ich nurse-s. MartinaP. ma pravdu, za recept sa pri antikoncepcii neplati nikdy, aj ked neplatis medzi skupiny ktore menoval Bomo.
Ohladom formularu E111 - vela ludi si ho myli s komercnym poistenym na cestu do zahranicia. E111 len odznacuje to ze mas ako obcan clenskej krajiny EU pravo na osetrenie v inej krajine EU ako obyvatelia tej krajiny v ktorej sa nachadzas a zdravotne osetrenie potrebujes. Osetrenie zdarma ti to v ziadnom pripade nezarucuje a bez komercneho cestovneho poistenie by som ja osobne teda nikde neliezla! Na tvojom mieste by som si ho zakupila aspon na pol roka - zistis co a ako, co chces robit (kedze v UK ako au-pair ziadne odvody naplatis a tymto by si ich mala pratit na sk - ale komercne cestovne poistenie zakupene na min. 6 mesiacov ale plati akoby si ich tam vlastne platila).

:-)

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
RegistrovanýCOLON Ned Jún 20, 2004 2:09 pm
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Uto Júl 27, 2004 11:48 am

Gina píšeCOLONGynekologovia ako taky pod pojmom pouzivanym na SK v UK neexistuju
To sa mi ani verit nechce :) Zeby v UK neboli gynekologovia ? Gina, tvoj GP ti robi prehladku ?

Ako au-pair tu mozes byt, ale musis mat pecitku v pase ze si au-pair, inak tu oficialne mozes byt ako turista 6mesiacov. (potom musis vycestovat).

BTW: Ma uz niekto European Health Insurance Card ?
Ti co maju formular E111 - je platny iba do konca roka. V clanku pise ze uz sa E111 v UK uz nevydava.

Oli
Member
Member
PríspevkyCOLON 57
RegistrovanýCOLON Str Júl 21, 2004 12:49 pm
BydliskoCOLON London NW2

Poslať od Oli » Uto Júl 27, 2004 11:56 am

Dusan píšeCOLON
Gina píšeCOLONZeby v UK neboli gynekologovia ?
Su, ale normalna SK rocna prehliadka neexistuje. K nim sa chodi len ked uz mas nejake problemy a odporucanie od GP. (Ani sa necudujem, ze su tu GPs taki prepracovani, ked vsetko musia robit oni...)

Inac sa chodi kazde 2 roky na "smear test" ktory robi sestricka a ak najdu nejake nieco podozrive, opakuje sa aj kazdych 6 mesiacov...

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Júl 27, 2004 5:35 pm

To sa mi ani verit nechce :) Zeby v UK neboli gynekologovia ? Gina, tvoj GP ti robi prehladku ?
Presne ako vravi Oli. Ine cudo, co?? :-)))
Ako au-pair tu mozes byt, ale musis mat pecitku v pase ze si au-pair, inak tu oficialne mozes byt ako turista 6mesiacov. (potom musis vycestovat).
A to si ako na to prisiel? Hlavne na tu cast s vycestovanim??

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Uto Júl 27, 2004 6:38 pm

Su, ale normalna SK rocna prehliadka neexistuje.
Takze aspon nieco mame lepsie lepsie na Slovensku. No neviem kedy bude antikoncepcia zadara aj na Slovensku. Vacsina si ju nemoze dovolit a potom to tak aj vypada :)
A to si ako na to prisiel? Hlavne na tu cast s vycestovanim??
Niekedy to tak bolo, ze v inej krajine mozez byt iba urcity cas (3-6mesiacov) ako turista (cize ak nepracujes, studujes,au-pair...). Ale uz to neplati. Beriem spat...
Ved ako by to mohli aj kontrolovat, ked uz ani peciatky nedavaju :)

http://www.ukvisas.gov.uk
Can I live in the UK if I am not working?
You can live in the UK as:
a student;
a retired person; or
if you are not working
You must have enough money to support yourself throughout your stay without needing any help from public funds.
Do I need to apply for a residence permit or register with the police?
No. If you have the right to live in the UK you can stay here for as long as you want without getting a residence permit, or registering with the police.

You can apply to the Immigration and Nationality Directorate for a residence permit. A residence permit simply confirms that you have the right to live in the UK under European Community Law.

You will need a residence permit if your family members want to apply for a residence document (see the section on Your family?s rights).

Dusan
Addicted Consultant
Addicted Consultant
PríspevkyCOLON 229
BydliskoCOLON Sheffield
CONTACTCOLON

Poslať od Dusan » Pon Aug 02, 2004 1:35 pm

Na Slovensku sa EHIC budú vydávať až od januára budúceho roka (2005).
Ved to hej, ale ti co tu uz zijete a pracujete niekolko rokov, tak si mozu vybavit EHIC tu v UK. Ja napriklad neplatim zdravotne poistenie na Slovensku, iba tu v UK. A kedze formular E111 uz nedavaju, aspon podla clanku, tak musim si zadovazit EHIC z UK.
Tak preto sa pytam ci ju uz niekto ma.

andrea
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Pon Aug 16, 2004 12:30 pm

Poslať od andrea » Sob Aug 21, 2004 11:17 am

Dusan píšeCOLON
Na Slovensku sa EHIC budú vydávať až od januára budúceho roka (2005).
Ved to hej, ale ti co tu uz zijete a pracujete niekolko rokov, tak si mozu vybavit EHIC tu v UK. Ja napriklad neplatim zdravotne poistenie na Slovensku, iba tu v UK. A kedze formular E111 uz nedavaju, aspon podla clanku, tak musim si zadovazit EHIC z UK.
Tak preto sa pytam ci ju uz niekto ma.
Ja mam tiez problem! :oops: Zijem tu uz dost dlho,odhlasena som zo SK poistovne uz par rokov.Doteraz si platim poistenie v UNIONE.Pri mojej poslednej navsteve doma,mi v nasej poistovni povedali,ze potom,ako sme vstupili do EU my na SK bude platit aj poistenie,do ktoreho ako full-time worker odvadzam z platu v UK.Mam im len priniest formular E106 a mozem sa odhlasit z UNIONU.Nikto (ani moj employer) mi nevie nic povedat ohladom toho formularu E106.Volala som na 100 cisel ktore mi dali na Inland Revenue a bohuzial vsade kde som zavolala mi povedali,ze mam volat na ine cislo,blah-blah!Vybavila som si E111, ale nezda sa mi,ze to bude nasej poistovni stacit.Ma niekto iny podobny problem?Vie mi niekto poradit?

tinka1207
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Ned Aug 14, 2005 7:20 pm

Slovesky lekar-gynekolog v Londyne

Poslať od tinka1207 » Štv Nov 24, 2005 10:51 pm

Existuje v Londyne slovensky, pripadne cesky gynekolog, gynekologicka? Surne.
Dakujem moc krat.

engy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 11:47 pm

Poslať od engy » Sob Nov 26, 2005 10:41 pm

Ahojte, vidím že sa zaoberáte poisťovňou a aj ja by som mal otázku. Pracujem v GB niekoľko mesiacov na zmluvu, odvádzam všetky odvody a platím dane. Na Slovensku som odhlásený zo zdravotnej poisťovne. Zatiaľ som lekára nepotreboval, takže som ešte nikde nebol. Tu som sa dočítal , že keď pôjdem na ošetrenie, lekár ma nahlási na zdravotnú poisťovňu a oni mi pošlú registráciu. Mám otázky:
- lekár vyberá poisťovňu namiesto mňa ,alebo je to tak ako u nás že si sám vyberiem?
- ak nepôjdem na ošetrenie, kam idú peniaze, ktoré mi zamestnávateľ sťahuje, keď ja som sa nikam nenahlasoval?
- musím ísť sa nahlásiť k nejakému lekárovi aj vtedy, keď nie som chorý?
Mimochodom,založiť túto stránku bol geniálny nápad, takmer všetky informácie sa tu vyskytujú , vďaka

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Ned Nov 27, 2005 12:41 pm

engy píšeCOLONlekár vyberá poisťovňu namiesto mňa ,alebo je to tak ako u nás že si sám vyberiem?
Mozes si vybrat z ponuky jednej statnej poistovne. Neexistuje tu totiz system viacerych poistovni, ako na SK.
engy píšeCOLONak nepôjdem na ošetrenie, kam idú peniaze, ktoré mi zamestnávateľ sťahuje, keď ja som sa nikam nenahlasoval?
Do fondu National Insurance.
engy píšeCOLONmusím ísť sa nahlásiť k nejakému lekárovi aj vtedy, keď nie som chorý?
Myslim, ze je to dobry napad, pretoze registracia niekedy trva nejaky cas - vstupna prehliadka, overenie dokumentov (napr. pracovna zmluva, atd.). Je dobre to spravit cim skor, pretoze ked mas horucku, nemas chut hladat surgery, vylnovat formulare, cakat na termin vstupnej prehliadky, atd.

Na stranke www.nhs.uk si najdi najblizsieho lekara a chod sa tam zaregistrovat cim skor. Potom, ked budes chory, im len zavolas a dohodnes si appointment.

engy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Str Mar 09, 2005 11:47 pm

Poslať od engy » Ned Nov 27, 2005 10:26 pm

Jaro, vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď

HIM2106
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Ned Jan 30, 2011 12:11 am

Re: Lekarske prehliadky v UK a antikoncepcia

Poslať od HIM2106 » Ned Jan 30, 2011 12:25 am

Ak by mi niekto mohol pomoct,chcela by som si dat antikoncepcne tabletky predpisat..Staci ist len k mojmu GP,ci musim navstvit gynekologa?som tu len kratko takze sa nevyznam...musim prejst aj gynekologickou prehliadkou,ci staci len tlak,a krv?dakujem za odpovede....

Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor
PríspevkyCOLON 1284
RegistrovanýCOLON Uto Sep 05, 2006 1:04 pm
BydliskoCOLON Hamm Tun/Bedeford

Re: Lekarske prehliadky v UK a antikoncepcia

Poslať od carfaxcat » Ned Jan 30, 2011 1:16 am

Staci zajst ku GP alebo na Family Planning Clinic.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.

BUTTON_POST_REPLY