WRS: Registracia pracovnikov - odoslanie pasu na Home Office

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
lostboy
Reader
Reader
PríspevkyCOLON 7
RegistrovanýCOLON Str Máj 05, 2004 1:14 pm
BydliskoCOLON Michalovce

WRS: Registracia pracovnikov - odoslanie pasu na Home Office

Poslať od lostboy » Str Máj 12, 2004 7:05 am

Dakujem za zaslanie mnou objednaneho manualu+formularu.
Pre upresnenie:
1. v texte som sa docital, ze formular+fotky+doklad o zaplateni+pas(o.p.) je nutne zaslat na uvedenu adresu doporucenou postou, prip. kurierskou sluzbou, neda sa to riesit osobne? Ak ano, na tej istej adrese?
2. posielat postou pas, alebo obcianku? original? nestaci kopia? Myslim, ze je to trosku nebezpecne. Ake su zaruky, ze ho nestratia?
Prosim o odpoved.
Vopred dakujem.
Tino

Gina
Moderator Ginuska
Moderator Ginuska
PríspevkyCOLON 942
RegistrovanýCOLON Uto Apr 20, 2004 5:51 pm
BydliskoCOLON London
CONTACTCOLON

Poslať od Gina » Štv Máj 13, 2004 6:18 pm

Na Home Office sa odosielali pasy vždy - všetci, ktorí sú už v UK dlhšie, vám to potvrdia. Nestretli sme sa zatiaľ ani raz s prípadom, kedy by sa niekomu doklady stratili (pri doporučenej zásielke). Skratka, doteraz to fungovalo bez problemov, tak prečo by to nemalo tak byť aj ďalej :) Zárukou je doporučená pošta.
Lostboy,
ano, v GB to funguje tak, este aj napr. vybavenie noveho britskeho pasu funguje cez postu! :-) Briti svojej Royal Mail akosi veria, aj ked po tom vsetkom info v poslednych tyzdnoch... hm... neviem, ci sa oplati. Stopercentne je tu ale servis lepsi ako ten na sk (moj postar nepostava pred dverami a necaka ze mu urobim kavicku len preto ze mi doniesol doporuceny list ci balik :-) )

Nielen Home Office ale aj ine goverment organizacie, napr. DVLA funguju cez postu (pri ziadosti o vodicak posielas pas postou).

Pocula som uz o pripadoch ked sa doklady stratili, ale v tom pripade je to bud tvoja chyba alebo chyba posty. Ak by mi pas straila Royal Mail - hm... nechceli by mat do cinenia so mnou! :-) - ma za to legalnu zodpovednost a tak ti musi vynahradit vsetky vydavky spojene s obstaravanim novych dokladov.
Ty osobne mozes urobit chybu tak ze napouzijes doporucenu postu, ako uz Bomo spominal.
Home Office doporucuje aby si vsetky dokumenty poslal doporucene a taktiez pribalil dalsiu prazdnu obalku ofrankovanu s dostatocnymi znamkami s tvojou adresou a doporucenkou - aby ti takto doporucene Home Office tvoje dokumenty vratila (teda musis si aj za to druhe doporucene poslatie zaplatit sam).
Ak vsetko urobis spravne, nemas sa coho obavat. V najhorsiom pripade si vystojis rad na SK ambasade. A preco by ta navsteva kuska Slovenska v Londyne nepotesila, ze? :-)

MartinaP
Member
Member
PríspevkyCOLON 64
RegistrovanýCOLON Pia Máj 21, 2004 3:35 pm
BydliskoCOLON Kingston-upon-Thames
CONTACTCOLON

Passport v schranke

Poslať od MartinaP » Pon Jún 28, 2004 8:26 pm

O spolahlivosti Royal Mailu by som vam mohla napisat roman, x-krat sa nam stalo ze recorded delivery bolo hodene do schranky, nechane pred domom alebo u susedov. Raz sa stalo ze ked sme trackovali balik(fotak) na webe, tak tam bol naskenovany podpis a podvrdene ze sme to prevzali asi pred tyzdnom(samo ze sme nic nedostali), ale adresa aj meno bolo ine - susedove, ked sme mu zvonili, ze kde je nas balik, tak o nicom nevedel, po urgovani na poste nam to dorucili na druhy den, a potom aby im clovek doveroval. Naposledy nam postar nemohol prestrcit balicek cez otvor vo dverach tak ho roztrhol a obsah (fotomaterial) vysypal! do vnutra...tak to uz sme sa stazovali - a teda musim uznat, ze ked sa uz stazujete aspon sa (zvycajne) aj niekam dopracujete, okrem ospravedlnenia sme dostali aj financnu kompenzaciu. Netvrdim ze nase skusenosti su bezne, mozno mame smolu, pouzivame postove sluzby pomerne casto, mozno to bolo tym ze to bolo v Belfaste a tam je vsetko mozne ;)
Prave cakam na pas z HO tak drzte palce.

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pon Jan 31, 2005 6:27 pm
BydliskoCOLON Northants

neuspesna registracia

Poslať od Blanch » Pon Feb 07, 2005 5:23 pm

od maja do septembra som pracovala ako au pair, a nejako som sa nastarala o registraciu...zmenila som pracu,mam zmluvu...poslala som na HO vsetky dokumenty presne ako treba.pas mi prisiel po troch tyzdnoch aj s tlacivom,ze moja registracia prebieha a mam cakat na dalsie tlacivo.Tak som cakala a cakala a cakala.Po dvoch mesiacoch-prave som bola doma na Vianoce,mi volala sefka z prace,ze je nejaky problem na HO,ze mi chybaju nejake dokumenty.Tak som tam zo Slov.volala,ale bavil sa so mnou len odkazovac.Aj ked som to skusala v hocijaku hodinu.Nahrala som teda odkaz nech mi daju vediet ake dokumenty chybaju.A nic.Ked som prisla do GB,skusala som zas a zas nic.V polovici januara prisiel paier,ze nemaju moje fotky(ktore som vsak poslala)a ak chcem registravciu,nech ich hned poslem,lebo inak bude moj "reg.proces"zruseny.Tak som to urobila,medzitym sa aj sefka snazila dovolat aby to nerusili,ze fotky su na ceste.Neuspesne.A koniec?Na konci januara mi prisli moje nove fotky aj s papierom,ze moja reg.bola zrusena,a ak ju chcem musim cely proces urobit zas.Verim,ze ti ludia maju prace az-az,moze sa stat,ze sa nieco strati,ale kde je serioznost???Mam aj otazku.Musim znovu poslat okrem tlaciva a fotiek,zmluvu a aj pas?DAKUJEM.Mimochodom,peniaze z HO na ucet este spat neprisli.

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Re: neuspesna registracia

Poslať od jaro » Pon Feb 07, 2005 6:10 pm

Blanch píšeCOLONMusim znovu poslat okrem tlaciva a fotiek,zmluvu a aj pas?
To je nemile, co sa ti stalo. Na tvojom mieste by som im poslal VSETKO este raz, nech nemaju dovod to opat oddialovat ci rusit. Drzim palce!

BUTTON_POST_REPLY