Fórum stránok www.londyn.sk

Diskusia o všetkom, čo súvisí s Veľkou Britániou (práca, štúdium, ubytovanie...)

Skočiť na obsah

Reklama

Môžem nakúpiť cigarety na SK a predať ich v UK?

Rozširujeme našu rubriku Otázky a odpovede. Položte otázku alebo pridajte odpoveď.

Moderátori: jaro, Moderatori

Môžem nakúpiť cigarety na SK a predať ich v UK?

Poslaťod emilia_novakova » Pia Aug 13, 2004 3:21 pm

Ahojte vsetci,

rada by som vedela ako to je s predajom cigariet v Anglicku. Som nefajciarka a tak som dostala sialeny napad(po precitani tejto vynikajucej stranky). V "tej zone na letisku" nakupim povedzme 15 kartonov cigariet(lacne) akoze pre osobnu potrebu a v Anglicku to popredam(hopefully) za Libry a zarobim si aspon na cestu tam a spat + nejake to cestovne po Londyne kedze nemam vela penazi.

Bude to problem? Pojdu po mne nejake urady("len" 15 kartonov)? Da sa to a hlavne, zalezi aj na ZNACKE aku chcem predat/mam nakupit?

diky diky
emilia_novakova
Reader
Reader

Advertisement

Re: Predaj Cigariet - akutalne limity ?

Poslaťod Oli » Pia Aug 13, 2004 4:13 pm

bomo píše: Nenakúpiš. Keď priletíš do UK, tak sa do dutyfree zóny nedostaneš.

Sorry Bomo, nechapen tvoju odpoved (one of those days...)

Cigarety moze kludne kupit na Slovensku v obchode... Uz som doma sice rok nebola ale s dnesnymi cenami v UK urcite zarobi... (SK £1-£1.5 / UK £4-5).

Da sa ale s 15 kartonmi dostat cez hranice? Aky je momentalne limit? (Ved vsetci Anglicania chodia lodou do Francuzska nakupovat chlast a cigy...)
Oli
Member
Member

Poslaťod jaro » Pia Aug 13, 2004 4:34 pm

Ja som letel 3.5., teda hned "za cerstva" po vstupe do EU a vtedy boli na vsetkych duty free obchodoch na letisku v Bratislave oznamy, ze tovar predaju len tomu, kto ma letenku mimo EU. Manzelka letela neskor, tie oznamy si uz nevsimla, ale hadam to este stale plati.

Doviezt si mozes tovar pre svoju spotrebu, predpokladam, ze 15 kartonov by colnici vyhodnotili ako pokus o pasovanie, nie ako zasoby pre osobnu spotrebu. Navyse, mozno sa mylim, ale zda sa mi, ze na alkohol a cigarety platia limity aj v ramci EU. Ale to je JBB informacia, nemam to overene.

PS: JBB = jedna babka povedala :-)
jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking

Re: Predaj Cigariet - akutalne limity ?

Poslaťod kikotn » Str Aug 18, 2004 2:21 pm

Prakticky sa však uplatňujú nasledovné limity: 10 litrov alkoholu (nad 22%), 20 litrov silnejšieho vína (sherry, portské), 90 litrov normálneho vína (max. však 60 litrov šumivého vína), 110 litrov piva, 3200 cigariet, 400 krátkych cigár, 200 cigár a 3kg tabaku
Ak dobre ratam-podla tochto-tak to je 160 skatuliek cigariet a usetrenych 480£.Samozrejme nikomu to nepredam,pre vlastnu spotrebu.Ma ale skusenosti niekto,kto uz taketeto mnozstvo previezol?
kikotn
Reader
Reader

Späť na Otázky a odpovede

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia