WRS: Registrácia pracovníkov (Workers Registration Scheme)

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
MIhal
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Ned Apr 25, 2004 11:07 am
BydliskoCOLON Acton, London
CONTACTCOLON

WRS: Registrácia pracovníkov (Workers Registration Scheme)

Poslať od MIhal » Ned Apr 25, 2004 11:22 am

Zdravim vsetkych, na buduci tyzden sa bude uz moct legalne pracovat samozrejme po regstracii. Neviem ci som nedockavy, ale na stranke Homeoffice je ktomu len napisane ze coskoro doplnia informacie.To tam visi uz 2 tyzdne.Bol si niekto na HO pre registracny formular? Neni blizsie info ci bude registracia prebiehat osobne alebo sa to bude zasielat postou? Dik.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Apr 27, 2004 2:00 pm

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Pia Apr 30, 2004 6:25 pm

Bomo, dik za vycerpavajuce info. Presla som si narychlo tie dokumenty, a zaujimalo by ma, ci mate niekto tusenie, ci sa da registrovat aj osobne (vsade sa pise len o poste, ale pustat pas z ruky v zahranici asi nikomu nie je velmi prijemne) a este jedna vec - dostala som ponuku na zamestnanie z UK, vsetko formalne postou - je tam uvedeny plat, benefits, etc. ale potrebujem nejaky cas si dat dokopy veci v SK, tak to chcem akceptovat az k 1.7. - myslite, ze sa mozem registrovat uz dopredu (napriklad v priebehu maja, ked budem na par dni v UK), alebo az skutocne po nastupe do prace? Dakujem za akekolvek info.

MIhal
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 19
RegistrovanýCOLON Ned Apr 25, 2004 11:07 am
BydliskoCOLON Acton, London
CONTACTCOLON

Poslať od MIhal » Sob Máj 01, 2004 4:43 pm

Musia sa registrovat aj studenti ktory uz legalne pracuju (20hodin) pre zamestnavatela a budu pracovat full-time po 1. maji?
Resp. ak som student a budem robit len tych 20 hodin musim sa registrovat?
Dik za reply

julob
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Sob Máj 22, 2004 1:33 pm
CONTACTCOLON

ako dlho...

Poslať od julob » Sob Júl 03, 2004 12:27 pm

ako dlho trva od zaslania dokumentov na home office kyum mi pride registracna karta s dokladmi?

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: ako dlho...

Poslať od jaro » Pon Júl 05, 2004 11:14 am

bomo píšeCOLON
julob píšeCOLONako dlho trva od zaslania dokumentov na home office kyum mi pride registracna karta s dokladmi?
Home Office sľubuje, že žiadosti spracuje do 24 hodín. Ale prakticky rátaj tak 5 až 14 dní, kým ti to príde späť.
Mne to prislo teraz v sobotu, trvalo to presne 3 tyzdne.

julob
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
CONTACTCOLON

a co ak nie??

Poslať od julob » Uto Júl 13, 2004 3:41 pm

ak posielam formular na home office, tak home office kontaktuje zamestnavatela alebo je to len medzi mnou a HO?? - ak by nekontaktoval, tak by sa registracii dalo prakticky vyhnut :))

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: a co ak nie??

Poslať od jaro » Uto Júl 13, 2004 3:51 pm

julob píšeCOLONak posielam formular na home office, tak home office kontaktuje zamestnavatela alebo je to len medzi mnou a HO?? - ak by nekontaktoval, tak by sa registracii dalo prakticky vyhnut :))
Home Office posle potvrdenie aj zamestnavatelovi.

Nevidim dovod preco by sa niekto chcel vyhnut registracii - je ti luto 50 libier?

nezabudka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Sob Júl 17, 2004 9:01 pm

Je to mozne?

Poslať od nezabudka » Ned Júl 18, 2004 11:47 pm

Toto je fiktivne, no je to mozne?:
Povedzme, ze robim niekde tyzden, dam sa zaregistrovat, vsetko vyjde. No potom chcem zmenit pracu a teda prestupit k inemu zamestnavatelovi. Je to mozne, alebo su pri tej registracii nejake obmedzenia (napr., ze musim odpracovat u prvho zamestnavatela xx pocet hodin a pod.)?

matokl
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 21
RegistrovanýCOLON Štv Júl 22, 2004 4:05 pm
BydliskoCOLON kew
CONTACTCOLON

nezaregistroval som sa a uz makam viac ako 2 mesiace

Poslať od matokl » Štv Júl 22, 2004 5:37 pm

Teraz neviem co mam robit. Mam sa zaregistrovat s tym, ze poprosim zamestnavatela nech mi vystavi potvrdenie na ktorom bude, ze pre neho makam iba mesiac. On je totiz dost formalny a chce aby vsetko bolo ako ma byt, no o tom ze som sa mal registrovat pravdepodobne nema ani sajnu. Ked mu to poviem tak ryskujem ako zareaguje. Alebo mam poslat, registraciu s listom, ktory mi vydal na ziskanie NI, kde je datum s pred tych dvoch mesiacov, kedy som naozaj nastupil. A tyn padom on spachal trestny cin tym, ze ma zamestnaval bez toho, aby som sa zaregistroval? Co navrhujete?

julob
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
CONTACTCOLON

manual

Poslať od julob » Pon Júl 26, 2004 4:59 pm

tu mate link na manualk vyplneniu wrs po slovenky(a netreba platit)

Vaso
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Ned Jún 27, 2004 6:41 pm
BydliskoCOLON SK
CONTACTCOLON

Poslať od Vaso » Uto Júl 27, 2004 12:54 pm

Ahojte,

v Worker Registration Scheme je jeden bod, ktorý hovorí, kedy sa nie je nutné registrovať..Are you a family member (spouse or dependant child) of a Swiss or EEA national who is in the UK and is a student, or retired, or self-sufficient?
Pozrel som si na http://www.hmso.gov.uk/si/si2000/20002326.htm definíciu self-sufficient (hľadal som "self-sufficient person means" gov site:.uk) a píšu tam:
(e) "self-sufficient person" means a person who -
(i) has sufficient resources to avoid his becoming a burden on the social assistance system of the United Kingdom; and
(ii) is covered by sickness insurance in respect of all risks in the United Kingdom;

Povedzme, že bod (ii) sa dá zaistiť nejakým komerčným poistením zo Slovenska, ale ako presne myslia bod (i) ? Keď mám prostriedky na to, aby som mohol byť niekoľko mesiacov v UK a nájdem si zas prácu tak sa mi budú tieto prostriedky navyšovať :-)
Čo tým asi myslia, stretli ste sa s tým niekedy ? Ak sa tým myslí finančný obnos viete koľko to asi je ?
..možno chcú nejaký dôkaz, ale kto vie aký :)

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Uto Júl 27, 2004 10:02 pm

Are you a family member (spouse or dependant child) of a Swiss or EEA national who is in the UK and is a student, or retired, or self-sufficient?
Tu sa jedna o OLD state member EEA national - teda starej patnastky. Ak si pred 1. majom 2004 bol rodinnym clenom cloveka z jednej z tychto krajin alebo Svajciarska, nepotrebujes sa uz teraz registrovat.
Z tvojho komentra vyzera ze si to dost poplietol. :-(( Tie pravidla nie su vobec zlozite, netreba ich vobec komplikovat!!! :-)))

Hunter
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 82
RegistrovanýCOLON Ned Apr 11, 2004 9:57 am
BydliskoCOLON Praha
CONTACTCOLON

Poslať od Hunter » Str Júl 28, 2004 9:21 am

No neviem, to s tym EEA dost myli - mam ten dojem ze nejake obmedzene clenstvo v EEA malo aj Slovensko davno pred vstupom - to bol dovod, preco sme mohli robit ako freelanceri v GB...

Alebo to bol iba nejaky agreement bez clenstva?
Peter.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Júl 28, 2004 9:32 am

Hunter píšeCOLONAlebo to bol iba nejaky agreement bez clenstva?
presne tak

Janik
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Štv Júl 29, 2004 4:17 pm

2 otazky

Poslať od Janik » Štv Júl 29, 2004 4:38 pm

AHoj.. tak se cely den marne snasim dovolat na tu WRS info linku a dycky mi to po tom odvykladani reci zacne zvonit a nikdo to nezvedne. V horsim pripade mi to rovnou rekne, ze jsou "busy" a ze mam zavolat pozde.. po par mesicich ve SPanelsku jsem myslela, ze veci v UK fungujou lip.

ANyway:

Mozna mi nekdo poradite vy:

V sekci 1. Contact details of person paying for the application
- muzu to byt ja?
- Jakou adresu tam mam dat? Doma v Cechach, nebo nejakou v UK (je to adresa, na kterou vrati dokumenty?)

V sekci 6. Personal Details of Applicants
- co mam napsat do adresy v UK, kdyz jeste nemam nic staleho? Budou to nejak zpetne kontrolovat? Tedy mam pockat s odeslanim nez si neco najdu a nebo je to sumafuk a muzu tam dat cokoliv?

