Neúspešná registrácia + zamestnávateľ mi vystaviť potvrdenie

Všetko o programe britskej vlády Registrácia pracovníkov - Worker(s) Registration Scheme - WRS.

ModerátoriCOLON jaro, Moderatori

BUTTON_POST_REPLY
Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
RegistrovanýCOLON Pon Jan 31, 2005 6:27 pm
BydliskoCOLON Northants

Neúspešná registrácia + zamestnávateľ mi vystaviť potvrdenie

Poslať od Blanch » Pon Feb 21, 2005 5:26 pm

ahojte.Takze,chcela som sa zaregistrovat,ale nepodarilo sa.Stratili na HO moje fotky kym prisli dalsie uz stopli registraciu,ze mam cely proces urobit znova,vratili mi nove fotky,pas a mali poslat spat peniaze co vsak este neurobili a taha sa to uz od novembra.Pisala som do fora,potrebovala radu a jaro poradil-posli im vsetko este raz,istota je istota.Ale...zamestnavatel mi nechce dat este raz zmluvu,docitala som sa tu,ze staci list,ktory potvrdzuje,ze som zamestnana,ale ani to nechce urobit,tvrdi totiz,ze zmluva bola odoslana uz raz na HO,a ked mi ju neposlali spat,tak tam stale je a netreba mi dalsiu a ako si vyziadat 50libier,ktore mi mali poslat a este neposlali a naozaj je potrebne posielat to uplne vsetko ak mam papier z WRS,ze registracia prebieha(prisiel spolu z pasom na konci oktobra)?A NEDA SA TAM DOVOLAT!!!!Tak otazka je:ako sa da kontaktovat HO najrychlejsie a najjednoduchsie,ak telefon"zlyhava"?
:plati mi papier o prebiehajucom registracnom procese z oktobra,ak vo februari registraciu stopli,lebo nemali fotky?
:musim poslat KOMPLET vsetky veci este raz?
DAKUJEM VSETKYM ZA RADU

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 21, 2005 6:08 pm

Zamestnavatel je hlupy, ak ti nechce dat potvrdenie o zamestnani. Totiz prave zamestnavatel moze dostat pokutu do £5000, ak sa nezaregistrujes, tebe sa nemoze stat nic. Mozno keby si im to takto povedala, dali by ti to.

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
BydliskoCOLON Northants

Poslať od Blanch » Pon Feb 21, 2005 6:28 pm

jaro píšeCOLONZamestnavatel je hlupy, ak ti nechce dat potvrdenie o zamestnani. Totiz prave zamestnavatel moze dostat pokutu do £5000, ak sa nezaregistrujes, tebe sa nemoze stat nic. Mozno keby si im to takto povedala, dali by ti to.
stalo sa.Povedala som im to pred 15min.ked som si to precitala na fore.okamzite telefonovala sefka manzelovi,ze co teda...ale oni su tu uplne vysinuty v tejto casti sveta,na uplne vsetko maju cas a myslia si ze nic sa nemoze stat.sefka mi ani neverila ,ze mozu dostat pokutu.tak uvidim,co mi povedia vecer.pravdupovediac,uz mam toho dost!Dakujem Jaro

jaro
I Charge For Asking
I Charge For Asking
PríspevkyCOLON 1551
RegistrovanýCOLON Pia Apr 23, 2004 7:09 am
BydliskoCOLON Bristol

Poslať od jaro » Pon Feb 21, 2005 8:51 pm

Na pritvrdenie im ukaz toto:
What if I employ an A8 worker who does not register, or who is refused registration by the Home Office?

If you continue to employ an unregistered A8 worker after one month and have not retained a copy of their Home Office application form, and they do not receive a certificate of registration, then you may commit a criminal offence under the new regulations for employing A8 workers. The maximum penalty on conviction will be £5,000. Similarly, if the Home Office notifies you that your employee's application has been refused and you continue to employ that person, you may also commit an offence.
Zdroj: tato stranka Home Office, question 57

anonym
Guest
Guest
PríspevkyCOLON 16
RegistrovanýCOLON Ned Aug 01, 2004 1:56 pm

to si este na tom dobre...

Poslať od anonym » Uto Feb 22, 2005 10:40 am

...mne totiz stratili obciansky .... a chcu po mne, aby som im teraz poslal pas, aby mohli dokoncit registraciu.

Ked som im v januari posielal mail, ze co to tak dlho trva (tiez od novembra) tak tvrdili, ze poslali moje papiere na nejake ine oddelenie a ze cakaju, kedy sa vratia spat...ale ked som im zavolal minuly tyzden, tak mi povedali, ze nevedia najst moj obciansky ale ze ho usilovne hladaju, ze to moze nejaky cas trvat...

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
BydliskoCOLON Northants

Poslať od Blanch » Str Feb 23, 2005 4:39 pm

Hihi,Jaro ukazala so im ten citat a...ich vyraz tvare bol uzasny.Uz mam zmluvu v ruke.Diky diky diky.Som zvedava s cim ma prekvapia zas z HO.Pekny zasnezeny den

andrea a.
Talkie Talkie
Talkie Talkie
PríspevkyCOLON 87
RegistrovanýCOLON Sob Aug 21, 2004 6:12 pm
BydliskoCOLON Essex, innit?

Re: Neúspešná registrácia + zamestnávateľ mi vystaviť potvrd

Poslať od andrea a. » Str Feb 23, 2005 9:31 pm

Blanch píšeCOLONAle...zamestnavatel mi nechce dat este raz zmluvu,docitala som sa tu,ze staci list,ktory potvrdzuje,ze som zamestnana,ale ani to nechce urobit,tvrdi totiz,ze zmluva bola odoslana uz raz na HO,a ked mi ju neposlali spat,tak tam stale je a netreba mi dalsiu
Ok, podla tvojho posledneho prispevku, boss konecne dostal rozum, a hadam sa vec trochu pohne a nakonie HO spravi , to co ma.

Len som sa ta chcela spytat: Preco si na HO posielala original zmluvy?
Uplne slacil papier od bossa, o tom ze u nho pracujes od urciteho datumu a kolko ti plati ALEBO kopia zmluvy.

V buducnosti nikam neposielaj originaly dokumentov (teda, iba tam, kde si to institucia vyziada, a ma na to pravo), vzdy im posli LEN kopiu.

Blanch
Regular Reader
Regular Reader
PríspevkyCOLON 31
BydliskoCOLON Northants

Poslať od Blanch » Štv Feb 24, 2005 5:08 pm

preco som poslala original??lebo som sa nikde neinformovala,necitala a tak...niekto povedal ze mi treba zmluvu,tak som ju poslala,ale teraz UZ VIEM.To je totiz moj problem-najskor konam,potom rozmyslam-hi.diky

BUTTON_POST_REPLY