Fórum stránok www.londyn.sk

Diskusia o všetkom, čo súvisí s Veľkou Britániou (práca, štúdium, ubytovanie...)

Skočiť na obsah

Reklama

Podpora v nezamestnannosti v UK

Výpovedná lehota, skúšobná lehota, benefity, pracovný čas, dovolenka, materská, zákonník práce...

Moderátori: jaro, Moderatori

Podpora v nezamestnannosti v UK

Poslaťod Messi » Uto Máj 18, 2004 1:43 pm

Ahojte, momentalne jsem tady v CR bez prace, uz nemam narok na podporu /6 mesicu jsem pobiral.../ a mam ted narok jen na davky socialni - dorovnani do ziv. minima.
Zajimalo by mne, jestli soc. davky muzu uplatnovat v UK, zatimco si tam budu hledat praci, nebo to nema smysl z duvodu velke pracnosti - cas, vyplnovani formularu, atd..

Diky, Dusan
Messi
Reader
Reader

Advertisement

Re: Sociálne dávky v UK

Poslaťod Messi » Uto Máj 18, 2004 3:25 pm

bomo píše:Na sociálne (aj iné) dávky máte v UK nárok až po tom, čo si v UK odpracujte súvislých 12 mesiacov. T.z., že musíte najprv jeden celý rok pracovať bez prerušenia (resp. max 30 dní) a až potom vám vzniká nárok na všetky sociálne výhody.

Ok, díky moc, na pracáku vůbec nevěděli, konečně teď vím jak to je a můžu zabrat ať ten rok uteče co nejlíp.

Díky bohu, pardon - díky BOMO :0))za tyhle stránky

Dušan
Messi
Reader
Reader

suvisla praca od jedneho zamestnavatela

Poslaťod mike2star » Str Máj 19, 2004 4:10 pm

Cau Bomo,
nic v zlom, ale ked som si cital info na WRS, nejako som nepostrehol ze by sa vyzasovala suvisla praca 12 mesiacov iba u JEDNEHO zamestnavatela. Mozes mi prosim dat nejaky oficialny odkaz kde sa to deklaruje?

Diky moc,
Milan
mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators

:)

Poslaťod mike2star » Štv Máj 20, 2004 5:53 pm

Pohoda dzez.
pri tom kvante uzitocnych informacii, by si musel byt Boh, aby si vsetko drzal pod kontrolou bez chybicky :)
A kedze az tak vysoko neaspirujes, tak je vsetko ok.
Len vo mne trosku hrklo, ked si to napisal, lebo ani ja som si nebol isty,
tak dikes,
Milan
mike2star
Member of Moderators
Member of Moderators

Výška socialnej dávky

Poslaťod petroman » Pia Jan 20, 2006 1:12 am

Pracujem v UK dnešným dňom presne rok, prerušil som pracu iba keď som bol doma na 2 týždne na neplatenom voľne... Žial vypadá to tak, že v marci ma pre nadbytočnosť prepustia...
Zarábam niečo viac ako minimum... Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Koľko to asi je? Vystačí mi to na prežitie kým si nájdem novú prácu?
A čo v prípade ak mi zamestnávateľ ponúkne prácu v inej pobočke, alebo jobcentre, ale ja ju odmietnem pre nevýhodnosť?
Nestrácam nárok na podporu?
Vďaka za odpovede.
petroman
Reader
Reader

Re: Výška socialnej dávky

Poslaťod Peter Kyjovsky » Str Apr 26, 2006 5:57 pm

Ahoj Bomo.

Ja zijem v Anglicku 19 mesiacov a pracoval som sustavne 14 mesiacov a mam aj Home Office. Teraz ziadam o JSA /podporu v nezamestnanosti/ a trva to uz 3 mesiace. Moju ziadost poslali na preverenie do Skotska a Rozhodnutie je v nedohladne. Momentalne som nezamestnany a studujem anglictinu, matematiku, fyziku. Pripravujem sa na studium na Univerzite.
Prave prebieha registracia na WRS kde som dokladoval 14 mesacne zamestnanie formou EEA1. momentalne hladam pracu ale som zo Slovenska tak dostavam odpovede typu "my hladame iba obcanou zo UK" alebo "Kedze ste z Africkej krajiny nemate povolenie pracovat v UK" a ine pikosky.

Tak toto je moj komentar k socialnej istote v Anglicku.
Peter Kyjovsky
Reader
Reader

Re: Výška socialnej dávky

Poslaťod motor » Ned Apr 30, 2006 2:39 am

Peter Kyjovsky píše:"my hladame iba obcanou zo UK" alebo "Kedze ste z Africkej krajiny nemate povolenie pracovat v UK" a ine pikosky.

Tak toto je moj komentar k socialnej istote v Anglicku.

zaujimave. inak podla mna sa nestotoznuje moznost o ziadost o riadneho rezidenta po neprerusenych /okrem 30dni/ 12 mesiacoch s pravom na podporu.
kedysi ked som sledoval media ked SR vstupovala do EU a ohladom UK benefitov, spominalo sa 2 roky. 24 mesiacov odpracovanych.

takze nechcel by som spochybnovat bomovu vsevedomost ohladom UK, ale tuto informaciu si pamatam. a nemyslim ze to odvtedy zmenili.

btw, ja som sa po polroku vyflakol na job, o mesiac dokoncim rocny kurz. budem tu uz rok, ale kvoli tym klauzulam stale nemozem mat riadneho rezidenta.
a to som v 2004 bol pol roka v Londyne..

asi residence podla Home Office je nieco viac a su v tom vacsie prava na nieco. a nech sa k tomu nedostanu tie haldy ludi co sem pridu robit iba na par mesiacov..
motor
Member
Member

Poslaťod Marie S » Uto Aug 22, 2006 7:48 pm

Na davky v Anglii se moc neteste - je to tady trochu slozitejsi, nez se zda. Zada se o JSA na mistim pracovnim uradu, ktera je cca 50 liber tydne a je jen na jidlo a cestovani - na toto mate jako nove pristoupivsi clenove EU narok po 12 mesicich prace (udajne).
Dale se zada o housing benefit, ktery je az 80 liber tydne a to je prispevek na ubytovani. ten se zada u Local Council, a na ten mate narok az po dvou letech bydleni in the UK at uz jste odkudkoliv.
Tedy chcete-li vyzit z mistnich davek, musite bud bydlet zadarmo a zadat JSA (a pocitat s vyplnenim dost hloupeho dotazniku ohledne habitudial residence) nebo makat vlastne dva roky a pak mit narok na neco z ceho tak tak vyzijete.... ostatne za tu zkusenost to stoji!
Marie S
Reader
Reader

Re: Sociálne dávky v UK

Poslaťod ubeno » Str Aug 23, 2006 11:05 am

Messi píše:
bomo píše:Na sociálne (aj iné) dávky máte v UK nárok až po tom, čo si v UK odpracujte súvislých 12 mesiacov. T.z., že musíte najprv jeden celý rok pracovať bez prerušenia (resp. max 30 dní) a až potom vám vzniká nárok na všetky sociálne výhody.

Ok, díky moc, na pracáku vůbec nevěděli, konečně teď vím jak to je a můžu zabrat ať ten rok uteče co nejlíp.
Dušan

No to je fakt uzasny pristup. Udkrutit si rok prace a potom hor sa na socialku...
Aj tak je to asi off-topic, lebo je to viac ako dva roky stare. Tak Messi prezrad nam, na ktorom "pracaku" visis dnes?
ubeno
London Expert
London Expert

Podpora v nezamestnanosti

Poslaťod michal » Ned Mar 16, 2008 8:52 pm

Chcem sa spytat ci by som tu dostal podporu v nezamestnanosti ked odchadzam z prace dobrovolne tu v anglicku.mam odmakane viac ako rok nepretrzite.
alebo dostat podporu u nas doma na slovensku.idem domov na 3 mesiace a potom by som sa chcel vratit spat.
Viacmenej zo zdravotnych dovodov.
michal
Knows Something
Knows Something

Poslaťod adameva » Štv Máj 15, 2008 10:15 am

Marie Schieferstein píše:Na davky v Anglii se moc neteste - je to tady trochu slozitejsi, nez se zda. Zada se o JSA na mistim pracovnim uradu, ktera je cca 50 liber tydne a je jen na jidlo a cestovani - na toto mate jako nove pristoupivsi clenove EU narok po 12 mesicich prace (udajne).
Dale se zada o housing benefit, ktery je az 80 liber tydne a to je prispevek na ubytovani. ten se zada u Local Council, a na ten mate narok az po dvou letech bydleni in the UK at uz jste odkudkoliv.
Tedy chcete-li vyzit z mistnich davek, musite bud bydlet zadarmo a zadat JSA (a pocitat s vyplnenim dost hloupeho dotazniku ohledne habitudial residence) nebo makat vlastne dva roky a pak mit narok na neco z ceho tak tak vyzijete.... ostatne za tu zkusenost to stoji!

Je to vsetko v poriadku.Mala by som vsak otazky:
1, ako dlho treba cakat na vybavenie podpory?
2, ci kazdemu, ktory odpracoval ten rok je priznana podpora?
3, housing benefit je tiez priznany kazdemu, kto odpracoval min 2 roky vo VB
a je na podpore?

Je mozne, aby pri zatvoreni prevadzky zamestnavatel podal pomocnu ruku pri umiestneni pracovnikov? Teda akoze sa angazoval pri hladani prace na job centre alebo ponukol presun zamestnancov do inej prevadzky svojho zavodu?
adameva
Regular Reader
Regular Reader

Re: Podpora v nezamestnannosti v UK

Poslaťod pandora0816 » Pia Aug 13, 2010 4:23 am

Ja mam s nimi taktiezchanel bags velmi dobre skusenosti. Co slubili, to dodrzali. Co sa tyka poplatku, tak je naozaj najnizsi s ohaldom na konkurenciu, takze vrelo odporucam. Ku prispevku janulique by somgucci handbags chcel dodat len tolko, aby si to vyskusal vytelefonovat, lebogucci to asi este neskusal a nevie, ake komplikacie ho cakaju.
pandora0816
Reader
Reader

Späť na Pracovné podmienky v Británii

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia