Vie niekto poradiť lacné ubytko a dopravu do Paríža?

Všetko o zábave v Londýne a UK. Puby, kluby. Kultúrne aj športové vyžitie. Výlety.

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
dalila
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23
RegistrovanýCOLON Sob Sep 10, 2005 4:25 pm

Vie niekto poradiť lacné ubytko a dopravu do Paríža?

Poslať od dalila » Ned Apr 30, 2006 4:48 pm

ahoj chceli by sme ist v juni na vylet do pariza,vie niekto poradit lacne ubytko a dopravu?viete niekto ake ceny su priblizne tam na metro alebo potraviny...dik

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Ned Apr 30, 2006 9:00 pm

Vela veci, na ktore sa pytas najdes samozrejme na webe. Ak mas vsak konkretnejsie otazky, kludne mi ich napis cez PM a rad ti odpoviem, poradim, kedze som v Parizi zil 4 roky.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Uto Máj 02, 2006 9:46 am

Ja som sa vcera vratil z vikendu v Parizi - bolo super. ;)

Lacne ubytovanie je napriklad v hoteloch siete Accor Hotels: Formule1 (uplny zaklad, jedna kupelna na dve izby), Etap (zaklad, ale da sa), Ibis (trochu slusnejsie) a Novotel (to uz je slusne, ale nie lacne). Ak chcete fakt len prespat, tak skuste Formula1, izba pre 2-3 ludi tam stoji okolo 35 euro. Etap je priblizne o 10 euro na noc drahsi. Ale je to zaklad, prefabrikovane plastove hotely, ziadne romanticke ubytovanie. A ranajky nestoja za to, tie si neobjednavaj.

Doprava - metro je super. Je prehladne a ma viac zastavok ako londynske. Najlepsie spravis, ak si kupis karnet 10 listkov za 11 euro.

Co sa tyka dopravy do Pariza z UK, pozri si Eurostar, BA, Air France, pripadne Ryanair tam tusim tiez lieta. My sme sli autom, takze sme si vychutnali aj francuzsky vidiek. Za dialnice sa plati, Calais-Pariz stoji priblizne 30 euro. Nacionalky su zadarmo, ale su o dost pomalsie, takze rataj so zdrzanim.

Potraviny: napriklad croissant alebo bageta za 75 centov, slusne vino v supermarkete okolo 3-5 euro, jedlo z menu v restauracii (2-3 chody) od 10 euro, vino v restauracii od 15 euro za flasu. Odporucam vyskusat slimaky a zabie stehienka ako predjedla.

Samozrejme, Sidzej by ti vedel povedat viac. Vyuzi jeho ponuku a "vyspovedaj" ho. Nam jeho rady velmi pomohli.

dalila
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23

Poslať od dalila » Str Máj 03, 2006 11:38 am

no podla mojich zisteni je doprava do pariza drahsia ako to samotne ubytko..katastrofa..najlepsie by mi bolo ist s tym eurostarom ale take drahe je to..pozerala som sa aj na ten ACCER hotel a ansla som tam fajn cenu no este tu dopravu neako...zatial dik za info pomohlo

sidzej
Member of Moderators
Member of Moderators
PríspevkyCOLON 381
RegistrovanýCOLON Pia Feb 11, 2005 4:14 pm
BydliskoCOLON Le Plessis Pate, France
CONTACTCOLON

Poslať od sidzej » Str Máj 03, 2006 11:45 am

Kedy to presne chces ist a na ako dlho ? Napis mi dates a skusim ti pozriet nejake lacnejsie moznosti dopravy.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Str Máj 03, 2006 11:49 am

Skus pozriet stranky ako Expedia, Travelocity, Opodo, atd. Niekedy sa oplati objednat si naraz hotel s dopravou, pripadne aj auto z pozicovne, atd. Castokrat je to o dost lacnejsie ako keby si to kupila samostatne. Ja mam dobre skusenosti hlavne s Expediou, ale aj Travelocity (resp. Lastminute.com).

dalila
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 23

accor hotel

Poslať od dalila » Str Máj 03, 2006 12:10 pm

...ta cena co je na konci uvedena to plati pre izby alebo pre osobu...?pise tam len price per night...ha skoda ze neponukaju s dopravov

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
BydliskoCOLON Bristol

Re: accor hotel

Poslať od jaro » Str Máj 03, 2006 12:31 pm

dalila píšeCOLON...ta cena co je na konci uvedena to plati pre izby alebo pre osobu...?
To je zvycajne cena za izbu, pokial nie je vyslovene uvedene, ze je to cena na osobu (ale s tym som sa ja este nestretol).
dalila píšeCOLONskoda ze neponukaju s dopravov
Ponukaju. Musis si zaznacit Hotel+Flight... teda predpokladam, ze sa bavime o travel portaloch, ako je napriklad Expedia.

Ak tomu nerozumies, chod sa opytat do cestovnej kancelarie. Mnohe ponukaju vikendove poznavacie zajazdy aj do Pariza, castokrat autobusom.

Ludenka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 1
RegistrovanýCOLON Str Aug 03, 2011 9:29 am

Re: Vie niekto poradiť lacné ubytko a dopravu do Paríža?

Poslať od Ludenka » Str Aug 03, 2011 10:05 am

Ahojte, vie mi niekto poradiť vhodné a lacné ubytko pre skupinku 9 ľudí v Paríži, sme aj teenegeri aj postarší. Poradíte mi aj prosím mesiac, myslím si že máj-jún by bol najvhodnejší aby nebolo moc horúco ale tak akorát.Veľmi pekne ďakujem za každú radu.Návšteva Paríža je môj a dcérin sen, tak mi veľmi záleží aby to vyšlo.

JankaMala
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 14
RegistrovanýCOLON Štv Aug 04, 2011 1:30 pm

Poslať od JankaMala » Štv Aug 04, 2011 1:46 pm

ja by som sa ti po niecom aj pozrela, kedze v poslednych dnoch mam az moc vela casu:))), ale ako to myslis, maj-jun...chces ist az buduci rok???

stela.stanova
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 2
RegistrovanýCOLON Štv Máj 02, 2013 9:13 am

Poslať od stela.stanova » Štv Máj 02, 2013 9:19 am

v Paríži sú všeobecne tie ceny na dosť vysokej úrovni

ja som prespala pri letisku v Hoteli Ibis a cena bola nejakých 100e/noc za dosť zlú kvalitu :(

s priatelom by sme chceli ísť pozrieť paríž v lete, aj keď sa mi tieto "romantické" európske mestá ako paríž a benátky až tak nepáčia...

potrebovali by sme dobré ubytko čo najbližšie k centru, samozrejme za výhodnú cenu... pozerala som hostelworld a http://rezervuj-ubytovanie.sk/ubytovanie-v-parizi/ - tu odporúčajú Hipotel Paris Bordeaux, boli ste tam niekto? alebo viete odporučiť niečo výhodné?

vďaka

michal
Knows Something
Knows Something
PríspevkyCOLON 134
RegistrovanýCOLON Ned Nov 21, 2004 8:21 pm

Poslať od michal » Pia Máj 03, 2013 3:27 pm

celkovo Pariz je drahsi ako Londyn.

BUTTON_POST_REPLY