Ako prelozit titul Magister (Mgr.)?

Ako najlepšie napísať životopis podľa štandardov v Británii? Ako má vyzerať anglické CV. Čo sa píše do sprievodného listu pre prácu v Anglicku. Ako má vyzerať cover letter.

ModerátoriCOLON jaro, katka f, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

Ako prelozit titul Magister (Mgr.)?

Poslať od balco » Pia Feb 17, 2006 8:02 am

Ahojte ako mam prelozit "Magister prírodných vied" a "Bakalar prirodnych vied", pripadne konkretne geologie? Pripadne ake su skratky?
diky

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Re: Ako prelozit titul Magister (Mgr.)?

Poslať od sidzej » Pia Feb 17, 2006 4:58 pm

balco píšeCOLONAhojte ako mam prelozit "Magister prírodných vied" a "Bakalar prirodnych vied", pripadne konkretne geologie? Pripadne ake su skratky?
Ak si studoval prirodne vedy, tak si mozes napisat do zivotopisu, ze mas MSc degree in Natural Sciences.
V pripade geologie to bude MSc (resp. BSc) in Geology.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Feb 17, 2006 5:19 pm

sidzej píšeCOLON
balco píšeCOLONAhojte ako mam prelozit "Magister prírodných vied" a "Bakalar prirodnych vied", pripadne konkretne geologie? Pripadne ake su skratky?
Na skratky zabudni, tie tu v UK aj tak pouzivat nebudes. Ak si studoval prirodne vedy, tak si mozes napisat do zivotopisu, ze mas MSc degree in Natural Sciences.
V pripade geologie to bude MSc (resp. BSc) in Geology.
Viem ze toto co napisem agentury a vacsinu zamestnavatelov nielen v UK absolutne nezaujima lebo sami v tom maju gulas, ale inak mi neda:

Na pouzivanie titulov MSc, BSc, MEng, BEng a pod. nemas narok pokial to nemas naozaj na diplome. Mas pouzivat to co si naozaj dostal. V praxi, aby ich to nemylilo, to moze vyzerat takto:

master's degree in ... (Ing.)
bachelor's degree in ... (Bc.)

Okrem toho, ze su o tomto medzinarodne dohody, prisvojovanie si uvedenych titulov je imho dost drze proti tym, co su naozaj ich drzitelmi.

Ak tam silou mocou chces mat vedu tak slovo science mozes zamontovat do toho riadku, ale povedzme si otvorene, kolko Ing. a Bc. studijnych odborov na slovensku ma nieco spolocne s vedou (asi 0.01%).

Pokial mal tvoj odbor prislusnu UK akreditaciu na pouzivanie daneho titulu tak zase pouzivas slovensky ekvivalent s tym ze dodas: equivalent to MEng (accredited by <professional body whatever>)

Ale v 99.99% na tom cosom napisal nezalezi (takze mozete tam kludne sibnut aj MSc) lebo citatelia resume o tom co som napisal ani len netusia, ale nedalo mi trosku edukovat.

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Pia Feb 17, 2006 5:28 pm

xaxa píšeCOLONAle v 99.99% na tom cosom napisal nezalezi (takze mozete tam kludne sibnut aj MSc) lebo citatelia resume o tom co som napisal ani len netusia, ale nedalo mi trosku edukovat.
Suhlasim so vsetkym, co si napisal, aj s tym zaverom. Ja som napr. pri pohovore vysvetloval, ze original titul mam sice Ing, ale aby to chapali, tak som im vysvetloval, ze je to MSc Equivalent.

xaxa
User Eater
User Eater
PríspevkyCOLON 655
RegistrovanýCOLON Uto Feb 07, 2006 12:40 pm
BydliskoCOLON Reinach BL, Switzerland

Poslať od xaxa » Pia Feb 17, 2006 5:31 pm

sidzej píšeCOLON
xaxa píšeCOLONAle v 99.99% na tom cosom napisal nezalezi (takze mozete tam kludne sibnut aj MSc) lebo citatelia resume o tom co som napisal ani len netusia, ale nedalo mi trosku edukovat.
Suhlasim so vsetkym, co si napisal, aj s tym zaverom. Ja som napr. pri pohovore vysvetloval, ze original titul mam sice Ing, ale aby to chapali, tak som im vysvetloval, ze je to MSc Equivalent.
Najlepsie je tam napisat doslova Master's degree a to pochopi kazdy.

balco
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 24
RegistrovanýCOLON Str Feb 01, 2006 1:42 pm
CONTACTCOLON

Poslať od balco » Pon Feb 20, 2006 9:26 am

Najlepsie je tam napisat doslova Master's degree a to pochopi kazdy.
Dakujem vsetkym za prispevky, aj ja si myslim, ze najlepsie je tam dat Masters´s degree a ok.
dik moc

BUTTON_POST_REPLY