pomoc s telefonovanim

Operátori v UK. Top-up karta. Tescom Mobile. Je možné použiť český/slovenský mobil v UK?

ModerátoriCOLON jaro, lubo, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Bambulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
RegistrovanýCOLON Ned Sep 17, 2006 5:14 pm
CONTACTCOLON

pomoc s telefonovanim

Poslať od Bambulka » Ned Sep 17, 2006 5:20 pm

Ahojte,
chystam sa do UK a chcela by som zistit ako najlacnejsie telefonovat domov (na pevnu linku). Kamarati hovorili ze najlacnejsie je to cez O2 cez Pay-And-Go a cez nejake "kody".
Citala som tuto diskusiu asi 3 hodiny a 10x ale neviem dojst nato ako sa to robi.
Vie mi niekto napisat jednoduchy navod od zaciatku az po koniec?

Dakujem velmi velmi velmi pekne

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Re: pomoc s telefonovanim

Poslať od kazisvet » Ned Sep 17, 2006 5:27 pm

Bambulka píšeCOLONAhojte,
chystam sa do UK a chcela by som zistit ako najlacnejsie telefonovat domov (na pevnu linku). Kamarati hovorili ze najlacnejsie je to cez O2 cez Pay-And-Go a cez nejake "kody".
Citala som tuto diskusiu asi 3 hodiny a 10x ale neviem dojst nato ako sa to robi.
Vie mi niekto napisat jednoduchy navod od zaciatku az po koniec?

Dakujem velmi velmi velmi pekne
bambulka, osobne pouzivam sim od mobileworld (www.mobileworld.co.uk), podla mna je to lepsie riesenie, aj ked mozne nie uplne najlacnejsie. Hovory na SK na pevnu linku za 7P/m, na mobil 20p/m, sms 15p, v uk na akukolvek siet 15p/m a sms 7p.
Je na zvazenie, ci O2 je lepsie alebo, alebo vyuzivat pausaly cez kody. Toto je ale asi najjednoduchsie riesenie, zajdes do carphone warehouse, kupis sim aj si ju rovno nabijes. Obmedzenia su, ze nevies kolko ti zostava kreditu (ale da sa zavolat a povedia ti, z budky je to zadara), dobit sa da len v carphone warehouse, cez net alebo cez telefon (na to potrebujes ale kreditku alebo debetku). Takze zvaz. Inak nie je problem skusit toto a ked sa ti nebude pacit, tak po prevolani vstupneho kreditu jednoducho prejdes na ine. Da sa kupit aj cez net, poslu ti ju v uk.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Bambulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
CONTACTCOLON

Poslať od Bambulka » Ned Sep 17, 2006 7:08 pm

kazisvet píšeCOLONJe na zvazenie, ci O2 je lepsie alebo, alebo vyuzivat pausaly cez kody.
je rozdiel medzi firmami O2 a mobilworld? Obaja su mobilny operatori? Alebo firmy ako mobilworld su nejaky "virtualny" operatori?
V com je rozdiel?

A nemyslela som volania cez O2 z pausalu, ale cez O2 cez "easy" karty. Vie mi niekto poradit aj s tymto (kody cez dobijacie karty)?

Vdaka

kazisvet
London Expert
London Expert
PríspevkyCOLON 498
RegistrovanýCOLON Pia Mar 03, 2006 1:31 pm
BydliskoCOLON BA - Petrzalka/Southsea
CONTACTCOLON

Poslať od kazisvet » Ned Sep 17, 2006 7:23 pm

Bambulka píšeCOLONje rozdiel medzi firmami O2 a mobilworld? Obaja su mobilny operatori? Alebo firmy ako mobilworld su nejaky "virtualny" operatori?
V com je rozdiel?
no mobileword je urcite virtualny operator, ale myslim ze O2 je normalny. O2 neviem porovnat, mal som ju sice ako prvu kartu v uk,ale bolo tam velmi drahe volanie (nie cez kody), tak som presiel na mobileworld.
nerob inym to, co nechces, aby ini robili tebe :)

Bambulka
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 3
CONTACTCOLON

Poslať od Bambulka » Ned Sep 17, 2006 7:29 pm

kazisvet píšeCOLON no mobileword je urcite virtualny operator, ale myslim ze O2 je normalny. O2 neviem porovnat, mal som ju sice ako prvu kartu v uk,ale bolo tam velmi drahe volanie (nie cez kody), tak som presiel na mobileworld.
a mozes mi vysvetlit ako sa vola napr cez toto cislo 08444280280?
Toto cislo a jemu podobne tu kazdy spomina, ale ja neviem ako sa k nemu ludia dostali, ako sa to pouziva, co k tomu potrebujem... Proste zavolam na to cislo a co potom? Som zufalaaaaaaaaaa :(
Dakujem

Danniel
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Sob Sep 11, 2004 3:41 pm
BydliskoCOLON Reading,Lower Earley

Poslať od Danniel » Ned Sep 17, 2006 8:51 pm

Tieto cisla uz nie su vyhodne na volania na SK.Kamarat napr.prevolal cca 7 libier za 40 minut.Take cisla sa daju zohnat na strankach spolocnosti ako je telediscount a pod.Zavolas na to cislo a automaticka operatorka ta vyzve na vytocenie cisla spolu s medzinarodnou predvolbou.Nakonci zadas # a volas.Ale opakujem,ze tieto cisla zdrazeli,takze ten mobileworld,ako spominal kazisvet je pre payg uzivatelov asi najlepsia moznost.

BUTTON_POST_REPLY