Dekuju za pripadne rady

crelama
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 6
RegistrovanýCOLON Pon Aug 02, 2004 1:58 pm
BydliskoCOLON BB Zoo - Portsmouth

Do kedy posle registracny urad potvrdenie?

Poslať od crelama » Str Aug 11, 2004 1:26 pm

Uz pred viac ako dvoma tyzdnami sme poslali registraciu aj s fotkamii, ID card a postovou poukazkou na 50 libier .Do dnes nam stale nic neprislo.
Do kedy by mala registracia priist?[/b]

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: Do kedy posle registracny urad potvrdenie?

Poslať od jaro » Str Aug 11, 2004 1:30 pm

crelama píšeCOLONDo kedy by mala registracia priist?
Ako som uz napisal v tomto fore, dokonca v tejto teme, mne prisla registracia po 3 tyzdnoch. Dva tyzdne nie je dlha doba, nie je dovod znepokojovat sa.

Miriam
Member
Member
PríspevkyCOLON 65
RegistrovanýCOLON Pia Apr 30, 2004 5:27 pm
BydliskoCOLON St. Albans

Poslať od Miriam » Str Aug 11, 2004 4:46 pm

Ja som posielala registraciau 14/7 a doteraz nic - cize 4 tyzdne.
Cez postu som si zistila, ze to bolo dorucenene 15/7, takze uz sa nerozculujem. Pred par dnami som na internet bankingu videla, ze mi strhli £50 z kreditky, takze zjavne nieco tam robia, ale ta rychlost je ocarujuca.

emilia_novakova
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 9
RegistrovanýCOLON Str Aug 04, 2004 10:04 am

Otazky ohladom HO a striedanie zamestnani

Poslať od emilia_novakova » Pia Aug 13, 2004 3:34 pm

Akceptuje Home Office Obciansky Preukaz namiesto Pasu(su aware ze je SK uz clenom EU)? A ak ano, nie je nahodou dovodom casoveho zdrzania vybavovania na Home Office zaslanie Obcianske Preukazu namiesto Vasho Pasu? Tym nemyslim umyselne zdrzanie z ich strany(aby Vam vratili drzost ze ste si "dovolili" zaslat Obciansky preukaz a nie Pas) ale ci s tym nemaju oni/y papierovacky navyse-ak to nie je PAS a tym padom to dlhsie trva.

Co myslite, zaslat radsej Passport?

Dalej, povedzme po uspesnej registracii na HO ak stratim pracu vo VB musim sa potom na Home Office znova odregistrovat ze som momentalne nezamestnana? Aky je vlastne zmysel celej tej registracie?

Povedzme ze som prijata do firmy XY ale este stale(predpokladam) som v skusobnej dobe(prve mesiace), nepaci sa mi tam a kedze si s mojim vzdelanim mozem vyberat aj ine firmy dam z tejto vypoved. Nastupim do inej firmy, musim za ZNOVA zaregistrovat?

Dakujem za odpovede

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: Otazky ohladom HO a striedanie zamestnani

Poslať od jaro » Pia Aug 13, 2004 3:56 pm

emilia_novakova píšeCOLONAkceptuje Home Office Obciansky Preukaz namiesto Pasu
Akceptuju, netrva to dlhsie s OP. Ja som poslal OP, nemal som problem.
emilia_novakova píšeCOLONCo myslite, zaslat radsej Passport?
IMHO je to totalne jedno. OP sa lepsie pripoji sponkou k listu nez pas, posli OP.
emilia_novakova píšeCOLONDalej, povedzme po uspesnej registracii na HO ak stratim pracu vo VB musim sa potom na Home Office znova odregistrovat ze som momentalne nezamestnana?
Nemusis.
emilia_novakova píšeCOLONAky je vlastne zmysel celej tej registracie?
Aby mali presny prehlad kolko nas tu je a ak by nas tu bolo prilis vela, aby to mohli zastavit. Aby mohli byt politicke argumentacie podlozene faktami a nie dojmami.
emilia_novakova píšeCOLONNastupim do inej firmy, musim za ZNOVA zaregistrovat?
Ano.

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Pia Aug 13, 2004 5:51 pm

su aware ze je SK uz clenom EU?
Dobre som sa posmiala!!
2 + 2 = 4 -> asi preto mas ti tu dovoluju pracovat, ze??

Sorry za ironiu, ale ja uz skutocne nechapem!! :-)))))))))))

BUTTON_POST_REPLY