Fórum stránok www.londyn.sk

Diskusia o všetkom, čo súvisí s Veľkou Britániou (práca, štúdium, ubytovanie...)

Skočiť na obsah

Reklama

Praca na ropných vežiach v severnom Anglicku

Všetko na tému práca v Londýne, práca v Anglicku alebo inde v UK.

Moderátori: jaro, Moderatori

Praca na ropných vežiach v severnom Anglicku

Poslaťod macfrickins » Str Feb 15, 2006 11:38 am

Zdravim
dopocul som sa niečo o vyssie zmienenej praci a chcem sa opytat, ci existuju nejake agentury, ci uz tu, alebo v Anglicku, ktore sprostredkuju tuto pracu.
Nie som ziaden inzinier, ani nieco podobne, som iba student,ktory hlada nieco zaujimave, tak ak by ste niekto o tom nieco vedeli, tak mi o tom prosim napiste.
macfrickins
Reader
Reader

Advertisement

Re: Praca na ropných vežiach v severnom Anglicku

Poslaťod Pedro3 » Uto Feb 21, 2006 3:49 pm

Aj ja hladam nejaku pracu na ropnych veziach ale stale sa mi nedari ak sa ti nieco podarilo najst tak by si mohol napisat kde...... dakujem

macfrickins píše:Zdravim
dopocul som sa niečo o vyssie zmienenej praci a chcem sa opytat, ci existuju nejake agentury, ci uz tu, alebo v Anglicku, ktore sprostredkuju tuto pracu.
Nie som ziaden inzinier, ani nieco podobne, som iba student,ktory hlada nieco zaujimave, tak ak by ste niekto o tom nieco vedeli, tak mi o tom prosim napiste.
Pedro3
Reader
Reader

Poslaťod jaro » Uto Feb 21, 2006 5:22 pm

Na http://www.oilcareers.com som videl niekolko inzeratov na pracu na vrtnych veziach (oil rigs) v Skotsku a Anglicku.
jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking

Praca na ropnych veziach

Poslaťod lair » Str Jan 03, 2007 9:22 pm

Dnes som sa dozvedel nejake informacie o praci na ropnych veziach v Severnom mori. Konkretne od zeriavnika, ktory tam urcitu dobu pracoval. Dostat sa tam da az po odpracovani a ziskani praxe na normalnych stavbach v UK. Po absolvovani zeriavnickeho kurzu totiz zeriavnik dostane tzv.cerveny ticket, ktory je docasny a plati 3 roky. Potom je potrebne si obnovit skusky a absolvent dostane "modry ticket" a ten je uz navzdy. Az potom je mozne sa prihlasit na nabor na ropne veze. Nabor a dalsie skusky sa robia v Aberdeen v Skotsku. Teda presnejsie povedane tam sa kona vycvik zvladnutia situacie, ked sa udeje nejaka nehoda na ropnej plosine a zamestnanec musi ist do mora s nafukovacou vestou. Pravdepodobne ucastnikov nacviku zoberu do vrtulnika nad more a "sup" ho do mora.
Po absolvovani tohto kurzu moze uspesny adept zacat pracovat. Mam informaciu iba o zeriavnickom plate a pracovnom case. Plat je okolo 60.tis rocne, s tym, ze su tam podstatne mensie dane ako na susi. A pracovna doba? Dva tyzdne praca a potom tri tyzdne volno a tak dookola cely rok. A este jedna informacia. Aj v Norsku su tiez podobne podmienky s tym rozdielom, ze za rovnaky plat ako v UK sa dva tyzdne pracuje a potom su 4 tyzdne volna.
lair
London Expert
London Expert

Re: Praca na ropnych veziach

Poslaťod xaxa » Štv Jan 04, 2007 12:19 am

lair píše: Teda presnejsie povedane tam sa kona vycvik zvladnutia situacie, ked sa udeje nejaka nehoda na ropnej plosine a zamestnanec musi ist do mora s nafukovacou vestou. Pravdepodobne ucastnikov nacviku zoberu do vrtulnika nad more a "sup" ho do mora.

Nahodou som videl v com spociva ten trening minuly vikend ked som si pozrel dokument z Discovery: Mayday - Air Disasters o havarii vrtulnika dopravujuceho muzov na plosiny.

Ide o to ze posadia adeptov do makety trupu vrtulnika a ponoria ho do nadrze s vodou. Cielom je naucit ich dostat sa z vrtulnika za niekolko sekund po havarii a oducit ich prirodzenemu reflexu, ktory je ze clovek sa po potopeni do studenej vody instinktivne snazi lapat po dychu. Po vdychnuti studenej vody sa dychacie organy krcovito stiahnu a clovek sa udusi.
xaxa
User Eater
User Eater

Re: Praca na ropnych veziach

Poslaťod eduard7 » Str Jan 31, 2007 7:07 pm

lair píše:Dnes som sa dozvedel nejake informacie o praci na ropnych veziach v Severnom mori. Konkretne od zeriavnika, ktory tam urcitu dobu pracoval. Dostat sa tam da az po odpracovani a ziskani praxe na normalnych stavbach v UK. Po absolvovani zeriavnickeho kurzu totiz zeriavnik dostane tzv.cerveny ticket, ktory je docasny a plati 3 roky. Potom je potrebne si obnovit skusky a absolvent dostane "modry ticket" a ten je uz navzdy. Az potom je mozne sa prihlasit na nabor na ropne veze. Nabor a dalsie skusky sa robia v Aberdeen v Skotsku. Teda presnejsie povedane tam sa kona vycvik zvladnutia situacie, ked sa udeje nejaka nehoda na ropnej plosine a zamestnanec musi ist do mora s nafukovacou vestou. Pravdepodobne ucastnikov nacviku zoberu do vrtulnika nad more a "sup" ho do mora.
Po absolvovani tohto kurzu moze uspesny adept zacat pracovat. Mam informaciu iba o zeriavnickom plate a pracovnom case. Plat je okolo 60.tis rocne, s tym, ze su tam podstatne mensie dane ako na susi. A pracovna doba? Dva tyzdne praca a potom tri tyzdne volno a tak dookola cely rok. A este jedna informacia. Aj v Norsku su tiez podobne podmienky s tym rozdielom, ze za rovnaky plat ako v UK sa dva tyzdne pracuje a potom su 4 tyzdne volna.
Vsetko cenne informacie.Len nerozumiem preco vyberaju pracovnikov na ropnych veziach prave z radov zeriavnikov,a ci je to jedina moznost ako sa dostat na ropne veze.Dakujem za pripadnu odpoved.p.s ak je ina cesta ako odpracovat najskor 6rokov na zeriave aka?
eduard7
Guest
Guest

Praca na ropnych veziach

Poslaťod lair » Str Jan 31, 2007 10:09 pm

Edo, ja som napisal tu informaciu len kvoli tomu, ze som to mal od zeriavnika a ja som tiez zeriavnik. A kedze nemam ine informacie o inom charaktere prace, tak som napisal aspon to, co som pocul, lebo som videl, ze ludia mali zaujem pracovat na ropnych veziach. Ked by si mal zaujem, mozno by si mohol robit napr. pilota vrtulnika, ktory tam a stadial dopravuje ludi...
lair
London Expert
London Expert

Späť na Práca v Londýne, Anglicku a inde vo Veľkej Británii

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia