Fórum stránok www.londyn.sk

Diskusia o všetkom, čo súvisí s Veľkou Britániou (práca, štúdium, ubytovanie...)

Skočiť na obsah

Reklama

Vodicak v UK-robil si ho niekto tu???

O autách a šoférovaní v UK, vodičských preukazoch, o vlakoch, busoch...

Moderátori: Gina, jaro, Moderatori

Vodicak v UK-robil si ho niekto tu???

Poslaťod mary326 » Pon Nov 13, 2006 1:13 pm

AHojte,chcela by som sa Vas popytat ci poznate niekoho kto si tu v anglicku robil vodicak...Zial nemam dostatok dovolenky na to aby som si ho sla urobit domov-rychlokurz ,tak pomyslam ze by som to urobila tu...
mary326
Member
Member

Advertisement

Poslaťod Brumteles » Pon Nov 13, 2006 5:20 pm

ano, co by si rada vedela?
Brumteles
Regular Reader
Regular Reader

Brumteles

Poslaťod mary326 » Štv Nov 16, 2006 1:43 pm

Ahoooooj.Zaujimalo by ma ,ako si na tom bol s anglinou ,ako to prebieha tu...
co viem ja.1.najprv musim poziadat o provisional drivinglicence
2.musim pass teoriu atak
3.jazdy ???Ako to prebiehalo u teba???a kolko ta to stalo???
mary326
Member
Member

Poslaťod Brumteles » Štv Nov 16, 2006 3:17 pm

Anglictina v mojom pripade nastastie nebola problem. Moj instruktor mi hovoril o nejakej Cinanke, ktora mu vobec nerozumela, takze vraj museli prerusit lekcie. Ale to urcite nebude Tvoj pripad!
Co sa tyka jazd, nie je tu predpisany pocet. Ak je to mozne, tak skus jazdit s niekym. Ja som jazdila s manzelom kazdy den a nakoniec ma cely vodicak stal asi £800. Moja kamaratka ma menej chapaveho manzela, poznas ten typ, co sa hystericky chyta za hlavu, ked manzelka soferuje, a stalo ju to cele £3000 (!!). Neurobila na prvyx skusku, tak musela brat este jazdy. Je to individualne, su ludia, ktorym to ide ovela rychlejsie. Co sa tyka praktickych skusok, vraj len 17% ludi prejde na prvyx, tie skusky tu beru velmi vazne. Ked to spravis, tak musis robit este dodatocnu jazdu na dialnici. Moj instructor mi to dal zadarmo, lebo som spravila na prvyx skusku. Mozno aj ten tvoj bude mat podobnu schemu.
Brumteles
Regular Reader
Regular Reader

Re: Vodicak v UK-robil si ho niekto tu???

Poslaťod Tommy_891 » Pia Feb 18, 2011 5:12 pm

Brumteles: prosim ta ja by som chcel vediet celkovu-konecnu cenu vodicaku ked chcem ist na jednu jazdu a potom rovno na skusky...aaa esteze co v tych skuskach je? myslim tym jazda, testy, ci maju aj prvu pomoc alebo nieco ako konstrukcie....diki za pomoc :)
Tommy_891
Reader
Reader

Poslaťod carfaxcat » Pia Feb 18, 2011 5:40 pm

Prakticka jazda ma niekolko casti - novinkou je nieco ako independent driving (pribudlo to vlani na jesen), ked dostanes dopredu instrukcie - napr. sledovanie urciteho smeru. Skusajuci ti zada mesto/dedinu, alebo ti povie dopredu instrukcie, ktore si musis pamatat. Podrobnosti by som sa musela spytat, mam kolegov, ktori si teraz narychlo dorabaju vodicaky, aby mohli samostatne pracovat. Inak to najdes aj na nete.
Dalsie info aj na http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Le ... DG_4022530
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.
Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor

Poslaťod robert123 » Uto Máj 24, 2011 10:34 pm

ja som v anglicku a chcem si tu robit vodicki preukaz ale po slovenski a potrebujem kupit knihu abi som sa to mohol naucit nevie niekto kde bi som to mohol kupit???
robert123
Reader
Reader

Poslaťod carfaxcat » Str Máj 25, 2011 12:03 am

Podla mna pravidla (zname ako the Highway Code) alebo ucebnice po slovensky nezozenies - budes si ju musiet dat prelozit. Neviem, ci vobec existuju instruktori, ktori by ucili po slovensky.

P.S. Nechcem byt zla, ale vies, ze v slovencine sa obcas pisu aj ypsilony? Napr. v slovach aby, by, slovensky, vodicsky preukaz.
Yawl adda goo deyn oigh street in Artlenock en ava look at that noo pep shop yent arf shaarp if yu dunt.
Obrázok užívateľa
carfaxcat
Power Pro Advisor
Power Pro Advisor

Poslaťod krtek » Str Máj 25, 2011 9:39 am

Kdyz budes delat zkousku tak ji stejne budes delat v anglictine. Takze bych se nejdrive naucil tu anglictinu (mozna by bylo potreba jak rika carfaxcat se nejdrive naucit slovenstinu :-)
Instruktora teoreticky muzes najit i slovenskeho, jelikoz tu nemusis nutne chodit do autoskoly. Vim ze existuji polske autoskoly, ale urcite ne ceska ci slovenska (samozrejme muze byt nejaky cech ci slovak co instruktora dela).
krtek
User Eater
User Eater

Poslaťod wanory » Ned Máj 27, 2012 4:49 pm

Dobrý deň

Chcel by som sa opýtať pre istotu aby som vedel či som to správne pochopil.
Keď si chcem robiť vodičské oprávnenie v UK na veľkú motorku a u nás je to v skupinách veľké A : do 25 kw a potom neobmedzene či je to podobné respektíve to isté ako u nich do kategórie do 35 kw a neobmedzená kubatúra.Vzťahuje sa to na našu skupinu do 25 kw nakoľko na motorku do 25 kw mám vodičské oprávnenie už dlhšie ako dva roky a chcel by som si robiť neobmedzenú kubatúru v UK s tým, že vek aj dobu držania vodičského oprávnenie spĺňam.

Za odpoveď vopred ďakujem
wanory
Reader
Reader

Späť na Doprava v UK

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia